Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.856
Поени од реакции
3.325
:pos: Што сакаше да каже авторот со ова е ептен нејасно.
Ептен е очигледно дека удбашите нема што да му најдат па тресат зелени за све и сешто.
Тој е стално нејасен. Ми личи на тип кој сака да ти продаде фора со "пирамидни штедења/осигурувања/сл.". Не знам зошто го пратат луѓето.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Тој е стално нејасен. Ми личи на тип кој сака да ти продаде фора со "пирамидни штедења/осигурувања/сл.". Не знам зошто го пратат луѓето.
Бомбастичен е и склон на некои теории на заговор и тајни сојузи, а и демек независен. Точно тоа што пали кај рајата.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.792
Поени од реакции
21.202
Па протестирање против криминалци кои ,,не можеа едно убиство да скријат,, и отворање на предмети против хоштаплери е позитивна работа.
Da da se gleda, epten pozitivno ispadna. Vprocem sekade kade sto imase sareni revolucii, prolet i takvi epten milozvucni iminja za neredite i sranjata sto gi pravea, sekade ama sekade bez isklucok rabotite se vlosija i toa mnogukratno. Aj random saren kurton sto nema tri cisti ke recam opravdano, glup covek , tolku mu seci i taka no Apasiev ako toa ne usepal da go vidi a taka ucen covek soznam ne bi se potpiral mnogu na nego, ne mu fakja izgleda mnogu lejkata. A primeri imase bezbroj kolku za sporedba.
Isto i za SJO. I toa bese epten pozitivno ama ako e nekoj blagoretardiran pa da ne sfati sto mu bese osnovnata namena i za sto bese formirano. I tuka potrfli epten faleniot Apasiev. Znaci dve od dve, a posto ovie i ne mu se bas mali propusti neznam kolku vreme ke cekame i dali voopsto treba da cekame za tri od tri. Pa uste i koj mu se poddrzuvaci, bezmalku istite supci sto slepo veruvaa vo idealite na sarenata revolucija i SJO, soznam ne mirisa na arno rabotata so ogled na toa kolku ja zasrvate vo megjuvreme.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Da da se gleda, epten pozitivno ispadna. Vprocem sekade kade sto imase sareni revolucii, prolet i takvi epten milozvucni iminja za neredite i sranjata sto gi pravea, sekade ama sekade bez isklucok rabotite se vlosija i toa mnogukratno. Aj random saren kurton sto nema tri cisti ke recam opravdano, glup covek , tolku mu seci i taka no Apasiev ako toa ne usepal da go vidi a taka ucen covek soznam ne bi se potpiral mnogu na nego, ne mu fakja izgleda mnogu lejkata. A primeri imase bezbroj kolku za sporedba.
Isto i za SJO. I toa bese epten pozitivno ama ako e nekoj blagoretardiran pa da ne sfati sto mu bese osnovnata namena i za sto bese formirano. I tuka potrfli epten faleniot Apasiev. Znaci dve od dve, a posto ovie i ne mu se bas mali propusti neznam kolku vreme ke cekame i dali voopsto treba da cekame za tri od tri. Pa uste i koj mu se poddrzuvaci, bezmalku istite supci sto slepo veruvaa vo idealite na sarenata revolucija i SJO, soznam ne mirisa na arno rabotata so ogled na toa kolku ja zasrvate vo megjuvreme.
Иронично но крајни десничари му се поддржувачи и помладата популација. Е сега тоа веќе е апсорбирано со шарената револуција, а и маргиналец беше таму со некое си граѓанско небитно здружение. А и овие што го плукаат моментално што би кажале на план СЈО и ШР кога тие самите ги предадоа.
Нив не им е поентата да го откријат злото, туку да го маргинализираат, а народот најмногу се пали на тоа дека некој крадел, па затоа на тоа форсираат постојано, но очигледно е дека нема ништо.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.792
Поени од реакции
21.202
Иронично но крајни десничари му се поддржувачи и помладата популација. Е сега тоа веќе е апсорбирано со шарената револуција, а и маргиналец беше таму со некое си граѓанско небитно здружение. А и овие што го плукаат моментално што би кажале на план СЈО и ШР кога тие самите ги предадоа.
Нив не им е поентата да го откријат злото, туку да го маргинализираат, а народот најмногу се пали на тоа дека некој крадел, па затоа на тоа форсираат постојано, но очигледно е дека нема ништо.
Za pomladata popupacija znaeme , ustvari vidovme za vreme na sarenata. Niv se mozes da im prodades. Krajnite desnicari sega posto kazuva raboti sto drugite ne se ni obiduvaat da gi spomnat sto e krajno licemerno od negova strana so ogled deka nema nikakva politicka tezina, bezglasna bukva vo parlamentot a i sam e direktno zasluzen za se ova sto se slucuva i za sto navodno ke se bori, a gragjanite ocajni pa koga se davis i za slamka se fakjas. Zborot mi e vo negovata politicka kariera ima povekje gluposti napraveno so katastrofalni posledici i nisto pozitivno osven nekoj prazni muabeti i vetuvanja bez tezina.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Za pomladata popupacija znaeme , ustvari vidovme za vreme na sarenata. Niv se mozes da im prodades. Krajnite desnicari sega posto kazuva raboti sto drugite ne se ni obiduvaat da gi spomnat sto e krajno licemerno od negova strana so ogled deka nema nikakva politicka tezina, bezglasna bukva vo parlamentot a i sam e direktno zasluzen za se ova sto se slucuva i za sto navodno ke se bori, a gragjanite ocajni pa koga se davis i za slamka se fakjas. Zborot mi e vo negovata politicka kariera ima povekje gluposti napraveno so katastrofalni posledici i nisto pozitivno osven nekoj prazni muabeti i vetuvanja bez tezina.
Генерално се согласувам со оценката за Апасиев и сметам дека премногу се очекува од него, но повторно единствен лик е кој е интелигентен, начитан, има харизма, не е длабоко во криминал, а и сам си се избори за место во Собранието. Затоа е и ценет и гласан. Едноставно му прекурчи на народот од Курто и Мурто со пратеници хоштаплери олицевратени во патните трошоци на Мира Дизел и Силванева Бонева.
А не гледам и нешто негативно во Собранието да има говори со почеток и крај, својствени за цивилизирани општества, а не Петко и Станко крадеше, а другите со реплики не е точно Марко и Трајко крадеа и така во круг 4 години, додека повторно не ги изберат и повторно во новиот мандат не го кажуваат истото.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
...пратеници хоштаплери олицевратени во патните трошоци на Мира Дизел и Силванева Бонева.
Закон за плата и други надоместоци на избрани и именувани лица во Република Македонија

Согласно член 27 став 1 алинеја 2 од Законот за плата и други надоместоци на избрани и именувани лица во Република Македонија („Службен весник на СРМ“ број 36/1990 и „Службен весник на Република Македонија“ број 38/1991, 23/1997, 37/2005, 84/2005, 121/2007, 161/2008, 92/2009, 42/10, 97/10, 162/10, 11/12, 145/12, 170/13, 139/14 и 233/18), избраните и именуваните лица имаат право на надоместок за користење на автомобил во лична сопственост за службени цели, во висина до 20% од продажната цена на еден литар гориво, според изминатиот километар за возилото кое се користи.

* До пред 2-3 години, беше 30%
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Ѓорѓи Н. најдосаден лик на форумов си. Поентата е што е прекршен е законот од Силванева Бонева. Дури имало седници таа ,,патувала,, и плаќала патарини.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Ѓорѓи Н. најдосаден лик на форумов си. Поентата е што е прекршен е законот од Силванева Бонева. Дури имало седници таа ,,патувала,, и плаќала патарини.
blanco, најглупавиот лик на форумов.
Бонева е обвинета за тоа што си го пишал. Многу биле обвинети, ама не и осудени, најдобар пример е еден дечко што е Претседател на владата. А бидејќи кон ВМРО ДПМНЕ (поранешната гарнитура особено) се води хајка 4-5 години, имам сомнеж дека се работи за тоа.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Г-дине Ѓорѓи Н. на типката секој ден и куцале фискални сметки(или некој се возел со автомобил од Скопје до Струмица), а во истиот час, минута и секунда ја гледавме во живо во Собранието. Ме заболе мене левото маде што ќе ,,одлучел" судот. Сигурно дека како и останатите хоштаплери од СДС и ДПМНЕ ќе ја ослободат, но тоа што го видовме беше чист криминал.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Г-дине Ѓорѓи Н. на типката секој ден и куцале фискални сметки(или некој се возел со автомобил од Скопје до Струмица), а во истиот час, минута и секунда ја гледавме во живо во Собранието. Ме заболе мене левото маде што ќе ,,одлучел" судот. Сигурно дека како и останатите хоштаплери од СДС и ДПМНЕ ќе ја ослободат, но тоа што го видовме беше чист криминал.
Може е така, ама може и не е.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.969
Поени од реакции
17.798

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
„дали сте имале проблеми во вашето детство, дали ве тепале ко мал па сега вака се однесувате...“ :pos:
ко мене провинцијалци шо ме тепале :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom