Куманово, кумановци, кумановки

Член од
17 јуни 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
Епа ајде добро вечер на сви Кумановци и Кумановке на овј форум...Малко повише сам закаснија ама што да правиш...Обавезе...
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Ај добро вечер и добродошја :):) нема везе не си много закаснија и такој нешто немаше кој да гу активира тему овј период :) Можда имаш да кажеш нешто ново што се дешава по град пошто ја не приметују :):toe:
 
Член од
17 јуни 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
Па добро и нема што много да се примети...Право да ви кажу освен у Корзо и у Интермецо,ја мислу други места за искачање све поретко и поретко...Гледам ги деца седив си на ѕ’дче (алал ги вера) и не се замарав сас ништо...Боље е тамо него да ги влечев и гурав по Студио и по Клуб...За у Линку да не збору зашто тешко дека и ке улегнев.Тој е тој људи...Град ни бидна за нигде...
Како што вика BloOdY_DollY и нема што много да се примети ново.Порано беше подруго.И за искачање и све.Нема викенд да не пројду покрај Хациенду а некој да не се степаја или некој да не е пијан...Исто и сас Stage (ех-La Strada).Никој не гледа забрану за точење алкохол на лица испод 18.Паркирам авто пред Библиотеку,сат време се врту до Паб или до Интермецо,враќам се...Авто не можеш да га познаеш...Повраќано врз њега,брисачи украдени...

НЕ ЗНАЕВ ДЕЦА ДА СЕ ЗАБАВЉАВ !
 
Член од
17 јуни 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
Тема не е много посетена или такој ми се чини...Ајде ке гледам ја да доведу некои фиљан људи...
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Посетена е само ти си све кажа нема што да се каже.
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
Океј,кумановчани ми треба една информација...
Точно ли е дека таму некаде кај вас имало облаци во форма на мачкино око(асално мачкино око),и ако има постојат ли слики некаде?
фала и однапред и одназад ... :) :)
 
Член од
17 јуни 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
Еј људи,стварно ли више нема да има свирке у Citadelu ?
Хммммм...а за мачкино око што прашуе NIppI па облаци се формирав според ветар,такој да чисто сумњам да има негде такво нешто...а и ако има много кратко трае тој.
 
Член од
17 јуни 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
Еј Кумановци...гледам има много теме на форум Кој е најфаца,кој е најлегенда...
Ај кажите ми ви според Вас,кој е најлегенда у Куманово?
 
Член од
19 јуни 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво Кумановци,Кумановке и сви остали (ако ги има)...Нов сам на форум и гледам одлично се забављате овде...
Драгоне а да отворимо нову тему за Најфаце...Или како сакате...
За мене најлегенда у Куманово е едн дечко,не знам како се вика,ама ваљда сви га знаете...Прави здраво сас свите и збори за падобранци цело време.За мене тој е најлегенда...Увек кд ке га виду све си се смее,сви ги познава...алал да му е.Ако некој знае како се вика,нека ми каже.

П.С.Dragon^Ninja,хајде оздрави...да се враќамо...:D
 
Член од
17 јуни 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
Еј дојде ти...Здраво...Чекај има време за враќање...
Иначе тј што ти викаш легенда,Шема се вика...Знам га,висеше пред Економску цело време порано.Стварно будала човече,само не ми е јасно он тој заебава ли се или нешто е болан...
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Здраво Кумановци,Кумановке и сви остали (ако ги има)...Нов сам на форум и гледам одлично се забављате овде...
Драгоне а да отворимо нову тему за Најфаце...Или како сакате...
За мене најлегенда у Куманово е едн дечко,не знам како се вика,ама ваљда сви га знаете...Прави здраво сас свите и збори за падобранци цело време.За мене тој е најлегенда...Увек кд ке га виду све си се смее,сви ги познава...алал да му е.Ако некој знае како се вика,нека ми каже.

П.С.Dragon^Ninja,хајде оздрави...да се враќамо...:D
Ајдеее ако е Шема легенда у Куманово ..до туја:jaj:
 
Член од
17 јуни 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
Хехехехехехе,ја ништо не кажа...знам га само онакој...За мене сви су најлегенде...Свак за себе :D
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Ај пошто никога нема да пише ја ке ве обавесту нешто што мислу дека ваљда видесте,чусте ватевр.. Фала богу ете нешто интересно да се деси и туја.
од 4-6 јули ке се одржи фестивал "Стритс" на плоштад кој само што прочита бија и хуманитаран за собирање на средства за лечење на некое 18-месечно бебе кое е болно од срце ( е овој на плакат не га запази)
Иначе не ги запамти сви бендови што ке наступав а плакат неможу да га најду нигде на нет ..ама еве некои
-Паркети
-Фолтин
-Бла бла бла
-White noise in a white room
- некои понови бендови од ку..
да се осигурам кои бесва још па ке ги напишу сви :)
 
Ј

јовица11

Гостин
Многу весел народ со страшно смешен акцент,ако во МК некогаш се бира нај акцент...and the winner is...кумановски!!!
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Многу весел народ со страшно смешен акцент,ако во МК некогаш се бира нај акцент...and the winner is...кумановски!!!
И јас највеќе ги сакам кумановци и нивниот акцент, и за нив би гласал, но реално, изедначени се со кавадаречки.:smir:

Значи не знаеме кој е најфаца во Куманово?

Ајде да отвориме дискусија, сигурно ќе се збори ако прашаме која е најубава/сексипилна девојка??? :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom