Латас...и работите кои ги кажа вечерва...

Кое е вашето мислење за вечерашниот негов настап?


  • Вкупно гласачи
    213
Член од
2 април 2007
Мислења
394
Поени од реакции
13
И Фрле во недела ќе добие 200.050 гласа... кој успех само:tapp: браос бе комуњарчиња ашкол сум, среќа од избори до избори се повеќе се намалувате. На минатите бевте 240.000 сега 200.000, со повеќе памет на наредните 160.000..итн...итн.
Не сум комуњар, немаше да гласам, но по се што се случи гласам за Фрчко(и на мене не ми се допаѓа но Грујо се погрижи да го замрзам и да гласам против него)
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Не сум комуњар, немаше да гласам, но по се што се случи гласам за Фрчко(и на мене не ми се допаѓа но Грујо се погрижи да го замрзам и да гласам против него)
Дејстува oldschool шемата на СДС. Придобија еден обичен граѓанин.
 
Член од
25 август 2008
Мислења
156
Поени од реакции
5
Да де овој колизе до вчера бил неутрален и сега демек....што се случи толку страшно пријателе за овие неколку дена?
Се што кажа Латас беше на место освен јавните закани..пошто ти ако си решил да му скршиш нос на некого тоа ке го сториш и точка.
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Да де овој колизе до вчера бил неутрален и сега демек....што се случи толку страшно пријателе за овие неколку дена?
Се што кажа Латас беше на место освен јавните закани..пошто ти ако си решил да му скршиш нос на некого тоа ке го сториш и точка.
Ќе се цитирам од другата тема.

http://forum.kajgana.com/showpost.php?p=2392080&postcount=167

Почнува да ме фаќа страв дека ова ќе има импакт врз тоа кој ќе стане претседател на Македонија. Гледам Фуере на емисијава, сератори, гледам проста маса која се појави на подтемава на форумов како избезумени бладаат дека ќе гласале за злото антимакедонско, како пцујат по најдобрата Влада што и се случила на Македонија ever, без чувство за споредба со минатото. Тешко нам ако се случи тоа што не треба да се случи. После ќе се чукаат со глава во ѕид.

Мојата поддршка за Груевски е се поголема и поголема.
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
bez ogled koj kolku se iznerviral,ja mislam deka so zakon e zabraneto javno da se zakanuva.

od edna strana veli deka studentite bile izmanipulirani,i zatoa ON ke se presmetal so tie sto gi izmanipulirale.
prasuvam kako posle ovaa recenica,ON si zema za sloboda i javno site sto bile na mirniot protest da gi nareca KOPILJACI I KOPILINJA.za vakva navreda se odgovara.

kade slusnavte nekoj od sprotivniot tabor da navreduva so vakov recnik

site politicari od sprotivniot tabor a i nivnite podrzuvaci gi narece ON klosari
koj mu dozvoluva da gi navreduva,i za ova se odgovara.

vo delot vo koj zboruvase za g-din LJube si zema za pravo ON da bide nad sudot,on da izjavuva koj bil zatvorenik,si zema za pravo da go omalovazuva semejstvoto na LJube kako sobiral pari da im dava za da preziveat.ON se stavi vo uloga na sudiite vo hag izjavuvajki deka trebalo JOHAN da se vrati,a ne LJUBE.
ZALOSNO STO SO VAKVITE IZJAVI SAMO MU NASTETUVA NA JOHAN.

Prasuvam koj mu dava pravo da gi navreduva 150 000 glasaci sto glasaa za LJube,i vakvite navredi podlezat pod krivicno pravo,i za vakvi navredi se odgovara

na krajot da prasam dali site sto ke se iznervirame,i sto ke zaklucime spored sopstveno ubeduvanje deka nekoj ne manipulira nas i naseto semejstvo,treba sami da im presudime na tie sto ne manipuliraat na ist nacin kako sto kaza ON so tupanici i da im go pukneme nosot onaka maski vo vlez ,na ulica ili bilo kade sto ke gi nacekame.ova li e receptot za demokratija na ovaa vlada.dokolku ne bidat prezemeni sankcii od strana na soodvetnite institucii protiv vakviot nacin na praktikuvanje na demokratija,ja a i mnogu moi istomislenici ke dojdeme do zaklucok deka tokmu na ovoj nacin treba da se presmetame so onie koi ne manipuliraat.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Тоа ме радува имате развиен осет за праведност и чесност.

Фрчко 4 президенте! :kesa:
 

--N-SOUND--

Street Dragster
Член од
22 февруари 2009
Мислења
252
Поени од реакции
6
Абе видете сеа ваму,ова е демократија и кој како сака ке се изразува,а дали ке биде поднесена кривична пријава тоа е више друга работа.И самиот Латас рече нека му закачат и кривична ако сакаат така да нема што да коментирате.:nenene: и ретки се тие сто немаат влакна на јазикот а еден од НИВ е ЛАТАС.:smir::helou:
 

lav

Член од
17 март 2005
Мислења
1.203
Поени од реакции
13
bez ogled koj kolku se iznerviral,ja mislam deka so zakon e zabraneto javno da se zakanuva.

od edna strana veli deka studentite bile izmanipulirani,i zatoa ON ke se presmetal so tie sto gi izmanipulirale.
prasuvam kako posle ovaa recenica,ON si zema za sloboda i javno site sto bile na mirniot protest da gi nareca KOPILJACI I KOPILINJA.za vakva navreda se odgovara.

kade slusnavte nekoj od sprotivniot tabor da navreduva so vakov recnik

site politicari od sprotivniot tabor a i nivnite podrzuvaci gi narece ON klosari
koj mu dozvoluva da gi navreduva,i za ova se odgovara.

vo delot vo koj zboruvase za g-din LJube si zema za pravo ON da bide nad sudot,on da izjavuva koj bil zatvorenik,si zema za pravo da go omalovazuva semejstvoto na LJube kako sobiral pari da im dava za da preziveat.ON se stavi vo uloga na sudiite vo hag izjavuvajki deka trebalo JOHAN da se vrati,a ne LJUBE.
ZALOSNO STO SO VAKVITE IZJAVI SAMO MU NASTETUVA NA JOHAN.

Prasuvam koj mu dava pravo da gi navreduva 150 000 glasaci sto glasaa za LJube,i vakvite navredi podlezat pod krivicno pravo,i za vakvi navredi se odgovara

na krajot da prasam dali site sto ke se iznervirame,i sto ke zaklucime spored sopstveno ubeduvanje deka nekoj ne manipulira nas i naseto semejstvo,treba sami da im presudime na tie sto ne manipuliraat na ist nacin kako sto kaza ON so tupanici i da im go pukneme nosot onaka maski vo vlez ,na ulica ili bilo kade sto ke gi nacekame.ova li e receptot za demokratija na ovaa vlada.dokolku ne bidat prezemeni sankcii od strana na soodvetnite institucii protiv vakviot nacin na praktikuvanje na demokratija,ja a i mnogu moi istomislenici ke dojdeme do zaklucok deka tokmu na ovoj nacin treba da se presmetame so onie koi ne manipuliraat.
-Кандидатот Шврчковски..кога ЈАВНО рекол..НОЗЕТЕ ДА ИМ ГИ СКРШИМЕ..
-Вторпат на исто една промоција..кога рекол дека да ти бил тој тамо..нема да дозволел да ги „тепаат„..ами тој ќе тепал..во одбрана...
:pipi:
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.949
Абе видете сеа ваму,ова е демократија и кој како сака ке се изразува,а дали ке биде поднесена кривична пријава тоа е више друга работа.И самиот Латас рече нека му закачат и кривична ако сакаат така да нема што да коментирате.:nenene: и ретки се тие сто немаат влакна на јазикот а еден од НИВ е ЛАТАС.:smir::helou:
И еден од уште поретките, што нема влакна на ГАЗОТ :helou:
Големи визионери сте сите што ви е идол една обична машка дроља...сите педери (без навреда) да се соберат во државава немаат заедно лапано полови органи колку самозваните „новинари„ ЈАНКО ПИЈ ЈОГУРТ и ЛАТАС...
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
-Кандидатот Шврчковски..кога ЈАВНО рекол..НОЗЕТЕ ДА ИМ ГИ СКРШИМЕ..
-Вторпат на исто една промоција..кога рекол дека да ти бил тој тамо..нема да дозволел да ги „тепаат„..ами тој ќе тепал..во одбрана...
:pipi:
OOOO shokun Ljav, kje ga glasas Hazbi Ljika koljac, a? Kako ti e vo sorabotka so udbasot LP i bivsi drugari na bUCKovski, razbira se :pipi:
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Ѓунер поднел тужба против Латас...
На потег е судот....
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
-Кандидатот Шврчковски..кога ЈАВНО рекол..НОЗЕТЕ ДА ИМ ГИ СКРШИМЕ..
-Вторпат на исто една промоција..кога рекол дека да ти бил тој тамо..нема да дозволел да ги „тепаат„..ами тој ќе тепал..во одбрана...
:pipi:
mnogu jaka replika,nema sto

samo da te potsetam toj na kogo sega mu se voshituvate,dodeka ne go plkase grujo PLUKASE tokmu po site vas koi sega go velicate

za pari toj i sopstvenoto dete ke si go prodade

ako nekoj sega go plati poveke,ne samo sto ke pluka po vas tuku i VAS ke ve istepa

I NA VAKOV MU VERUVATE,ZA VAKOV COVEK MI KAZUVATE DEKA BIL REALEN I DEKA JA ZBORUVA VISTINATA??????
AKO E TOLKU DOBAR VLADETELOT ,STO MORA DURI I VAKVI LUGE DA ZASTANAT ZAD NEGO I DA NE UBEDUVAAT????/

Ѓунер поднел тужба против Латас...
На потег е судот....
MISLAM DEKA TREBA USTE MNOGUMINA STO SE NAVREDENI DA GO NAPRAVAT ISTOTO,I NE SAMO NAVREDENI TUKU IMA I MNOGU NA KOI IM SE ZAKANUVASE JAVNO,A VO KRIVICNIOT ZAKONIK I ZAKANATA SPAGA VO KRIVICNO DELO
 
А

Аернло

Гостин
Јанко и Латас.Комбинација невидена.Врвот на новинарството.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.553
Поени од реакции
26.065
Ѓунер поднел тужба против Латас...
На потег е судот....
Абе култузин, заборави го времето на монтирани процеси па да го чекаме судот ..... да му пресуди.
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
А што вечерва нешто го нема Јанко?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom