Купување преку интернет (генерална дискусија)

Член од
3 јуни 2014
Мислења
79
Поени од реакции
49
Ме интересира како да купам tracking number, најдов на ebay пример еве, http://www.ebay.com/itm/Register-Mail-Postal-Insurance-Service-Tracking-number-/200997595094?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2ecc63e7d6 , но како да го поврзам со производот што го купувам?
_____________________________________________________
Над колку треба да биде цената на порачката, за да биде царинета?
 
Последно уредено:
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Шо бидна друже... ?
Ми рекоа дека не е можно, требало странката од таа страна да дај согласност. Некој такви срања. И сеа као демек тие од таа страницата ми ветија дека за 7 до 10 работни денови ќе ми го вратат целиот износ. Али не ми е за верување мене. :(
 
Член од
28 октомври 2011
Мислења
119
Поени од реакции
84
Epa super chim e so Royal Mail sega. I jas koga narachuvav pred nekoja godina so ekspres mi stigna. Kakvi popusti ima na sportsdirect ne ko kaj nas vo prodavnicive + znaesh deka se original.

Sent from my Lumia 800 using Tapatalk
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
746
Поени од реакции
533
Ми рекоа дека не е можно, требало странката од таа страна да дај согласност. Некој такви срања. И сеа као демек тие од таа страницата ми ветија дека за 7 до 10 работни денови ќе ми го вратат целиот износ. Али не ми е за верување мене. :(
Значи исто срање имам читано по форуми дека им велат. Си го покриваат газот од банка не сакаат да се активираат. Незнам шо да ти речам, ама ако ја тераш до крај работава да им се напнеш на тие од банка ти гарантирам дека МОЖАТ да ги вратат парите, тоа дека не сакаат да се заебаваат е друга работа. Како и за се друго кај нас во државичкава треба да им се обесиш на клепки за да ти завршат работа ко шо треба али тоа е...
 

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.095
Копилињата од алиекспрес ми пратија расипан саат , пуштив комплеин сеа има шанси да ми вратат парите или да не се надам за џабе ?
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.163
Поени од реакции
1.386
Има шанси ама ке мораш прво да го вратиш и ти да платиш поштарина за препорачана пратка....
 

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.095
Има шанси ама ке мораш прво да го вратиш и ти да платиш поштарина за препорачана пратка....
Кој курац да го враќам бе све да им ебам,прв пут нарачуем и прво па мушко одма ме сјебаа.Има начин да не го враќам а да зеам рефунд ?
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Кој курац да го враќам бе све да им ебам,прв пут нарачуем и прво па мушко одма ме сјебаа.Има начин да не го враќам а да зеам рефунд ?
Нема.[DOUBLEPOST=1412027849][/DOUBLEPOST]
Значи исто срање имам читано по форуми дека им велат. Си го покриваат газот од банка не сакаат да се активираат. Незнам шо да ти речам, ама ако ја тераш до крај работава да им се напнеш на тие од банка ти гарантирам дека МОЖАТ да ги вратат парите, тоа дека не сакаат да се заебаваат е друга работа. Како и за се друго кај нас во државичкава треба да им се обесиш на клепки за да ти завршат работа ко шо треба али тоа е...
Имам пријателка и ми рече, биди упорен. Се јавив денес уште два пати во контакт центарот од кога си заминав од банка, им пишав мејл и утре пак ќе им се јавам. Нема шанси да се откажам. А и во консултација со сајтот од кај шо ми наплатија, ми гарантираат дека ќе имам full refund шо не ми е логично, бидејќи не гледам зошто прво ми наплатиле, па подоцна би ми ги вратиле. Средствата ќе бидат резервирани 30 дена, така да ќе почекам неделава, па се до средината на наредната. Ако не биди ништо, ќе одам да барам да ги повлечат. Ми рече пријателката, можи, али треба трпение.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Кој курац да го враќам бе све да им ебам,прв пут нарачуем и прво па мушко одма ме сјебаа.Има начин да не го враќам а да зеам рефунд ?
Опен Диспјут, маваш некоја фотка од сатот, праќаш, пишиш дека е нефункционален и им кажуваш дека си ги сакаш парите назад.
Ни да го враќаш, ни бутур.
 

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.095
Опен Диспјут, маваш некоја фотка од сатот, праќаш, пишиш дека е нефункционален и им кажуваш дека си ги сакаш парите назад.
Ни да го враќаш, ни бутур.
Така и напраив сега треба да чекам 4-5 дена ако не ми врати таа кокошката ваљда ке ми ги вратат парите :)
 
Член од
8 октомври 2010
Мислења
144
Поени од реакции
103
Дали некој порачал саат од ebay и дали и колку испаднало со царина и ддв? Сатот е точно 100$

Преку стандарт пошта.
Sent from my iPad using Tapatalk
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Доколку некој има порачувано од Ибеј нека кажи за колку време му стигнала порачката и дали се било ок?[DOUBLEPOST=1412281791][/DOUBLEPOST]
Копилињата од алиекспрес ми пратија расипан саат , пуштив комплеин сеа има шанси да ми вратат парите или да не се надам за џабе ?
Како еднаш не научивте дека Алиекспрес или праќа чкарт роба или праќа нешто сосема десетто од порачаното? Затоа не се трча веднаш по поефтиното....
 

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.095
Ми остана уште ден ипол,тука пишува ако не се јави селерот автоматски ќе биде донесено тоа што го барам.Вистина е ова или пак е некоја заебанција?
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Доколку некој има порачувано од Ибеј нека кажи за колку време му стигнала порачката и дали се било ок?[DOUBLEPOST=1412281791][/DOUBLEPOST]
Како еднаш не научивте дека Алиекспрес или праќа чкарт роба или праќа нешто сосема десетто од порачаното? Затоа не се трча веднаш по поефтиното....
Како ова еднаш не ми се има десено мене а имам направено над 80 порачки...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom