Купувам - продавам

Член од
12 септември 2007
Мислења
25
Поени од реакции
0
Мој пријател продава СР, две сезони мислам дека е возена, да го прашам па ќе ти кажам подетално за цена и сл.

Априлиа Ареа 51 ти е добар избор исто, мојата ја дадов есеноска џабе, 1000-че, ко нова беше. Сега би сакал некое кастом чоперче или нешто спортско, ама naked, без пластика, да се гледа моторот. Доколку некој поседува нешто вакво, нека ми понуди :)
JAS IMAM COPERCE OD TIE MALITE ,SE GLEDA MOTOROT SO DVA AUSPUSI.CRN E PO BOJA.1 GODINA E STAR .MI GO KUPIA ZA RODENDEN TATKO MI I MAJKAMI LANI.AMA JA IC NE GO VOZEV POSO IAM VESPA APRILIA.VESPATA NE JA PRODAVAM.VESPATA JA VOZAM A COPERCETO NE.SMESTENO MI E U GARAZA.GO PRODAVAM ZA 600EURA. :motor: :motor:
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
VAZNO!!

ukradena mi e prednata tablicata (germanska) WM-AC 713
ako slucajno vi nudat nekoja fals kola so edna germanska tablica, proverete go brojot
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Kupuvam rover 827 havarisan totalka za dokumenti
 

Bertone

Автомобилски Дизајнерски Гуру
Член од
1 октомври 2007
Мислења
808
Поени од реакции
6
JAS IMAM COPERCE OD TIE MALITE ,SE GLEDA MOTOROT SO DVA AUSPUSI.CRN E PO BOJA.1 GODINA E STAR .MI GO KUPIA ZA RODENDEN TATKO MI I MAJKAMI LANI.AMA JA IC NE GO VOZEV POSO IAM VESPA APRILIA.VESPATA NE JA PRODAVAM.VESPATA JA VOZAM A COPERCETO NE.SMESTENO MI E U GARAZA.GO PRODAVAM ZA 600EURA. :motor: :motor:


Овој да не е твојот? :) ( икслучи CAPS LOCK )
 

Bertone

Автомобилски Дизајнерски Гуру
Член од
1 октомври 2007
Мислења
808
Поени од реакции
6




se prodava mazda rx7:pos2: god na proizvodstvo 1982 registrirana so kozni recaro sedista so elektricno podesuvanje momo volan aluminski 15 bandasi i aer brusing cena 2500evra
Име: vlade
Општина: Скопје
Телефон: 070981203
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Оваа е Битолската. Провери да не има жолто-зелена боја под црвената :)
 

Bertone

Автомобилски Дизајнерски Гуру
Член од
1 октомври 2007
Мислења
808
Поени од реакции
6
Кога ја зедоа, кога ја префарбаа...и ја дадоа за продавање...за иста цена. Којзнае што крш е ...

Ама мене ова ми изгледа во Карпош ...Џиш шо мислиш? Карши социјалното?
 

filip_247

сељак...
Член од
30 септември 2007
Мислења
0
Поени од реакции
6
Ve molam luge, ako najdete nekoj ford focus od 1999+
do 7000 evra pisete mi ovde.Pozdrav...
 

Bertone

Автомобилски Дизајнерски Гуру
Член од
1 октомври 2007
Мислења
808
Поени од реакции
6
Мора Фокус? Знам за други коли...ама Фокус не...плус то имав Фокуси два јас...и тоа двата седани...и двата ги продадаов...два пати имав проблеми со електриката...сто пати ме врнело дур да го отворам багажникот (неможи од внатре...мора однадвор)...и ред други глупости...
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
13
Поени од реакции
0
Za nekoj mesec treba da ziam kola ima li nekoj na staro pezo206/307 ; reno megan ili citroen c3/4 za prodazba od 1995 po moznost ili neso postaro i sekako ceni da mi kaze nekoj so se razbira pozdrav.
 

Bertone

Автомобилски Дизајнерски Гуру
Член од
1 октомври 2007
Мислења
808
Поени од реакции
6
Кажи цена...не што модел...
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Еве ти нешто ориентационо:
Пежо 206 дизел 2000-та со 2 врати некаде 5.500 евра,
Цитроен Ц3 фул опрема бензин некаде 7.000, дизел +800-1.000 евра.
Цитроен Ц4 без 10.000 нема шанса да земиш!
Рено меган 95-та +- некаде ти е околу 3.500-4.000 евра

Сега колку кеш имаш на располагање оти стварно цените се различни особено за Цитроените кои се нови модели, и што ти се допаѓа од сево ова останува на тебе.
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
Кога ја зедоа, кога ја префарбаа...и ја дадоа за продавање...за иста цена. Којзнае што крш е ...

Ама мене ова ми изгледа во Карпош ...Џиш шо мислиш? Карши социјалното?
ова е кај црвениот а мислам и дека се негови колите а да оваа имаше жолто зелена боја а мислам дека има уште една
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
JAS IMAM COPERCE OD TIE MALITE ,SE GLEDA MOTOROT SO DVA AUSPUSI.CRN E PO BOJA.1 GODINA E STAR .MI GO KUPIA ZA RODENDEN TATKO MI I MAJKAMI LANI.AMA JA IC NE GO VOZEV POSO IAM VESPA APRILIA.VESPATA NE JA PRODAVAM.VESPATA JA VOZAM A COPERCETO NE.SMESTENO MI E U GARAZA.GO PRODAVAM ZA 600EURA. :motor: :motor:
Абе кога пишав "чоперче" не мислев на такво мало, 125-че, туку нагалено го кажав :)
Фала на понуда друже, но си купив Јамахиче "чоперче" од 1200 кубикчиња :)
 

Bertone

Автомобилски Дизајнерски Гуру
Член од
1 октомври 2007
Мислења
808
Поени од реакции
6
Мистичен...убаци слика да го видиме :) твоето малечко јамахиче..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom