Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.794
Поени од реакции
17.162
Другар јас не знам повеќе како да ви објаснам дека не сум бот на СДСМ и дека никогаш не сум гласал за ниедна партија во државава.Ги мразам сите партии од дното на душата,на гласање имам испаднато само еднаш за да го сетам и тој филм и тоа е тоа.

Македонија искрено многу повеќе посакувам да се распадне со ваков апашки систем,отколку да се мачиме обичните луѓе како црни ѓаволи во државава.Барем не сум лицемерен и кажувам што мислам од дното на душата.

Системот и народот тука никогаш не ми бил мил,а верувам и на голем дел од форумов.Во животот сум решил да се одвојам тотално од целото лицемерие на државава и народов,не навивам за македонската репрезентација,не ми е мил никаков успех на било кое поле на Македонија.Тоа е мојата одмазда против Македонија.

Практикувам еден вид индивидуален анархизам и тоа е тоа.
На форумов,а и во приватниот живот отсекогаш сум зборувал против било која партија во државава,гледајќи ја политиката како тотално непожелна и контрапродуктивна.

На едно нешто сум насочен последниве година дена,а тоа е напуштање на земјава засекогаш.
Владо кажи бе дека си ти, не глуми лудило.
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
667
Поени од реакции
1.421
Владо кажи бе дека си ти, не глуми лудило.
Во Велес ли си моментално ?
Може ли вака,ај јас и ти ќе се договориме некогаш да испаднеме,да се запознаеме,па ќе се увериш точно кој сум и што сум.
Па ќе увидиш самиот дека врска нема овоа што го зборуваш.Може брат ?
Ми го отече веќе со вакви ретардации.
 
Член од
22 јули 2021
Мислења
241
Поени од реакции
132
Во Велес ли си моментално ?
Може ли вака,ај јас и ти ќе се договориме некогаш да испаднеме,да се запознаеме,па ќе се увериш точно кој сум и што сум.
Па ќе увидиш самиот дека врска нема овоа што го зборуваш.Може брат ?
Ми го отече веќе со вакви ретардации.
Комитата од велес ли е?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.794
Поени од реакции
17.162
Во Велес ли си моментално ?
Може ли вака,ај јас и ти ќе се договориме некогаш да испаднеме,да се запознаеме,па ќе се увериш точно кој сум и што сум.
Па ќе увидиш самиот дека врска нема овоа што го зборуваш.Може брат ?
Ми го отече веќе со вакви ретардации.
Полека Владе и да не си ти гарант си некој лик као него.
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
667
Поени од реакции
1.421
Комитата од велес ли е?
За Илко мислиш ?
Да.
Автоматски споено мислење:

Полека Владе и да не си ти гарант си некој лик као него.
Го призна поразот,така ?
И сега почна со цинизам ?

Ај на здравје нека ти е.
 
Последно уредено:

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.838
Сум бил во Велес кај него дома, пред години. Има доста куќи во Велес кои имаат некакво значење во контекст на конзервирање народна архитектура и сл., затоа и ги реставрираат. Не се само Охрид и Кратово такви.
Но, неговата куќа, како што дознав тогаш, за разлика од неколку такви други во Велес, не ја реставрираат иако можеби е најистакнат примерок. Затоа што Апасиев јаде гомна за Груевски. Тоа беше секако доволно да не му ја реставрираат куќата (иако тоа е од национален интерес, али што би знаел Груевски што е национален интерес, него национален интерес пред нос да му претрча, нема да го види). И така со децении.

Додека не ти го прочитав ова, јас мислев дека до сега завршиле работа и конечно обезбедила владата (чија и да е) проект и средства за реставрација. Таа куќа одамна требаше да биде реставрирана.
(мислам дека одамна он не живее таму, ни тогаш не живееше, негови роднини си живеат)
Автоматски споено мислење:

Нормално е неспособното ВМРО, да иде со вакви подли вести. Куртоните во буквална смисла се тоа. Вечер сами себеси си го дадоа тоа име во изблик на ненадејна искреност.кога мислеа дека никој освен соговорникот не ги слуша.
Овој текст за куќата на Апасиев тоа убаво го покажува.
Кои пари се 80.000 денари за реставрација на куќа бе? Срамота е за ова да се збори.Претходно му дале 5000 евра од СЈО и сега уште 1300 за куќата и го купиле а? Ке си прашам к.рот.Ова може да го смисли само некој тежок деген,а на тоа да наседне само тежок кретен
 
Последно уредено:
M

Macedon1um

Гостин
Да ти е мерак да го слушаш, денеска имаше гостување во Сител и секоја поента му беше на место


Кои пари се 80.000 денари за реставрација на куќа бе? Срамота е за ова да се збори.Претходно му дале 5000 евра од СЈО и сега уште 1300 за куќата и го купиле а? Ке си прашам к.рот.Ова може да го смисли само некој тежок деген,а на тоа да наседне само тежок кретен
Му ги имаат дадено тие 80к само за да може да го провлекуваат низ медиуми, инаку стварно неблагодарна работа е да имаш куќа прогласена за културно наследство во ваква држава. Од една страна не даваат доволно пари да се реновира и да се зачува истата, а од друга не смееш според закон самиот да ја реновираш доколку не почитуваш строги критериуми (стил, архитектура итн) што кошта многу повеќе отколку реновирање на стандардна обична куќа.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.093
Поени од реакции
5.737

Какви дебили се овие од ДПМНЕ, страшна работа... Сè повеќе паника ги фаќа затоа што "им бегаат" гласовите на сметка на Левица, па сега на најглуп начин се обидуваат да го оцрнат Апасиев не сфаќајќи дека само поголема штета си прават вака :tapp:
Автоматски споено мислење:

Kako velat, nema vtora sansa za prv vpecatok. Vo slucajot i ne se pokaza bas vo najdobro svetlo. Bi rekol poprilicno glup, naiven i kusogled. Ne mislis ti taka?
Кој случај бе цреп еден? За 1 година колку што е пратеник покажа повеќе муда отколку сите вмровски пратеници заедно во 30 години. Ако ти мислиш дека консултанти треба да работат беспари, или уште полошо, да не работат - јас не го мислам тоа.
 
Последно уредено:
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.148
Поени од реакции
35.693

Какви дебили се овие од ДПМНЕ, страшна работа... Сè повеќе паника ги фаќа затоа што "им бегаат" гласовите на сметка на Левица, па сега на најглуп начин се обидуваат да го оцрнат Апасиев не сфаќајќи дека само поголема штета си прават вака :tapp:

Ги повредија чувствата на Бране зашто го нарекоа куроглавиот демохристијанин и причината зошто Дпмне не може да победи во Куманово. Па поради тоа Бране им пушташе sponsored постови против Апасиев на Фејсбук :LOL:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.606
Поени од реакции
10.846
Дпмне нека се гонат у три лепе со оние балеринине што глумат комити/војводи а немаат муда ни за до продавница сами да отидат. Што народ ќе бевме најглуп на свет, едниве деца на комуњари, шнајдери цел живот, другиве чукачи у гради и ништо повеќе, сите заедно продадени за книшка и работа во администрација каде те ебат шконтери. Пу бе срамота.
Се надевам на наредни избори Левица ќе освојат барем 10 пратеници и колку толку ќе спасат од ова проклетијава овде нешто. Ако не, ќе си фатиме и ние патот за Швајцарија да живееме сложно со брачата и нивните сестри.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Дпмне нека се гонат у три лепе со оние балеринине што глумат комити/војводи а немаат муда ни за до продавница сами да отидат. Што народ ќе бевме најглуп на свет, едниве деца на комуњари, шнајдери цел живот, другиве чукачи у гради и ништо повеќе, сите заедно продадени за книшка и работа во администрација каде те ебат шконтери. Пу бе срамота.
Се надевам на наредни избори Левица ќе освојат барем 10 пратеници и колку толку ќе спасат од ова проклетијава овде нешто. Ако не, ќе си фатиме и ние патот за Швајцарија да живееме сложно со брачата и нивните сестри.
Види вака.само коалиција меѓу Левица и ДПМНЕ не спасува.Не знам шо им требаше да се препукуваат маќу себе.Злаевизмот не носи во албанизација на Македониоја.И додека ние се плашиме од бугаризација Злајо прави коалиција со двете најголеми албански партии.Во овај момент ни треба разум,а не емоции.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Види вака.само коалиција меѓу Левица и ДПМНЕ не спасува.Не знам шо им требаше да се препукуваат маќу себе.Злаевизмот не носи во албанизација на Македониоја.И додека ние се плашиме од бугаризација Злајо прави коалиција со двете најголеми албански партии.Во овај момент ни треба разум,а не емоции.
Realno, sansite da se smeni nesto so koalicija Levica - DPMNE se pogolemi nego koalicija na SDS so bilo koj. No toa ne e avtomatizam. DPMNE treba prvo da prestane da bide SDSM light oti nema da im izlezat smetkite. Moze i da dojdat do situacija nikogas povekje da ne se opravat.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.606
Поени од реакции
10.846
Види вака.само коалиција меѓу Левица и ДПМНЕ не спасува.Не знам шо им требаше да се препукуваат маќу себе.Злаевизмот не носи во албанизација на Македониоја.И додека ние се плашиме од бугаризација Злајо прави коалиција со двете најголеми албански партии.Во овај момент ни треба разум,а не емоции.
Тука да, нема збор. Мора да се сплотиме еднаш у 30 години, ако не ќе не тртат ко малцинство матер ќе ни ебат. Не знам дали народов не е свесен, кур го боли или сака да биде анално пенетриран па да се освести.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom