Крими романи (Aгата Кристи)

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Од Агата на македонски еден роман се вика Злочин во Хелземур. Знае некој како е насловот на оригиналот?
 
Член од
7 јуни 2007
Мислења
95
Поени од реакции
3
Ако продава некој книги од Агата Кристи на македонски би купил
 

Kajgana Shop

На врв Bottom