Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.744
Поени од реакции
2.668
Кој вика тоа?
Јас кога дојдов прв пат во Германија, сеуште не беше сменето името, секогаш викав дека доаѓам од Македонија и никој не рекол аа од Фиром. Сега кога викам Македонија и пребаруваат, и нормално не може да најдат таква земја, викаат мислиш Северна Македонија. Нека не ве лажат од штабовите така, зошто машки не си признаете како било, како е и како ќе биде во иднина со ова тепмо, нема никој да ве избрка од работа.
Ова не мислам на тебе, пишувам општо за секој со вакви посрани размислувања.
Vraboten e vo parkiralista, sto razbiras ti, drzavno si e drzavno :icon_lol:
 
Член од
2 февруари 2014
Мислења
65
Поени од реакции
49
Кој вика тоа?
Јас кога дојдов прв пат во Германија, сеуште не беше сменето името, секогаш викав дека доаѓам од Македонија и никој не рекол аа од Фиром. Сега кога викам Македонија и пребаруваат, и нормално не може да најдат таква земја, викаат мислиш Северна Македонија. Нека не ве лажат од штабовите така, зошто машки не си признаете како било, како е и како ќе биде во иднина со ова тепмо, нема никој да ве избрка од работа.
Ова не мислам на тебе, пишувам општо за секој со вакви посрани размислувања.
И тогаш кога земал да пребарува посебно на Германски гугл му излегувало "Ehemalige jugoslawische Republik Mazedonien" е не Македонија,не одам по штабови ја друже 5 години сум надвор од мкд.
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.467
Поени од реакции
2.500
тогаш бевме ФИРОМ никогаш не сме биле македонија
И дома , и за 132 држави бевме Република Македонија , сега и за нас и за сите сме Северна , ај мрш сеа.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.970
Поени од реакции
17.800
И тогаш кога земал да пребарува посебно на Германски гугл му излегувало "Ehemalige jugoslawische Republik Mazedonien" е не Македонија,не одам по штабови ја друже 5 години сум надвор од мкд.
Видов, ама ми дојде на пик, затоа напишав во множина.
 
Член од
12 мај 2020
Мислења
91
Поени од реакции
55
Кој вика тоа?
Јас кога дојдов прв пат во Германија, сеуште не беше сменето името, секогаш викав дека доаѓам од Македонија и никој не рекол аа од Фиром. Сега кога викам Македонија и пребаруваат, и нормално не може да најдат таква земја, викаат мислиш Северна Македонија. Нека не ве лажат од штабовите така, зошто машки не си признаете како било, како е и како ќе биде во иднина со ова тепмо, нема никој да ве избрка од работа.
Ова не мислам на тебе, пишувам општо за секој со вакви посрани размислувања.
Со бугарски пасош ли најде да збориш за името. Ооо бе бугар еден. Си го предал цело семејство и тука ми збориш за Македонија. Предавник
Автоматски споено мислење:

Пошо глумите патриоти сите и се курчите со бојкотот што не гласавте против ко мене. Или од штаб шо ке ви кажат така правите. Се гледа тоа. И не ми глумите патриоти кога си имаше опција против. Вие бојкот одлучивте а се знаеше што следи.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Пошо глумите патриоти сите и се курчите со бојкотот што не гласавте против ко мене. Или од штаб шо ке ви кажат така правите. Се гледа тоа. И не ми глумите патриоти кога си имаше опција против. Вие бојкот одлучивте а се знаеше што следи.
Глас против и бојкот на референдум е исто.
Што се добива со твојот глас против?
Евентуална можност за валидност на референдумот, ништо повеќе.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.086
Поени од реакции
19.961
И што рече Бачев, колку пари била бесната Алфа Ромео? Кој му го подарил станот на Апасиев?

Државната комисија за спречување корупција (ДКСК) изнесе податоци од анкетните листови за имотната состојба на избраните функционери.

За лидерот на Левица, Димитар Апасиев, наведено е дека во 2017 година за 65.000 евра купил стан од 60 метри квадратни во Скопје, а во 2016 година подигнал кредит во банка во износ од 3.46 милиони денари. Апасиев, исто така, навел дека има автомобил „алфа ромео“ кој ѝ припаѓа на неговата сопруга, а вреди 155.000 денари.
https://plusinfo.mk/apasiev-ima-kredit-od-3-5-milioni-denari-mucunski-vozi-audi-od-30-000-evra/
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.856
Поени од реакции
3.325
Значи дефинитивно избори ќе има во март-април.

Вакво активирање на целата мрежа на полтрони, ботови и "експерти" надвор од изборен период досега се нема случено. Пропагандата е на 120% пуштена. Да се асфалтираат улици, да се рушат дивоградби и да се апсат криминалци месец дена после составување на влада уште повеќе.

Гледам и ДПНЕ мрежата пополека почнува да се активира со "протести" а и со напади против Левица, изгледа воопшто не им се допаѓа во која насока оди работата. Секако со маршови против покачување на струја верувам дека ќе си го мотивираат членството :pos:.

СДС - ДПНЕ борбата за власт на следните избори ќе биде како да гледаш двајца сакати како се тепаат.
Да, и Марин почна да прави/преправа нешто низ Аеродром, па дури и венец положил кај загинат бранител. Да се чудиш. Да има избори секои 4 месеци, ќе се утепаат од работа, од протести, давање сендвичи, брашно...


тогаш бевме ФИРОМ никогаш не сме биле македонија
Македонија била постојано и признаета од над 120 земји, вклучувајќи ги САД, Русија, Канада, Кина. И Македонија се пишува со големо М.

И тогаш кога земал да пребарува посебно на Германски гугл му излегувало "Ehemalige jugoslawische Republik Mazedonien" е не Македонија,не одам по штабови ја друже 5 години сум надвор од мкд.
Може во некои нивни официјални документи. Инаку Германија користеше два термина - "Mazedonien" за Македонија и "Makedonien" за егејскиот дел Македонија во Грција, за да разликува. На официјални документи/веб страни во Канада сеуште пишува "Macedonia" патем.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Камелеонот Ефтоф многу му е батхарт на другарот Апасиев. Нема емисија а да не го спомене во негативен контекст, ебате гнидата што е продадена. Последна тресната глупост му беше дека штедел во Еуростандард Банка зашто повисоки камати имала и на крајот со заклучок демек ете колку не му е до пари. :pos: Што сакаше да каже авторот со ова е ептен нејасно.
Ептен е очигледно дека удбашите нема што да му најдат па тресат зелени за све и сешто.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.794
Поени од реакции
21.204
Ептен е очигледно дека удбашите нема што да му најдат па тресат зелени за све и сешто.
Oti be nema sto da mu najdat.
Ne ucestvuvase vo sarenata revolucija cii posledici gi gledame sega?
Ne ucestvuvase vo SJO ?
Treba uste nesto ili ova malce e ?
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Oti be nema sto da mu najdat.
Ne ucestvuvase vo sarenata revolucija cii posledici gi gledame sega?
Ne ucestvuvase vo SJO ?
Treba uste nesto ili ova malce e ?
Па протестирање против криминалци кои ,,не можеа едно убиство да скријат,, и отворање на предмети против хоштаплери е позитивна работа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom