Криптовалути - Генерална дискусија

Член од
10 јули 2019
Мислења
90
Поени од реакции
67
Што ми требаше ада на 1$ да ја продадам :place:
 
Член од
22 март 2019
Мислења
233
Поени од реакции
551
Имам нешто ADA а земав многу повеќе XRP. Исто така се мислев да земам MATIC кога беше 60 центи ама тоа е shoulda woulda coulda.
 
Член од
31 март 2021
Мислења
8
Поени од реакции
2
Ада Кардано стигна 2 долари.
Што мислите наредниве месец дена ќе расте уште или ќе падне малце?
Никој не знае, ама се предвидува дека АДА ќе иде преку 3$ до крај на оваа година.
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
Mislenje za stranava dali e prevara, dali moze da se kupi od tuka ?
 
Член од
1 јануари 2013
Мислења
29
Поени од реакции
21
So koja menuvacnica imate sorabotuvano vo mk i koja e podobra, preporaka koja da ja koristam za prodazba ECD ili Cryptotresor
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Имам купено крипто преку exodus и changelly, преку виза од нлб банка, но еве веќе 2 дена пробувам и не можам, error server ми вика.
Ја исчитав цела тема за да видам ваши искуства за купување, и ако не се лажам најпаметно ми е да купам преку binance. Прашањето е дали да си ги префрлам на exodus или да имам на две различни места?

Да напоменам дека немам странска сметка, но и не планирам да вадам пари освен ако не ми крени некое крипто х30 од сумата, но и во тој случај мислам дека ќе барам менувачница кај нас во мкд каде ги менуваат за кеш.
 
Член од
13 март 2012
Мислења
154
Поени од реакции
82
So koja menuvacnica imate sorabotuvano vo mk i koja e podobra, preporaka koja da ja koristam za prodazba ECD ili Cryptotresor
И 2те, и таа во чаршија (cryptotrezor) и таа на партизанска(coinprime) , при прва трансакција таа на партизанска имаат 2.5% fee (прашај си пред да напраиш трансакција) и не даваат никаква сметка или доказ за трансакција, трезор има на страната и се намалува според волуменот на кеш кои што го вадиш и имаат доказ за трансакција у вид на сметка. И 2те функицонираат брзо и ефективно :cool:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.175
Поени од реакции
34.324
Избришани се 3 мислења за гомното Pi. Со оглед на тоа што темата е за криптовалути, а не за кликање реклами - нема потреба да го обработувате во оваа тема.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Денеска цел маркет во надолна линија.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.649
Поени од реакции
34.918
Уште ли има такви што мислат дека можат да предвидат крипто маркет?
Ада ноќеска скоро 20% надоле, сите останати преку 10% (освен MATIC кој полетува периодов).
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.955
Поени од реакции
35.491
Ако падне тоа етер чудо под 2к ќе купам едно. Пред десетина дена беше 3.5к евра :LOL:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Уште ли има такви што мислат дека можат да предвидат крипто маркет?
Ада ноќеска скоро 20% надоле, сите останати преку 10% (освен MATIC кој полетува периодов).
Може

Изгледајте го и последното видео за Еth.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.649
Поени од реакции
34.918
Може

Изгледајте го и последното видео за Еth.
Ова се вика по свадба тапани. Уште пред 5 години го имаа објавувано.

За да создадеш модел кој ќе ти прави предикција на цената со цел да тргуваш ти се потребни други работи, а не графиков (сите можни променливи кои влијаат и нивна тежина, и инпути од каде може да ги читаш). Зборувам за модели од типот на тие што ги има создавано тимот на Jim Simmons за тргување на берза.

Еве од мене имаш понуда за бизнис: ако ти се сметаш доволно упатен и ги знаеш сите овие работи да ми ги дефинираш математички, јас ќе те сапортирам со data science инженери и програмери да развиеме ботови кои би се користеле за тргување од нас и плус како сервиси од трети лица за соодветна наплата.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.286
Поени од реакции
4.689
Може

Изгледајте го и последното видео за Еth.
Ова се вика по свадба тапани. Уште пред 5 години го имаа објавувано.

За да создадеш модел кој ќе ти прави предикција на цената со цел да тргуваш ти се потребни други работи, а не графиков (сите можни променливи кои влијаат и нивна тежина, и инпути од каде може да ги читаш). Зборувам за модели од типот на тие што ги има создавано тимот на Jim Simmons за тргување на берза.

Еве од мене имаш понуда за бизнис: ако ти се сметаш доволно упатен и ги знаеш сите овие работи да ми ги дефинираш математички, јас ќе те сапортирам со data science инженери и програмери да развиеме ботови кои би се користеле за тргување од нас и плус како сервиси од трети лица за соодветна наплата.
Не се разбирам многу во крипто валутите, ама ова што дечкото го објаснува е едно од основите на тргување на берза

Во случајов со биткоинот како најпопуларен сега се погодил моментот да се совпадне ова, ама тоа не значи дека кај сите останати валути е исто. А ако ја погледнеш состојбата на пазарот во моментов скоро се (ако не и се од крипто) оди надоле
Колку сакаш барај за другите валути вакво сценарио нема да најдеш зашто скоро се останато беше во акумулациона фаза

Точно е дека тие со пари го контролираат пазарот, ама крипто е сеуште лабилен пазар еден твит од некој како Маск и оде воз у кукуруз
 

Kajgana Shop

На врв Bottom