Криминалци и криминални групи во МК

ovs

Член од
4 јануари 2021
Мислења
314
Поени од реакции
451
Нема академија, обично се луѓе кои се бавеле порано со воени дејствија, значи војници, разузнавачи, полицајци и слично. Нормално дека тоа не е легално и дека да најмиш таков лик треба да се обратиш кај правите луѓе и да ја платиш правата сума, али дека постојат тоа е факт. Разликата меѓу професионален убиец и обичен лик што праи криминал или обичен тепач е што кај профи убиецот нема простор за грешка, добива инфо за тоа кој му е мета, го анализира секој негов потег до најситен детал и бира најпогодно место и време за ликвидација и ја ликвидира метата без да остави ниту еден траг. Е во тоа е разликата, а овде у Ист Гејт за све се работи само за професионален убиец не.
Ова изгледа ко да е професионално планирано единствено место каде нема простор да бега лево десно е ескалаторот второ свртен е со грб и трето погоден е (во врат ваљда) но преживеал.
Не знам како попрефесионално би можеле да направат.
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
736
Поени од реакции
1.598
Во ред е сето ова, не реков дека секогаш со 100% успешност се атентатите и ликвидациите, ама начинот на кој е ова изведено мене ми е аматерски, а реков не сум експерт, што значи и волку (малку) информации колку што ги имам и јас и сите тука треба да ни покажат дека е аматерски направено. Напаѓачот имал логистика нормално, некој му кажал кога, каде и во колку ќе биде Штекли на тоа место, ама сиот чин мене ми е малце бизарен, веројатно се доволно силни тие што го најмиле за да не се замараат за доказите, трагите и слично, пошо очигледно е дека не се бираат средства и време за ликвидацијата на Штекли, него битно им е да го ликвидираат.
Во случајов,да.Обидов за убиство на Штекли е прилично аматерски изведено.Од километар се гледа дека убиецов е некој шарлатан што е избран поради икс причини,само колку да се ликвидира метата.
Или кланов не е моќен да најми вистински професионални убијци од Косово,или...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.302
Поени од реакции
108.497
Ова изгледа ко да е професионално планирано единствено место каде нема простор да бега лево десно е ескалаторот второ свртен е со грб и трето погоден е (во врат ваљда) но преживеал.
Не знам како попрефесионално би можеле да направат.
Брат....... Пушел цигари и пиел кафе во КЛАДИЛНИЦА напаѓачот, бил во ист дуксер, тренерки и носел ист качкет цело време, јас не знам уште матичниот на чело да си го напишел... Тоа што дошол до ситуација да го гаѓа и што имал логистика претходно е една работа, ама начинот е сосема друга.
 
Член од
25 август 2023
Мислења
288
Поени од реакции
539
Брат....... Пушел цигари и пиел кафе во КЛАДИЛНИЦА напаѓачот, бил во ист дуксер, тренерки и носел ист качкет цело време, јас не знам уште матичниот на чело да си го напишел... Тоа што дошол до ситуација да го гаѓа и што имал логистика претходно е една работа, ама начинот е сосема друга.
Toa e taka zosto kur go boli go stavaat vo kola na granica proaga bez pasos da mu pobaraat zosto sevalj e mnogu moken so pari ili na div prelas ke go odnese vo Kosovo i toj vise nikogas nema da vleze vo Mk, ednostavno e mnogu zosto e tolku labav. Mu pritrebala Mk ke mu daat stan vo Kosovo sega 50 ,100 bona i neka si tera. Nikogas nema da go deportiraat
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
736
Поени од реакции
1.598
Поука до сите млади луѓе да не се лажат по брзи и лесни пари. Жално до семејствата што ги изгубиле своите најмили. Работи си од 8 до 16 и спиеш мирно, одколку да завршиш некаде закопан на некоја нива или растворен во киселина.
Ниту овоа што го кажуваш не е решение.За некого живеење како роб и мавање по 8 саати дневно,шест дена во неделата е жив пекол.
За на крајот да земеш некојси 25.000 мочани.
Работата го уништува човека.Го цица и ментално и физички.Не за џабе повеќето луѓе се несреќни во животот.
 
Член од
27 август 2020
Мислења
23
Поени од реакции
8
Znaj nekoj koj e ovaj mali repki i od kaj e tolku moken so go drmal idrizovo ???
Site pobuni toj gi organiziral
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.754
Поени од реакции
63.245
Може некој да објасни што е професионален и непрофесионален убиец?
На која академија се завршува за професионален и дали дипломата е призната надвор од државава?
Професионален убиец би го чекал долу на паркинг, и би го ликвидирал при обид за влез во кола, кога си најранлив, зашто мора да свртиш грб за да влезеш во возилото.

Професионален убиец ке дојде до пуканиот, и ке пука уште најмалку 2 пати во глава, за да го комплетира убиството. Овој што пукаше во Штекли, ми делуваше дека повеќе беше фокусиран на бегање, отколку да ја заврши работата, иако, доста прецизно пикаше. Веројатно претпоставувал дека овие се вооружени. Инаку, лице кое веќе правело вакви пукања би им се спуштил долу, да ги докусури така тешко повредени.

Еве, професионално убиство. Без докази, сведоци. Уште нерешено.

 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.207
Поени од реакции
3.598
Еве, професионално убиство. Без докази, сведоци. Уште нерешено.

Само јас ли мислам дека нема професионално извршено убиство, туку незалагање на одговорните институции?

Заташкување, подмитување. Зависи кој убива и колку пари нуди за прикривање на докази.

Јас истово да го направам, за пола саат ќе ме фатат.
 
Член од
7 февруари 2021
Мислења
240
Поени од реакции
730
Во случајов ескалаторот е нешто ко статична мета. Друго е да ти бега лево десно друго е да оди надолу во иста линија. Не мора ни да имаш пукано со оружје да сфатиш дека е лесна мета.
 
Член од
25 октомври 2013
Мислења
157
Поени од реакции
255
Ниту овоа што го кажуваш не е решение.За некого живеење како роб и мавање по 8 саати дневно,шест дена во неделата е жив пекол.
За на крајот да земеш некојси 25.000 мочани.
Работата го уништува човека.Го цица и ментално и физички.Не за џабе повеќето луѓе се несреќни во животот.
За мене е мангуп тој што станува секое утро и оди на работа и се бори секој ден со предизвиците што му ги налага животот и околината.
 
Член од
25 август 2023
Мислења
288
Поени од реакции
539
За мене е мангуп тој што станува секое утро и оди на работа и се бори секој ден со предизвиците што му ги налага животот и околината.
Bratu sto baras vo temava togas? Imas temi tamu daj ne ne ebi so muabetive site go znaeme toa najgolemi mangupi se pekari a ne tie sto vozat koli od 100000 evra, ti li ke ni kazuvas.
 
Член од
24 септември 2023
Мислења
865
Поени од реакции
1.311
За мене е мангуп тој што станува секое утро и оди на работа и се бори секој ден со предизвиците што му ги налага животот и околината.
Toa ne e mangup tuku rabotnk ergen.
Edinstveno ako vredi platata za rabotata togas da toa e mangup.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom