Левитација - лебдење

Член од
10 мај 2005
Мислења
529
Поени од реакции
14
Колку верувате дека човекот е способен да лебди, да се одржува во воздухот без да се допира до земјата?
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
ова го имам видено на ТВ, не беше од типот на Зигфрид и Рој во театар или слично, туку човеков се шеташе по улица и ке собере неколку луѓе да им покаже како лебди.И лебдеше едно 10 цм над земјата, луѓето што го гледаа неможеја да веруваат
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Acid напиша:
Не верувам, не постои. :roll:
:D :D :D :D

Јас си викам Ејсид ќе каже дека видел човек како лета..
Штета :( :(
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Често сонувам како летам или лебдам, ама немогуќе е! :)
 
Член од
10 мај 2005
Мислења
529
Поени од реакции
14
I jas ne veruvam, ama imam videno sliki i procitano za lugje koisto navistina lebdat. I veruvam deka slikite ne bile montirani vo photoshop zatoa sto bea koristeni vo eden moj star ucebnik po angliski za edna lekcija za mysteries. Od togas site tie mystery raboti mi se jezivi, i sekogas mi e interesna temata za lebdenjeto.
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Mozno e be, ama u Arizona Dream. :D
 
Член од
12 мај 2005
Мислења
30
Поени од реакции
1
Кој бе не верува? Дај те ми CD од photoshop па ке видите како лебдам :lol:
 
Член од
14 април 2005
Мислења
37
Поени од реакции
1
Немам време, а гледам доста интересни теми сте отвориле.
За Левитација има две работи :

1. Многу користена ефтина финта од сите ткнр „магионичари“. трикот е едноставен се состои само во тоа да се погоди вистинскиот агол од кој се гледаат нозете. И всушност човекот стои само на врвот од прстите на едната нога.

2. Да вистинска Левитација постои дефинитивно. Еден мој пријател после извесен период успеа да постигне да левитира. Се разбира дека е потребна и дополнителна стимулација, но ефектот е очигледен.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Nuanda напиша:
1. Многу користена ефтина финта од сите ткнр „магионичари“. трикот е едноставен се состои само во тоа да се погоди вистинскиот агол од кој се гледаат нозете. И всушност човекот стои само на врвот од прстите на едната нога.
a што се случува кога ке го покажат од сите страни, ке ја мења ногата на која што стои?
 
Член од
14 април 2005
Мислења
37
Поени од реакции
1
Истата техника се применува само на спротивната нога се префрла балансот. Има се за ова на Интернетов-просурфајте малку се ќе најдеш.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Nuanda напиша:
Истата техника се применува само на спротивната нога се префрла балансот. Има се за ова на Интернетов-просурфајте малку се ќе најдеш.
a што кога луѓето се вртат околу човекот, а тој воопшто не мрда?(ова е од тв што сум видел)Или човекот е неверојатно брз и не се гледа кога ги менува нозете или нешто друго... а тоа што ти си го читал се трикови од илузионисти
 
Член од
14 април 2005
Мислења
37
Поени од реакции
1
gerard напиша:
А она под точка 2?
Аватарот ти е чуден :?

Под точка 2 е факт 8)

Детали ако бараш, не знам што да ти кажам - сега :?
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
pa sto znam :roll: mozebi postojat luge koi uspeale da ja sovladaat levitacijata
 

Kajgana Shop

На врв Bottom