Куманово, кумановци, кумановки

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Pa dobro e u Tunel, svak vikend sam tamo, ama toj karaoke dosadi moalko posto sve isti pesme mnogo gi gajle njima, a za striptizeri oni retko dovagav dali 2 puta e dosja nekoj.
 

South park

Relax...take it easy...
Член од
31 јануари 2007
Мислења
145
Поени од реакции
0
Nemalo od Kumanovo???E kako pa da ne, eve me mene:)A sto moze da kazu za Kumanovo ili za ljudi a da ne se falu...Koj ne gi znae skupo ke gi plati...Dojdite i vidite...a toj sto gi nema na forum...pssssss abe ne se zamarav oni ic...samo ogovaranje nisto drugo...ne be super smo si...A kolko gledam 'devojke' svi gi falite a jos uvek ne mi e jasno zasto nikoj od forum nejce da se zapoznava...i posle i ja sam ti bilo nekoe zensko od Kumanovo...Za iskacanje svaka cast na toga sto kaza deka e tapa...zimi Tunel i Klub ama vise i toj dosadi...a i Karaoke ne e nisto posebno...I za kraj glupost sto gu cu u Skopje:Ako skopska smizla vika-leleeeeeeee(ljigavo lele) kako vika kumanovska smizla?-Tugoooooooooo!:toe:Toj od mene pa kumanovci i kumanovke pisujte...da se druzimo posto ovija drugi izgleda ne ne sakav mnogo...
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
lee abe sto vise iskacanja nema kude...jos malko da zatopli vreme i pa pocnasva svite tuja da iskacav..gim ovo ono..pa i do negde i najbolje e..a ono a dojde petak pocne da vrne eb*ga :toe:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
ej stvarno nema nigde kude da se iskaca, stuzi mi se od ovj grad ama najiskreno, dobro e sto imam za ucenje pa ne se zamara tolko okolo iskacanje sramota e ovoj sas kafiki, nigde ne ti e prijatno, ako ne se naies ne mozes ubavo da si projdes, a ne mozemo svak vecer mi da piemo neli?
 
Член од
9 февруари 2007
Мислења
441
Поени од реакции
61
ejjj eve kakvi se kumanovke(od edna drugarka sto e isto taka kumanovka pogovorka)
''mi kumonovke smo mnogo cesne picke on me e*e ja ga lizu za masku guzu'':zlo::pos2::pos2:
 

Sotory

The One That Will Not DIE!
Член од
2 февруари 2007
Мислења
67
Поени од реакции
0
Не најискрено, имам 19години поминато у Куманово и мислам дека по срање град намерно да се прави дека неможе да биде лош како Куманово. Бев во сабота по доста време и немаше кај да се испие пиво на раат, а да и по Куманово останаа само ептен сељачиштата, така да пазете кога идете и што правите. А да не спомнувам дека нема ништо ново тоа се подразбира :(
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.377
Поени од реакции
46.759
mihajlo101 напиша:
ejjj eve kakvi se kumanovke(od edna drugarka sto e isto taka kumanovka pogovorka)
''mi kumonovke smo mnogo cesne picke on me e*e ja ga lizu za masku guzu'':zlo::pos2::pos2:
Ми кумановке смо много афтокефалне.Праимо кеф по аута:bilokojzbor: :bilokojzbor:
 

Gravity Grave

Voice of the Voiceless
Член од
27 март 2006
Мислења
774
Поени од реакции
11
Sotory напиша:
Не најискрено, имам 19години поминато у Куманово и мислам дека по срање град намерно да се прави дека неможе да биде лош како Куманово. Бев во сабота по доста време и немаше кај да се испие пиво на раат, а да и по Куманово останаа само ептен сељачиштата, така да пазете кога идете и што правите. А да не спомнувам дека нема ништо ново тоа се подразбира :(
A куде си тој сга? Чим си провеа 19 године у Куманово ваљда знаеш Кумановски да збориш, не ли?
 

South park

Relax...take it easy...
Член од
31 јануари 2007
Мислења
145
Поени од реакции
0
Gravity Grave напиша:
A куде си тој сга? Чим си провеа 19 године у Куманово ваљда знаеш Кумановски да збориш, не ли?
...E DOBRO DE...tolko e razocaran od grad pa nejce ni da zbori:pos2:ama toj za seljaci znaci svaka cas na muabet...pa i da begas nemozes da izbegas...mnozinstvo su:toe:
 

South park

Relax...take it easy...
Член од
31 јануари 2007
Мислења
145
Поени од реакции
0
mihajlo101 напиша:
ejjj eve kakvi se kumanovke(od edna drugarka sto e isto taka kumanovka pogovorka)
''mi kumonovke smo mnogo cesne picke on me e*e ja ga lizu za masku guzu'':zlo::pos2::pos2:
Auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu legni si tipce...takoj ke bese da...opravila te i taj drugacka ti...Znaci nekoi ljudi su za ziv zal...bs me iznasmea "pogovorka":pos2::pos2::pos2:...A sto sakase da kaze mudrecot???
 

Gravity Grave

Voice of the Voiceless
Член од
27 март 2006
Мислења
774
Поени од реакции
11
Сељаци имало, ово-оно! Што се занасате бе? Па сељаци има и у Њујорк, Париз, Лондон, има ги и у Скопје, Загреб, Београд, Љубљану! Од сељаци у глобалу нема се спас нигде на јебену земљину куглу! Ако некој мрзи СЕЉАКА (читај не сељака од село, тој су часни људи, него новокомпонирани турбо-фолк/дизелаши) тој сам ја, али зшто би се Куманово разликувало од други сто пута поголеми средине!
Још увек е останала драж у Куманово, само треба да се иде на прави места, на право време, и сас прави људи.
Сотори, ако доваѓаш па накуде Куманово, а ја се деси дека сам дома, јави се, па ке пројдемо малко низ чаршију, чисто да видиш дека не е све такој црно!
 

South park

Relax...take it easy...
Член од
31 јануари 2007
Мислења
145
Поени од реакции
0
Ej za muabet za seljaci:bravo::bravo::bravo:
Gravity Grave напиша:
Сељаци имало, ово-оно! Што се занасате бе? Па сељаци има и у Њујорк, Париз, Лондон, има ги и у Скопје, Загреб, Београд, Љубљану! Од сељаци у глобалу нема се спас нигде на јебену земљину куглу! Ако некој мрзи СЕЉАКА (читај не сељака од село, тој су часни људи, него новокомпонирани турбо-фолк/дизелаши) тој сам ја, али зшто би се Куманово разликувало од други сто пута поголеми средине!
Још увек е останала драж у Куманово, само треба да се иде на прави места, на право време, и сас прави људи.
Сотори, ако доваѓаш па накуде Куманово, а ја се деси дека сам дома, јави се, па ке пројдемо малко низ чаршију, чисто да видиш дека не е све такој црно!
 

Alek_rjk

Za prviot vpecatok nema vtora sansa
Член од
14 март 2006
Мислења
387
Поени од реакции
4
Cela mak e puna so seljaci, toa e fakt. Inace za kumanovo deka po 19 godini iskacate zatoa vi e tapa, i mene mi e sk tapa, pa jbga. Ali zatoa koa ke dojdam u ku leleeeee:eek:lee:.

Ne deka iskacam cesto u ku ali do sea nekolku pati sum bil, odlicno sum si pominuval. Inace top bilo vo Versus...

I NEMOJ DA SE ZALITE, kafani* imate ko sho nema u SK


*so starogradska muzika, cokancinja,posluga i najvazno eftinokja:toe:
 
Член од
18 ноември 2005
Мислења
271
Поени од реакции
4
Monotonija tepa, kude i da si. Nokjan zivot ne e nesto posebno, tuj se i ja slazem ama i ne e do tolko tapa kako sto ga pravite.
Ima dobri kafane, moze da se napraviv interesni sedenke sas pravo drustvo.
Klubska scena e katastrofa toj mora da kazu, mnogo se fura turbo folk takvi rabote. Nema desavanja, treba gazde na kafikji malko da se prilagoduev na novi trendovi, da se donasav popoznati DJ-i od stranstvo.
Inace, svaka generacija si ima svoi standardi za zabavu, takoj da treba da se gleda od povise aspekti zabava kako zabava.
Nekoj saka kafane, nekoj klubovi, razlicita muzika, nekoj saka da ga pocne vecer sas teatar pa posle da produzi sas prijatnu veceru, nekoj iskoci da se opie do bessvest i td.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom