Купувам / Продавам : Game Cards (Game Time) / Expansions etc.

Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238
prodavam beta key za HEARTHSTONE- inace blizzard ke vadi nova ekspanzija za wow ""warlords of draenor"" vcera bese objaveno
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.064
ИТНО продавам 2 gamecards со по 180 дена гејмтајм секоја за EU.

Цена: 1000 денари поефтино него да се купи нормално ( преку battle.net)


доказ за легитимност :
[/spoler]Контакт по ПП
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.064
ИТНО продавам 2 gamecards со по 180 дена гејмтајм секоја за EU.

Цена: 1000 денари поефтино него да се купи нормално ( преку battle.net)


доказ за легитимност :
[/spoler]Контакт по ПП
Bump

Попустот е зголемен за 1000 денари сега вкупниот попуст изнесува 2000 денари
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.095
Поени од реакции
9.016
Во иднина ќе се воведе game time токен за голд. Ако пројде ова еве легално гага играње за македонските фармери (иако ретко кој плаќаше до сега). :D

We’re exploring the possibility of giving players a way to buy tradable game-time tokens for the purpose of exchanging them in-game with other players for gold. Our current thought on this is that it would give players a way to use their surplus gold to cover some of their subscription cost, while giving players who might have less play time an option for acquiring gold from other players through a legit and secure system.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Во иднина ќе се воведе game time токен за голд. Ако пројде ова еве легално гага играње за македонските фармери (иако ретко кој плаќаше до сега). :D

We’re exploring the possibility of giving players a way to buy tradable game-time tokens for the purpose of exchanging them in-game with other players for gold. Our current thought on this is that it would give players a way to use their surplus gold to cover some of their subscription cost, while giving players who might have less play time an option for acquiring gold from other players through a legit and secure system.
good guy blizzard? ke napraat da farmas 3 meseci gold za da platis eden :D sto posto
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.095
Поени од реакции
9.016
Нема Blizzard да продава токени туку ние играчите, целата трансакција ќе биде од играч на кој му треба голд на играч на кој му треба гејм тајм. Претпоставувам ќе се купуваат токените од battle.net shop и ќе можат да се стават на аукција. Колку голд ќе биде потребно за еден токен ќе зависи исклучиво од пазарот, т.е. понудата и побарувачката.

Во секој случај ова е добра вест а со оглед на тоа колку лесно се трупа голд преку нормално играње и професии очекувам токените на старт да коштаат многу. Со тек на време ќе се нормализира цената а спајкови ќе има само на пуштање на нов пач или експанзија.

Иначе тестирање за ова се очекува скоро, 6.1 PTR најверојатно.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Нема Blizzard да продава токени туку ние играчите, целата трансакција ќе биде од играч на кој му треба голд на играч на кој му треба гејм тајм. Претпоставувам ќе се купуваат токените од battle.net shop и ќе можат да се стават на аукција. Колку голд ќе биде потребно за еден токен ќе зависи исклучиво од пазарот, т.е. понудата и побарувачката.

Во секој случај ова е добра вест а со оглед на тоа колку лесно се трупа голд преку нормално играње и професии очекувам токените на старт да коштаат многу. Со тек на време ќе се нормализира цената а спајкови ќе има само на пуштање на нов пач или експанзија.

Иначе тестирање за ова се очекува скоро, 6.1 PTR најверојатно.
mn porano trebase da go implementiraat ova...siguren sum deka ke zadrzea mn poveke subscriberi,ali better late then never :D
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.095
Поени од реакции
9.016
Да точно дека требаше порано, во други игри веќе ова функционира но со WoD се вратија многу играчи и сега се дигна бројката над 10 мил. Значи не го прават ова од паника туку промена со новите трендови во ММО светот.
 
Член од
4 мај 2012
Мислења
5
Поени од реакции
2
Ima nekoj dovolno ljubezen da mi objasni kako moze da se kupi wow i subscirption od makedonija? poso gleam ne biva preku debitna kartica..fala odnapred:/
 

Ceci0

Captain
Член од
20 јануари 2011
Мислења
334
Поени од реакции
208
Ima nekoj dovolno ljubezen da mi objasni kako moze da se kupi wow i subscirption od makedonija? poso gleam ne biva preku debitna kartica..fala odnapred:/
Како не може? Со Visa Electron од тутунска јас плаќам се и досега проблем сум немал со ништо. Ни со WoW ни со нешто друго
 

Kajgana Shop

На врв Bottom