Купување таблет компјутер

Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Најубаво во Германија да го заменат,а ако е далеку па можеш преку Бугарија кај овластен сервис на самсунг и таму да бараш бидејќи Германија е членка на ЕУ исто и Бугарија е членка на ЕУ така да со гаранција преку нив побарај . Во Македонија можно е да ти заменат фалш кинески екран многу ги има такви инаку оригинал екран се движат околу 4000 -4500 денари ама го имаат на лагер само Самсунг галакси Таб но не и НОУТ .
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Мене колку ми е познато гаранцијата ќе ти важи за ЕУ така да кај нас отпаѓа, ќе ти го поправаат ама ќе ти наплатат (кај нас).

Ќе треба да им го пратиш по пошта во Германија за да ти пратат замена или евентуално прашај ги по емаил дали имаат овластен сервис во некоја поблиска земја :).

Така е, не чекаат да кажеш дека имаш гаранција, одма кажуваат дека не ти важи. Среќа има MediaMarkt во Солун, па таму ќе се замени :)
 
Член од
6 јануари 2012
Мислења
11
Поени од реакции
0
futrola_7_tablet_PINK_(Small).jpg futrola_7_tablet_PINK_(Small).jpg futrola_7_tablet_PINK_(Small).jpg futrola_7_tablet_PINK_(Small).jpg
Луѓе кај да најдам ваква футрола за таблет 8 инчи секаде побарав по интернет на македонските страници никаде нема .:( Помош каде да барам или некој ако купил од каде купил ако може да каже ќе му бидам благодарна ;)
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.338
Поени од реакции
505
Citav deka mnogu go falat google nexus 7. Dobar e tabletot i kaj nas kolku e i najeftino kade moze da se najde?
 
Член од
5 август 2010
Мислења
222
Поени од реакции
50
Прегледај го приврзокот 69655Прегледај го приврзокот 69655Прегледај го приврзокот 69655Прегледај го приврзокот 69655
Луѓе кај да најдам ваква футрола за таблет 8 инчи секаде побарав по интернет на македонските страници никаде нема .:( Помош каде да барам или некој ако купил од каде купил ако може да каже ќе му бидам благодарна ;)
mobilede mislam deka se vikase tamu imas, isto i vo Niko imaat..

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2
 
Член од
28 април 2009
Мислења
748
Поени од реакции
506
Ќе користи ли за вртење по интернет?

amc.com.mk/ShopDetal.aspx?ArticleID=38156&i=15&l=MK&q=&SupplierArticleID=&Action=



Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk 2
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Ќе користи ли за вртење по интернет?

amc.com.mk/ShopDetal.aspx?ArticleID=38156&i=15&l=MK&q=&SupplierArticleID=&Action=



Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk 2

Ќе ти користи за мачкање на леб повеќе отколку вртење по интернет.
 
Член од
28 април 2009
Мислења
748
Поени од реакции
506
Nethervor

Фала на предлогот. У секој случај таблетот не е за мене, така да не одлучувам јас за тоа, а ке се користи за покажување на слики на клиенти па затоа и не се ни бара поскап модел :D
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Nethervor

Фала на предлогот. У секој случај таблетот не е за мене, така да не одлучувам јас за тоа, а ке се користи за покажување на слики на клиенти па затоа и не се ни бара поскап модел :D

Во секој случај немојте да бирате од моделите на Quart. Квалитетот на боите и резолуцијата на екранот во целост е многу лош. Еднаш прочепкав еден од моделите на Nextbook и ми се чини имаат далеку подобар квалитет на бои и подобра резолуција. Штом е за слики вртење и некој од тие би завршил работа.
 
Член од
5 септември 2013
Мислења
44
Поени од реакции
16
Asus Memo Pad FHD 10 ќе се појави некогаш низ нашиве продавници или тешко?Дури сега го донесоа memo pad Hd7 а е од поодамна .Толку многу време им треба да го увезат?:(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom