Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
ВМРО и СДСМ здружено заедно против Левица на 24 вести. Очекувајте уште поголема поддршка за Левица во иднина со уште помала за СДМРО.
Што трескаш глупости? :)
Зајко од што е глуп сам си кажа што бил планот на парламентарни избори....види сега како одработува Апасиев у однос на тоа што нема да пишува националност у лични карти.
 
M

Macedon1um

Гостин
Што трескаш глупости? :)
Зајко од што е глуп сам си кажа што бил планот на парламентарни избори....види сега како одработува Апасиев у однос на тоа што нема да пишува националност у лични карти.
Каков бил планот на Заев за парламентарни избори и како Левица што не сака националност да стои во личните карти обработува за него ? Националност во лична карта нема ниту една членка на ЕУ каде што партииве наводно се залагаат да влеземе, напротив сакаат само уште поголеми поделби тензии и сл
Дпмне е за да стои националност единствено оти така е уценет од Села ако сакаат да коалицираат со нив на/после наредни избори

Еве го и пишман аџијата, што мислеше на новите лични карти ќе стои Република Македонија ?

1.jpg
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Каков бил планот на Заев за парламентарни избори и како Левица што не сака националност да стои во личните карти обработува за него ? Националност во лична карта нема ниту една членка на ЕУ каде што партииве наводно се залагаат да влеземе, напротив сакаат само уште поголеми поделби тензии и сл

Дпмне е за да стои националност единствено оти така е уценет од Алијансата ако сакаат да коалицираат со нив на/после наредни избори
Си призна кој го финансирал Апасиев и зошто на изборите лани, и која била позадината....да се направи фраер. :LOL:
Иначе Заев има договор со БЕСА да стои националност, а Зајко па потпишал договор со грците у Преспа да бидеме државјани на РСМ...ти текнуе?.... и никако не иде освен глумење лудило од Апасиев.
Ја признавам, не го видов тоа лани и ги охрабрував луѓето да не бојкотираат и да гласаат барем за Левица, и покрај тоа што јасно се гледа која била идејата, и покрај тоа што некои луѓе у ВМРО добро ја процениа ситуацијата уште тогаш.....можам да кажам дека сум се изглупирал, јбг. :D
 
M

Macedon1um

Гостин
Си призна кој го финансирал Апасиев и зошто на изборите лани, и која била позадината....да се направи фраер. :LOL:
Иначе Заев има договор со БЕСА да стои националност, а Зајко па потпишал договор со грците у Преспа да бидеме државјани на РСМ...ти текнуе?.... и никако не иде освен глумење лудило од Апасиев.
Ја признавам, не го видов тоа лани и ги охрабрував луѓето да не бојкотираат и да гласаат барем за Левица, и покрај тоа што јасно се гледа која била идејата, и покрај тоа што некои луѓе у ВМРО добро ја процениа ситуацијата уште тогаш.....можам да кажам дека сум се изглупирал, јбг. :D
Нешто си слушнал ама не си дослушнал убаво, во снимката убаво си кажува Заев дека единствено Апасиев/Левица не му биле под контрола а Верушевски кажува дека крилото на Здравко што беше шутнато од Левица имало контакти со Бранко. Значи Заев има договор со Беса а Дпмне сака да се уклучи во тој договор ? :)
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Нешто си слушнал ама не си дослушнал убаво, во снимката убаво си кажува Заев дека единствено Апасиев/Левица не му биле под контрола а Верушевски кажува дека крилото на Здравко што беше шутнато од Левица имало контакти со Бранко. Значи Заев има договор со Беса а Дпмне сака да се уклучи во тој договор ? :)
ВМРО да се уклучи у тој договор? :LOL:
Ова е начин како да пропадне коалицијата а Апасиев ја спасува....јасно ли ти е?
Тој истиот хард кор ултра националист :)
 
M

Macedon1um

Гостин
ВМРО да се уклучи у тој договор? :LOL:
Ова е начин како да пропадне коалицијата а Апасиев ја спасува....јасно ли ти е?
Тој истиот хард кор ултра националист :)
Да беше вака како што кажуваш немаше сите владини мегафони и соросписки невладини да пропагираат “за“ националност во личните карти

Кога гледаш дека Албанците, Сарачини, Павле Богоевски и слични се на една страна јасно ти е дека правилната е контра нив..
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Да беше вака како што кажуваш немаше сите владини мегафони и соросписки невладини да пропагираат “за“ националност во личните карти

Кога гледаш дека Албанците, Сарачини, Павле Богоевски и слични се на една страна јасно ти е дека правилната е контра нив..
Апасиев работи за сите овие што ги наброја....медиумите и вакумот политички што постоеше го направија "репер" за национални интереси. И сега како таков има некоја употребна вредност, ќе го искористат неколку пати додека се освестиме :)
Ултра националистот е за граѓански концепти хахахх немој не ме јеби...смешни се овие перипетии.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Апасиев работи за сите овие што ги наброја....медиумите и вакумот политички што постоеше го направија "репер" за национални интереси. И сега како таков има некоја употребна вредност, ќе го искористат неколку пати додека се освестиме :)
Ултра националистот е за граѓански концепти хахахх немој не ме јеби...смешни се овие перипетии.
Хахаххахахаха колку си очаен, дали си свесен само...ете Мицко ќе ни биде отсега репер или може и Муцунски, а? Пошто за него беше прифатлив и реалност Преспанскиот договор, па нема што да правиме на таа тема.
 
M

Macedon1um

Гостин
Апасиев работи за сите овие што ги наброја....медиумите и вакумот политички што постоеше го направија "репер" за национални интереси. И сега како таков има некоја употребна вредност, ќе го искористат неколку пати додека се освестиме :)
Ултра националистот е за граѓански концепти хахахх немој не ме јеби...смешни се овие перипетии.
Првен работеше за Дпмне оти тогаш станал професор, па Заев го спонзорирал во шарена, па Мијалков му купил стан а од Синиша на Ѓорѓе добивал инструкции сега па за набројаниве погоре ? Дај договорете се за кого работи заеднички да имате став, мада мене ми изгледа дека он нив ги “работи“ отколку тие него :LOL:

Не ме чуди валканава пропаганда, прв пат имаме трета опција која добива подршка кај народот и на многу партии ќе им ги загрози интересите (крадењето)
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Хахаххахахаха колку си очаен, дали си свесен само...
Жал ми е што ви ги рушам илузиите :)
У моментов постои широка коалиција, појди од СДС, албанските партии, мериот коалицијата, Апасиев и уште некој за довршување она што е почнато пред некои 5 год. Едино Мицко им е на патот колку толку, затоа се и овие обиди насилно да го симнат од претседател на ВМРО....не дека некој се засекирал за опозицијата :)
Автоматски споено мислење:

Првен работеше за Дпмне оти тогаш станал професор, па Заев го спонзорирал во шарена, па Мијалков му купил стан а од Синиша на Ѓорѓе добивал инструкции сега па за набројаниве погоре ? Дај договорете се за кого работи заеднички да имате став, мада мене ми изгледа дека он нив ги “работи“ отколку тие него :LOL:

Не ме чуди валканава пропаганда, прв пат имаме трета опција која добива подршка кај народот и на многу партии ќе им ги загрози интересите (крадењето)
ВМРО го направи човек, па после сакаше декан да биде...па откако не му дадоа работи за СДС. И ако следиш добро настани јасно ќе ти биде :)
Нема трета опција...си се покажа сега што му е целта. :)
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Жал ми е што ви ги рушам илузиите :)
У моментов постои широка коалиција, појди од СДС, албанските партии, мериот коалицијата, Апасиев и уште некој за довршување она што е почнато пред некои 5 год. Едино Мицко им е на патот колку толку, затоа се и овие обиди насилно да го симнат од претседател на ВМРО....не дека некој се засекирал за опозицијата :)
Да да, сите обединети, само Мицко се најде храбар за македонските интереси, последниот браник. Абе не ме заебавај, вакви приказни можеби в штаб ви поминуваат, ама немој и овде.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Да да, сите обединети, само Мицко се најде храбар за македонските интереси, последниот браник. Абе не ме заебавај, вакви приказни можеби в штаб ви поминуваат, ама немој и овде.
Добар или лош тие се опциите, еден ден ќе се вратиме на муабетов.....памти :)
Немам намера да се расправам, ве гледам како гуски у магла па да ви објаснам прости работи.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.931
Поени од реакции
17.641
Жал ми е што ви ги рушам илузиите :)
У моментов постои широка коалиција, појди од СДС, албанските партии, мериот коалицијата, Апасиев и уште некој за довршување она што е почнато пред некои 5 год. Едино Мицко им е на патот колку толку, затоа се и овие обиди насилно да го симнат од претседател на ВМРО....не дека некој се засекирал за опозицијата :)
Ќе речеш Мицко е Путин, хаахаха.

Колку само партиски размислувате, колку размислувате без своја глава, тоа е страшно.Во оваа ситуација баш може да се увиди тоа. Ќе те цитирам коа ќе направат влада Мицко и Апасиев, па тогаш ќе видам што ќе пишуваш, само тогаш кур ќе ти чуе, ќе си се радуваш за некоја корист од партија шо ќе добиеш.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Ќе речеш Мицко е Путин, хаахаха.

Колку само партиски размислувате, колку размислувате без своја глава, тоа е страшно.Во оваа ситуација баш може да се увиди тоа. Ќе те цитирам коа ќе направат влада Мицко и Апасиев, па тогаш ќе видам што ќе пишуваш, само тогаш кур ќе ти чуе, ќе си се радуваш за некоја корист од партија шо ќе добиеш.
По делата ќе ги познаете...имај на ум, мотивот е главна ствар у една истрага. Знам у какво дувло сум влегол....ама не е битно, да не речете никој не ви кажал :)
Автоматски споено мислење:

Само едно да кажам....тој што ја осмислил политичкава сцена сега тука е гениј....секоја чест. Ова со Апасиев е баш покерашка финта со кец у ракав. Само што оваа будала премиер лупета цело време и ете ќе дознаеме по некад од лично име што е и како е хахахх
Верувам дека и Мицко го имаат заебано тврдо, сигурно бил зинат кога го слушна Заев како го шупчи Апасиев. :LOL:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom