Криптовалути - Генерална дискусија

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
9.586
Поени од реакции
18.785
Планирам да купам биткоини. Некој да ми препорача кој биткоин е најдобар да се купи во периодов, односно кој биткоин највеќе може да скокне во цена?
Da ti prodadam za cash Pi Network?
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
8.607
Поени од реакции
22.577
Јас земав на 1.2 кога беше, не можев сега кога падна пак ќе земев, ќе рипа eth
Крај на февруари месец еден колега од работа шо се разбира ме молеше да купиме, тогаш идеше за 1.4 така некако. Он зема а јас не, го продаде на 3к кога дојде. Мислам дека оваа одлука ќе му биде поглупа од мојата да не купам ич.
 

vlaono

счо имат
Член од
27 јуни 2009
Мислења
154
Поени од реакции
6
Sakam da kupam 20 RTX 3090 i da pocnam da kopam ethereum, ne mi e za brzanje da odma da prodavam, mozam i da cekam da se krenit i cenata na ethereum(ako se krenit) dali vredit da se probat i koj se sansite za profit i koj se sansite za zaguba?
 
Член од
11 декември 2020
Мислења
39
Поени од реакции
65
во која крипто валута највеќе има надеж дека ќе одскокне барем x10 од моменталната цена?
прашувам зошто имам опрема за копање
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.081
Поени од реакции
2.493
1. Screenshot_20210522-171005_Binance.jpg

2. Screenshot_20210522-170955_Binance.jpg

Горе десно (слика 1) пиши дека е верификуван, но сеуште ми бара personal verification (на втора слика).

Дали ова е неопходно?
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.092
Поени од реакции
2.695
@DRACARYS

Зависи со колку пари сакаш да си играш на платформата...

Моментално можеш да трејдаш и до 5к евра на ден, на крипто валути...

Ако направиш и address verification, лимитот ќе го кренеш на 50к/day.

Таа е advanced verification, ако сакаш да си играш со големи пари ќе требаш и тоа, но сега за сега верувам дека не ти е неопходно.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
5.762
Поени од реакции
3.388
Бит под 35000. Очекувано беше :) Ќе има рели и над 65000 само не брзо сега ќе се мачи.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
9.586
Поени од реакции
18.785
Бит под 35000. Очекувано беше :) Ќе има рели и над 65000 само не брзо сега ќе се мачи.
Викаш? Светот со вакцините полека почнува да се враќа во нормала, ќе се мачиме сигурно и до 2022ра ама ако се пуштат граници и летови како претходно огромна сума од парите што сега ги ставаат во крипто (што не успеваат да потрошат на крај од месец) ќе оди во шетање/одмори. Рачунај колкав обрт се правеше во туризам/хотелиерство и авио компании пред кризата, а сега не функционираат ни со 20% од капацитетите.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
5.762
Поени од реакции
3.388
Викаш? Светот со вакцините полека почнува да се враќа во нормала, ќе се мачиме сигурно и до 2022ра ама ако се пуштат граници и летови како претходно огромна сума од парите што сега ги ставаат во крипто (што не успеваат да потрошат на крај од месец) ќе оди во шетање/одмори. Рачунај колкав обрт се правеше во туризам/хотелиерство и авио компании пред кризата, а сега не функционираат ни со 20% од капацитетите.
Точно е потрошувачката се намали, штедењето скокна. Мали инвеститори се намножија. Сега потрошувачка оди нагоре штедење ќе се намали затоа има пуш во инфлација. Но ова е само краткорочно. Ќе се намали инфлација, ќе зајакне усд но бондс ќе одат нагоре. На малку подолг рок бит е сосема Ок. Ќе видиме...
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
9.586
Поени од реакции
18.785
Точно е потрошувачката се намали, штедењето скокна. Мали инвеститори се намножија. Сега потрошувачка оди нагоре штедење ќе се намали затоа има пуш во инфлација. Но ова е само краткорочно. Ќе се намали инфлација, ќе зајакне усд но бондс ќе одат нагоре. На малку подолг рок бит е сосема Ок. Ќе видиме...
Со другово се согласувам, само со тоа дека ќе оди пак на 65к мене ми е малку веројатно.
Вреди да се купи на овие цени сега (веројатно ќе падне уште некоја илјадарка деновиве), ама јас лично не го очекувам повеќе од 45к до крај на годината.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom