Крш......

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Вистинито писмо кое го напишал еден италијански регрут за да се ослободи од воениот рок:
---------------------------

Почитуван господине министер за одбрана!

Дозволете ми да ви изнесам некои факти, кои ќе ви објаснат многу работи при решавањето на мојот случај.

Во моментов чекам повик за отслужување на воениот рок во италијанската војска. Имам 24 години и оженет сум со 44-годишна вдовица, која има 25-годишна ќерка.

Со таа ќерка се ожени татко ми. Така татко ми стана мој зет, зашто е оженет со ќерката на мојата жена. Истовремено, ќерката на мојата жена стана моја маќеа.

Во јануари јас и жена ми добивме син и станав татко. Тоа дете е брат на жената на мојот татко, значи шура на татко ми. Но, истовремено е и мој вујко, бидејќи е брат на мојата маќеа т.е син ми истовремено е и мој вујко.

Два месеци подоцна и жената на мојот татко доби син, кој мене ми е брат, зашто е син на мојот татко, ама е и мој внук, затоа што е син на ќерката од жена ми.
Значи јас сум брат на мојот внук и бидејќи мажот на мајката на некое лице е истовремено и нејзин татко, од тука излегува, дека сум татко на ќерката на мојата жена т.е и брат на нејзиниот син.
Значи јас сум свој сопствен дедо!

Со ова образложение, почитуван господине министер, Ве молам да ме ослободите од воена обврска, бидејќи според законот, татко, син и внук неможат истовремено да служат воен рок.

Ве молам за разбирање во решавањето на мојот случај.

---------------------
По писмото, во досието на дечково било напишано:

Лицето се разрешува од воена обврска поради психички пореметувања и ментална нестабилност, кои се резултат на несредени семејни односи.
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
hhehehehehhehehehehehehehheheheeeeeeeeeeeee...
deckoto imal seriozni problemi.......... :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.425
Поени од реакции
7.799
Не можеф да читам, на пола текст ептен се испобунив и баталив.
Изгледа и од министерството тие се збуниле па го оставиле човекот на раат.
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Tonchie напиша:
Не можеф да читам, на пола текст ептен се испобунив и баталив.
Изгледа и од министерството тие се збуниле па го оставиле човекот на раат.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Епа на кој му стигне покана за војска одма препис на писмово и оп нема војска :lol:
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Radical Boy напиша:
Епа на кој му стигне покана за војска одма препис на писмово и оп нема војска :lol:
Брее, сте се уплашиле од војска ко да јадат луѓе таму ....
 
V

VirtualA

Гостин
јас се напрајв ненормален и ме ослободија :lol: :lol: :lol:
не сериозно, имав "врски" :lol: :lol: :lol:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.197
Поени од реакции
34.431
Море јас изгледа ќе треба да забегувам у војска наскоро, дај помагајте! :x :? :(

Што образложување да дадам?
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Не се секирај, не е страшно!
За образложенија.... Веќе слабо помага и „каналчето“ во Војна Болница, не е како што беше...
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
MSV напиша:
По писмото, во досието на дечково било напишано:

Лицето се разрешува од воена обврска поради психички пореметувања и ментална нестабилност, кои се резултат на несредени семејни односи.
Ај тој луд.. ама овие па :mrgreen:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
И јас почнав да го читам писмово, ама кога видов колку е заплеткано, се откажав :lol: Ептен ќе требаше да се сконцентрирам на фамилијарните врски, а на работа сум и не можам на раат да го опуљам :lol:
Важно типов се снашол. Епа, copy-paste-print и оној кој не сака да оди во војска нека го праќа :D
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
Acid напиша:
Море јас изгледа ќе треба да забегувам у војска наскоро, дај помагајте! :x :? :(

Што образложување да дадам?
А цивилно би одел? :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.197
Поени од реакции
34.431
humanoid напиша:
Acid напиша:
Море јас изгледа ќе треба да забегувам у војска наскоро, дај помагајте! :x :? :(

Што образложување да дадам?
А цивилно би одел? :)
Попрво би пукал 3, отколку да се мрцварам по болници и да изигравам сестра 6 месеци.

Мене ми се иде, ама слушам дека до март треба да укинуваат...
Некако глупо ми е јас да фатам последна тура! :twisted:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.425
Поени од реакции
7.799
Аман бре шо сте се исплашиле од тоа војската, ко да дерат живи луѓе таму. Не е толку лошо, фала му на чичко ми потполковник, јас си поминаф мн убаво во Велес.
Башка на ноќно гаѓање коа бефме поручникот лично ми честиташе на способноста. 3 куршуми за 2 мети, првиот за да видам на кај ми носи пушката, првата мета на единечна стрелба, втората мета на рафална, ама јас пуштив само по 1 куршум за секој од метите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom