Криминалци и криминални групи во МК

K

kicodarker

Гостин
Сега ја постравте темава со линкови од Устрелија и нивни багабонти. Арна си беше темава а и десетици пати подобра од најдобриот крими филм снимен во Македонија.
 
Член од
20 декември 2017
Мислења
376
Поени од реакции
202
Сега ја постравте темава со линкови од Устрелија и нивни багабонти. Арна си беше темава а и десетици пати подобра од најдобриот крими филм снимен во Македонија.
Nasinci se mestoto im e tuka. A koj e filmot krimi najbolji od mk
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
812
Поени од реакции
875
сообраќајка ,шипска работа.јадат ќутек,па вадат палки и пиштоли.ама несакајќи вплеткаа мафијаш од старата гарда мафијаши.Негова е изреката Само транвестит вади пиштол,а не пука со него.Во Ченто е ова .
received_447399252449328.jpeg
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.866
Top Gun i Mujo 95 napravija 4m marki od kamion droga shto beshe nosen za Stutgart
Стави слика од фан страната кај што се заедно да се потсетиме кој беше Топган, ако имаш поопширно за случкта не не штеди, пишувај убаво како што знаеш ;)[DOUBLEPOST=1539387976][/DOUBLEPOST]
сообраќајка ,шипска работа.јадат ќутек,па вадат палки и пиштоли.ама несакајќи вплеткаа мафијаш од старата гарда мафијаши.Негова е изреката Само транвестит вади пиштол,а не пука со него.Во Ченто е ова .
Прегледај го приврзокот 198183
Кажи му име ??
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.992
Поени од реакции
17.879
сообраќајка ,шипска работа.јадат ќутек,па вадат палки и пиштоли.ама несакајќи вплеткаа мафијаш од старата гарда мафијаши.Негова е изреката Само транвестит вади пиштол,а не пука со него.Во Ченто е ова .
Прегледај го приврзокот 198183
???[DOUBLEPOST=1539405259][/DOUBLEPOST]
Ченто не беше чисто од албаниве
Мешана населба е.
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
30
Поени од реакции
20
сообраќајка ,шипска работа.јадат ќутек,па вадат палки и пиштоли.ама несакајќи вплеткаа мафијаш од старата гарда мафијаши.Негова е изреката Само транвестит вади пиштол,а не пука со него.Во Ченто е ова .
Прегледај го приврзокот 198183
koj star mafijas be ziti se , covekot leb nema da jade
ke im pomine se lupaa malce boksovi ova ona i tolku od muabetov , za dzabe panika se krena
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
812
Поени од реакции
875
koj star mafijas be ziti se , covekot leb nema da jade
ke im pomine se lupaa malce boksovi ova ona i tolku od muabetov , za dzabe panika se krena
јас не ни знам како се вика,ти ако знаеш нешто повеќе пиши кој е.Ама појма немаш кој е ,и што е.
 
Член од
20 декември 2017
Мислења
376
Поени од реакции
202

Доле со детето Драган Топ Ган.
Драган
му е кум на Мујо. Заедно се пораснати и ептен биле блиски. Не сум сигурен но мислам дека Топ Ган прв има влезено во криминал во раните 80ти со тепачки и пљачки на продавници. Мујо како што знаеме бил на царина. Во раните 80ти и 90ти, многу од ситните кумановски криминалци заминаа во Германија и Австрија. Не ми текнува името, но тука оди и еден ситен криминалец од Куманово кој и ден денес е таму. Тоа време Албанците почнуваат да влегуваат во криминал, а Ган имал јак врски ептен. Не знам како ни од кого успева да обезбеди неколку тона бело плус камион. На Мујо му рекол кои пари ке ги направи ако му помогне да се пренесе, Мујо се согласува. Веќе бил контактиран нашиот во Штутгарт (горе наведениот на кој не ми текнува името). Тој рекол дека има луге и огромна потреба пошто во тоа време било општа суша. По тоа што слушнав ни шоферот не знаел што вози. Успешно било пренесено а после еден месец биле парите да си ги земат. Земале 4.000.000 марки. Денес Топ Ган има едно порше и се возика наоколу, исто така ви кажав за приказната кога биле во Гарнизон со неговиот брат и албаноси ги бркале. Топ Ган рипнал од кај агора, до долниот спрат, што е ептен високо иначе, додека неговиот брат бил фатен и убиен. Не ја знам причината. Исто така има муабети дека продавницата за мото делови "Top Gun" е негова ама не знам.[DOUBLEPOST=1539437886][/DOUBLEPOST]Sirok Sokak Enver Toska; Afrim Shabani; Nikola Sekulovski; Agim Sinanovski; Faruk Memic site se vraboteni vo MVR-SVR-Bitola se kako dileri na narkotici i lihvari ve izbudali KAMCETO-Anfetata, Beloto ke vi dojdi krajot neznam koj ve stiti Dileri rasipani koj si ti so dusa rasipana imas kako netie stram ne izrasna dali vaka zasluzvase da mu vratis da go strelas i da go zapalis ti si mizeren frka kriza te fate narkomanu eden za 4000e ti nezasluzvas da zivejs Grdosija edna skapi vkarcel ke te odnesat sega vo Mardella

Дајте некоја информација за ова. Широк Сокак Шеталиште е профил на ФБ кој на сликите на Енвер ова го коментира.
 
Последно уредено:
Член од
28 февруари 2015
Мислења
30
Поени од реакции
20
јас не ни знам како се вика,ти ако знаеш нешто повеќе пиши кој е.Ама појма немаш кој е ,и што е.
a be drugar , covekot bane se vika
on i negovite vnuci i deca ja napravija frkata
porano digase prasina neso ama nisto od mafijas , nema denar vo dzeb
cim sakase da ti kazam po detalno neso
obicna tepacka bese , a deka bane e mafijas star daleku od toa
pozz
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
812
Поени од реакции
875
a be drugar , covekot bane se vika
on i negovite vnuci i deca ja napravija frkata
porano digase prasina neso ama nisto od mafijas , nema denar vo dzeb
cim sakase da ti kazam po detalno neso
obicna tepacka bese , a deka bane e mafijas star daleku od toa
pozz
епа админот нека го избрише постот.Не сум знаел дека ако немаш пари ,не си мафијаш.Тој тип ти е во класата на Јане Тица,Брус,Шеки ама не версаче,Бели,ама мал си изгледа ,не му го знаеш минатото.
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
30
Поени од реакции
20
епа админот нека го избрише постот.Не сум знаел дека ако немаш пари ,не си мафијаш.Тој тип ти е во класата на Јане Тица,Брус,Шеки ама не версаче,Бели,ама мал си изгледа ,не му го знаеш минатото.
dobro be druze tvoe mislenje, teraj si taka
 

Kajgana Shop

На врв Bottom