Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Е што ботче. Шкариќ е алфа и омега за Апасиев. Ова е колумна на Шкариќ. Шкариќ го оценил со 10, белким е попаметен од Апасиев.
Дочитај го целиот цитат, и кажи им во штаб дека не те бива да пуштат ново дете...
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Ќе кркнам едно сендвиче јас. Ти дреми тука, изигравај комита.
После ќе кркнеш и нешто друго, не за џабе си набавија лубрикантчина по екстра цена...Ама реално да си правиме муабет мислат на вас, да не ве жуље многу, абе европски ориентирани, европски стандарди нема лабавко...
 
Член од
22 јули 2021
Мислења
241
Поени од реакции
132
После ќе кркнеш и нешто друго, не за џабе си набавија лубрикантчина по екстра цена...Ама реално да си правиме муабет мислат на вас, да не ве жуље многу, абе европски ориентирани, европски стандарди нема лабавко...
Да не е лошо случајно тоа другото? :)
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.023

како нашите сограѓани од малцинството кое брои 25.17% се тепаа во не толку далечната 2014 година.

Мислам дека лидерчето ќе може да ги натепа овие малцински мажишта.
Зошто споредуваш планински луѓе и бандити со студенти со 10ки?
А и покрај тоа се, верувам дека овие двајцата имаат повеќе муда од сите останати дури и да за тепање, кога браниш нешто свето не значи дека треба да си Мајк Тајсон, треба да го сакаш тоа.

А и да, мамето штабско да ти ебам.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.452
Поени од реакции
22.034
Iskreno ne mi e vazno kako Apasiev go osporuva zakonot, opravdani/legalni ili ne. Dali e filibastering ili blokada. Akademski diskusii bez dopiren kontekst so realnosta. Da bese Skaric spiker vo sobranie ok, ke go odlepese Apasiev i toj ke razberese (mozebi). Ama posto ofcar kako Taljat faraonot e spiker i so pravoto nema dopirni tocki sosema ok e od Apasiev. Ne mu e Skaric protivnik vo slucajov. A Skaric moze ili da si diskutira tamu vo akademski krugovi ako mu e dojdeno ili neka pocne pogolemite prekrsoci na zakon i ustav od strana na vladata da gi napagja. Ke ima temi do krajot na zivotot.
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
781
Поени од реакции
1.646
Де бе па вие подржувачиве на Левица како се палите некој кога ќе упадне да зборува против Апасиев на темава.
Бот ли е,не е ли бот,секако нема да му го промени мислењето на никого.
Една страшна параноја ве удира.Колку агресивно дејствувате,страшна работа.
Темава и за критики е,а не само да зборуваме мед и млеко за некого.

Миле.Киро
Да,да,ти новиот.
Ако стварно си партиски бот не се обидувај да шириш тука пропаганда против Апасиев.Тие стратегии се секако мизерни.Нема да упалат кај никого,баш напротив,уште толку ја зајакнуваат љубовта спрема лидерот.
Залудно е.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.984
Поени од реакции
41.249
Де бе па вие подржувачиве на Левица како се палите некој кога ќе упадне да зборува против Апасиев на темава.
Бот ли е,не е ли бот,секако нема да му го промени мислењето на никого.
Една страшна параноја ве удира.Колку агресивно дејствувате,страшна работа.
Темава и за критики е,а не само да зборуваме мед и млеко за некого.

Миле.Киро
Да,да,ти новиот.
Ако стварно си партиски бот не се обидувај да шириш тука пропаганда против Апасиев.Тие стратегии се секако мизерни.Нема да упалат кај никого,баш напротив,уште толку ја зајакнуваат љубовта спрема лидерот.
Залудно е.
Боди, полека малце.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.753
Поени од реакции
82.724
Де бе па вие подржувачиве на Левица како се палите некој кога ќе упадне да зборува против Апасиев на темава.
Бот ли е,не е ли бот,секако нема да му го промени мислењето на никого.
Една страшна параноја ве удира.Колку агресивно дејствувате,страшна работа.
Темава и за критики е,а не само да зборуваме мед и млеко за некого.

Миле.Киро
Да,да,ти новиот.
Ако стварно си партиски бот не се обидувај да шириш тука пропаганда против Апасиев.Тие стратегии се секако мизерни.Нема да упалат кај никого,баш напротив,уште толку ја зајакнуваат љубовта спрема лидерот.
Залудно е.
Кој да го подржуваме?
ВМРО или СДСМ?
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.778
Поени од реакции
8.228
neka pocne pogolemite prekrsoci na zakon i ustav od strana na vladata da gi napagja. Ke ima temi do krajot na zivotot.
Епа не ги напаѓа. Шкариќ, откако го фрлија како искористен кондом после претседателските, кога се појавуваше по реклами и го промовираше Хорхе, се повампири. Се здружи со тоа џабирите и забрчанците и почна да се појавува на нивни секташки трибини, да пишува антидржавни колумни, да брани неодбранливи глупости, да си го срами образот, реномето и почитта шо ги печалел 50 години наназад. Дури и да е во право кога пишува дека „мајтап амандманите треба да бидат отфрлани, а мајтапџиите казнети“, непринципиелно е во право. Ги изјавува ставовите само тогаш кога треба да се избришат некои велепредавнички комуњарски гомненици, а не во десетиците, стотици наврати претходно, кога се удирало по темелите на Уставот и државата, кога бил најповикан да стои на браникот на Уставот и да предводи интелектуална колона на отпор.

Каде беше Шкариќ да го брани Уставот кога со нелегален, неуспешен референдум и шверцерски преку собрание се смени уставното име?
Еве го:

Еве го:

„Договорот како целина е добар за двете страни, независно што има асиметрична форма. И едната и другата страна го добиваат тоа што најмногу го сакаат и што им припаѓа, според принципот на правдата и поседувањето. Ниту една од нив нема причина да се чувствува понижена пред сопствениот народ, ниту да се смета за поразена страна. А најмалку дека капитулирала пред посилната страна и меѓународниот фактор. “

Ете го. Кремот на нашето уставно право. За дватри гроша.

Кремот на нашето казнено право, Камбовски, е иста ваква сподоба. За нелегалното СЈО пишуваше дека е ПРАВНА НУЖНОСТ, па кога се распадна, пишуваше дека предметите на СЈО без никаков проблем можело да се префрлат во ОЈО. Значи, правна нужност е кога ќе фрлат паричка, оти ОЈО е премногу корумпирано/неспособно/подложно на влијанија, за по некое време (кратко време) - никому ништо, нека се вратат во ОЈО, нема никаков проблем да се вратат во ОЈО, таман си е ОЈО.

Еве го и на тема ЕУ за Тебе:
 
Последно уредено:
Член од
21 мај 2021
Мислења
781
Поени од реакции
1.646
Кој да го подржуваме?
ВМРО или СДСМ?
Берик не е тоа муабетот.Кој за кого сака нека гласа.

Муабетот е дека на темава се однесувате агресивно,недолично,да не речам мизерно.

Не може на секоја критика на Апасиев веднаш да го оцрнувате членот.Јас разбирам дека некои членови стварно се ботови и вршат пропаганда,ама има и неутрални бе мајка му стара.
За членов погоре ајде во ред
стварно е бот најверојатно,ама дури и да е,турете му курот.Ќе си лае,лае и на крајот ќе прекине.

Овоа некој нов фашизам станува во земјава.Гракнеш ли против Апасиев,Голи Оток !!!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.753
Поени од реакции
82.724
Берик не е тоа муабетот.Кој за кого сака нека гласа.
Небитно за што е муабетот. Пошто викаш Апасиев е срање, кажи за кој мислиш ти дека е океј да се гласа!
Еве ја мислам дека е ок за Апасиев и ќе ти кажам зашто, ако те интересира. Исто така, ако те интересира ќе ти кажам зашто е срање да гласаме за СДСМ и ВМРО.

Ти викаш дека е Апасиев срање. Ја викам - во ред.
За кој според тебе е океј да се гласа?
Еве на пример, ја сакам да гласам за Апасиев, а ти ми отвораш очи и сега нема да гласам за него. За кого е океј да се гласа?
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
781
Поени од реакции
1.646
Небитно за што е муабетот. Пошто викаш Апасиев е срање, кажи за кој мислиш ти дека е океј да се гласа!
Еве ја мислам дека е ок за Апасиев и ќе ти кажам зашто, ако те интересира. Исто така, ако те интересира ќе ти кажам зашто е срање да гласаме за СДСМ и ВМРО.

Ти викаш дека е Апасиев срање. Ја викам - во ред.
За кој според тебе е океј да се гласа?
Еве на пример, ја сакам да гласам за Апасиев, а ти ми отвораш очи и сега нема да гласам за него. За кого е океј да се гласа?
Пеер за никого.Во тоа е поентата.Човек има избор и за никој да не гласа.
Во оваа држава само Штирнеровиот егоизам.Индивидиалистички анархизам.Најмудро е според мене.
Тури му курот ако мораш да чекаш од државата или било кој друг.Ќе ти го среди животот тебе или мене некој кој ќе седне на фотелјата,нема грешка.
Ве гледам бате ќе се удавите во политикава,целиот живот го потрошивте објаснувајќи се што е најдобро за државава.
Не треба да те боли искрено таквоето за држава како нашава.
Гледај си индивидуално без притоа да бидеш гад и да им штетиш на другите и многу повеќе ќе напреднеш во животот отколку да му ја мислиш за Македонија.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.555
Поени од реакции
48.079
Kaaко бе тоа кога бутавте режим мораше сите да излезат да гласаат и да ја земат судбината во свои раце, па се продаваше заедништво, па тоа 69ки со шипците и циганите правевте за да дојде живот во Македонија, а сега одеднаш најразочарани сте од СДС и не сакате веќе никој никогаш да гласа .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom