Кучиња (грижа, општи дискусии)

Член од
1 септември 2018
Мислења
248
Поени од реакции
642
Како да исчистам смола од дрво на крзното/шепата? Кучево нацапа гранче од дрво пред зграда(не знам точно какво) и се залепи екстремно леплива материја, слична на мастика за џвакање. Стригнав со ножица колку можев ама остана по краевите околу перничината и на нив. Пробав и со вода ама чудово е ненормално лепливо. И на раце и ножицата ја излепив и не се чисти ни со сапун. Природен мирис има на дрво/трева така да најверојатно е природно(смола), а не некаков лепак. Пред некое време на улично куче му подзачистив од истово срање над око и скоро 1 месец помина дури се исуши и исчезна целосно.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.710
Поени од реакции
6.848
Како да исчистам смола од дрво на крзното/шепата? Кучево нацапа гранче од дрво пред зграда(не знам точно какво) и се залепи екстремно леплива материја, слична на мастика за џвакање. Стригнав со ножица колку можев ама остана по краевите околу перничината и на нив. Пробав и со вода ама чудово е ненормално лепливо. И на раце и ножицата ја излепив и не се чисти ни со сапун. Природен мирис има на дрво/трева така да најверојатно е природно(смола), а не некаков лепак. Пред некое време на улично куче му подзачистив од истово срање над око и скоро 1 месец помина дури се исуши и исчезна целосно.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Лек за смолата е зејтинот дали за вас или вашето кученце зејтинот мн ефикасно ја одстранува смолата.
 
Член од
31 август 2012
Мислења
319
Поени од реакции
184
Zdravo na site
Kako moze da se stavi pedigre na kucence na stranata na pedigreedatabase da ne znae nekoj
 
Член од
20 ноември 2019
Мислења
55
Поени од реакции
25
Му давам на кучето само Платинум храна адулт(јагнешко+ориз) околу 4 недели (може наросени гранулите со кравји кашкавал многу малку или мало лажиче павлака). Столицата му е супер (по однос на цврстина) но количината ми изгледа малку поголема него кога го хранев со пилешко или јунешко месо со повремено гранули. ДАли е тоа нормално или не?
 
Член од
19 април 2019
Мислења
20
Поени од реакции
48
zdravo na site imam edno prasanje.Cuvam sarplaninec vekje 2 godini super e se so nego no tatko mi nasol malecko kutrence napusteno i go donese doma i sega prasanjeto mi e dali sarplaninecot ke taguva ako go cuvame ova kutre novoto,strav mi e da ne mu se sluci nesto na sarplaninecot
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Дали хаската се дресира?? Дека се инат кучиња
 

DarkLord

Невиден малер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
941
Поени од реакции
247
Дали знаете како да нарачам онлјан Previcox?

Го барав насекаде во СК, ама ништо.
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Мислам дека имаш голема доза на ароганција и самобендисаност.
Tocno. Imam. Sledniot of topik ke ti bide sankcioniran. Ubavo te prasav sto mislis ti?
Автоматски споено мислење:

Дали знаете како да нарачам онлјан Previcox?

Го барав насекаде во СК, ама ништо.
Toj ne e registriran lek kaj nas. Znaes li sto e i za sto se koristi?
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom