Латински фрази применливи во секојдневниот живот

Член од
1 мај 2021
Мислења
183
Поени од реакции
738
Ducunt volentem fata, nolentem trahunt - судбините ги водат волните, а ги влечат неволните
 

Kajgana Shop

На врв Bottom