Криминалци и криминални групи во МК

Член од
6 јуни 2022
Мислења
34
Поени од реакции
114
јас не знам што овде се зборува за криминалци воопшто кога власта стои зад нив, убаво спомна да дојде некоја друга власт Шеваљ може да заврши како Бајруш, или пак Шеваљ ќе се слика со некој друг Сашо и ќе вика една фотка "со газдата".
Ako padne DUI ke ima preselbi i krv v do kolena vo Albanskiot blok. Mnogu krv padna I mnogu luge se zaglavija vo zatvor familijano so se braka, pa nemozea I da si odat na pogreb na svojot tatko I toa se teski temi, kade gerilata doaga do izraz. Sevalj veke e iskusen znae deka ke nema mesto za nego tuka I so vreme ke si se skrie vo Amazonskite prasumi. Ne mu se gine ima pari. Go zaglavija Agim I cela familija. Doaga mladina zelna za dokazuvanje I ova sto gledate po sliki ekipi ke gi nema niz Evropa. Zatoa velam ima kategorizacija vo suroviot kriminal. Gerilskata vojna sto ke bide vo idnina ne poveke od 5 godini ke go smeni nacinot na opstojuvanje. Ke se znae koj e koja liga. Sakas da si vo liga sampioni, tamu ima rizik za dozivotni zatvori, krvna odmazda, drugoto ne e prva liga, ne e Vtora liga, tuku selska maalska liga od tipot jas ti udriv boks ti izvadi pistol I me ubi vo afekt (Makedonec na Makedonec). Nemoze na nekoj mu ubile pola familija, ucesnici bile vo ubistva, dosol Rade Stekli I Mitre I Petko sto ubile dete u afekt Janusev dilerbkoj ne se plasel da gi stavas vo nekoja si klasa na surov kriminal.
Stekli mlado dete ufilmano od kasetata vidimo se u citulji, kako Sega pamtam stoese vo kik boke klubot na Urko pred ogledalo I zborese kako na tel imitirajki go Bojan Banovic ( kod porsea eno ga porse). Ninja sve sto bil sramen i ponizuvan od Marijan Tusevski koj bil negova desna raka, on gi ponizuvase Rade Stekli I Zarko Drrobni od avtokomanda. Sklekovi u sred palas go terase da pravat, abe bruki. Ninja koj ne e kriminalec gi pusta na naplata kaj Eden dolznik, ama ne mu kazal na Rade Stekli kako se pravi zahfat na pistol koga se udira covek po glava, tuku od pozicija na rakofat i nisanenje za pukanje go udira po glava covekot pred decata I zenata I avtomatski ispaluva metak vo glava pri samiot udar. Klasika Palavkovci crtaniot film. Nikogas Rade Stekli nemozese da mu prosti za ponizuvanjata sto gi pravese Ninja vo tinejdzerskite 17 godini. Do den denes ima animozitet. Marijan Tusevski bil brutalen kon Ninja I ostanatite vo ekipata prethodno. Site si lecat kompleksi posle na pomladi.
Ne se kriminalci ovie sto gi spomnav, bidejki sedat vo skut kaj Srbi, kaj Albanci, kaj Indijanci I glumat mafija I piskaat.
Samo mi e zal za Eden covek za Igor Piperot od Keramidnica koj za mene bese Makedonskiot Knele (dete so harizma) sto zavrsi kako sto netreba, a bratmu nema dusa kako negovata.
Vo nekoj komentar slusnav Zila bil VOJNIK na Kacita. Toa bile drugi vreminja, kade poedinci dopagale do izraz. Od site poedinci od taa strana na Vardar bese Enver Murdzo, koj go pukase na Kacita ovoj dim da go nema. On bese lek kako poedinec. Posle 2001 dojde do izraz grupiranjeto.
Eden od najopasnite Makedonski kriminalci bese I pokoen Orce Korunovski I Marijan Tusevski, no I dvajcata gi izede kokainot. Vo nivno vreme oni vladeaa so Skopje a vo svojata ekipa imase Orce Srbi koi sedea tuka vo Skopje.
Po doaganjeto na vlast na DPA I podocna DUI se grupiraat grupi na poranesna UCK borci koi se promoviraat kako kriminalni grupacii, koi se brutalni I ne mislat dali ke zaglavat vo zatvor. Pokojni Mujo I nego go izede kokainot. Bidejki kokainot te pravi 5 metra visok, a 6 dugacok pa zaboravas koj si, kade si I kade treba nesto da pravis. Deckoto bil hrabar sekoja cest bez razlika sto bil so vlasta I imal znacka. Ace Ciganot go unisti Alhoholot I zatoa e dobro sto e tamu kade sto e i super pomina. Najveke pazete se od Makedonci, oni strasno se slavi dusevno. Ne se pazete od drugata nacija so niv ili ke se ubies ili ke se pokoris I dogovoris. So Makedonec e loso te gleda glumi mangup ne mu drzi gzot I koga ke dojde tocka na vrienje te predava.
Za zal I sramota od site ovie Kicevci, Ninjevci najgolem maz ispadna Boki 13 e toa me boli, homoseksualec pogolem karakter pokaza od site ovie pejaci I mestaci. Doslo vreme koga ke sednes so nelogo na pregovori da se naredis so bombi I nauruzanje, zosto lesno moze da zavrsis namesten kako Sasko Ovca od pozadi Grcka ambasada na kogo grobot ne mu se znae, ama I ne oficijalno se znae koj go spakuval I zosto?Poverenje e karakteristika na slabite luge. Mnogu pisav majkumu stara. Dosta e veke.
Автоматски споено мислење:

јас не знам што овде се зборува за криминалци воопшто кога власта стои зад нив, убаво спомна да дојде некоја друга власт Шеваљ може да заврши како Бајруш, или пак Шеваљ ќе се слика со некој друг Сашо и ќе вика една фотка "со газдата".
Ako padne DUI ke ima preselbi i krv v do kolena vo Albanskiot blok. Mnogu krv padna I mnogu luge se zaglavija vo zatvor familijano so se braka, pa nemozea I da si odat na pogreb na svojot tatko I toa se teski temi, kade gerilata doaga do izraz. Sevalj veke e iskusen znae deka ke nema mesto za nego tuka I so vreme ke si se skrie vo Amazonskite prasumi. Ne mu se gine ima pari. Go zaglavija Agim I cela familija. Doaga mladina zelna za dokazuvanje I ova sto gledate po sliki ekipi ke gi nema niz Evropa. Zatoa velam ima kategorizacija vo suroviot kriminal. Gerilskata vojna sto ke bide vo idnina ne poveke od 5 godini ke go smeni nacinot na opstojuvanje. Ke se znae koj e koja liga. Sakas da si vo liga sampioni, tamu ima rizik za dozivotni zatvori, krvna odmazda, drugoto ne e prva liga, ne e Vtora liga, tuku selska maalska liga od tipot jas ti udriv boks ti izvadi pistol I me ubi vo afekt (Makedonec na Makedonec). Nemoze na nekoj mu ubile pola familija, ucesnici bile vo ubistva, dosol Rade Stekli I Mitre I Petko sto ubile dete u afekt Janusev dilerbkoj ne se plasel da gi stavas vo nekoja si klasa na surov kriminal.
Stekli mlado dete ufilmano od kasetata vidimo se u citulji, kako Sega pamtam stoese vo kik boke klubot na Urko pred ogledalo I zborese kako na tel imitirajki go Bojan Banovic ( kod porsea eno ga porse). Ninja sve sto bil sramen i ponizuvan od Marijan Tusevski koj bil negova desna raka, on gi ponizuvase Rade Stekli I Zarko Drrobni od avtokomanda. Sklekovi u sred palas go terase da pravat, abe bruki. Ninja koj ne e kriminalec gi pusta na naplata kaj Eden dolznik, ama ne mu kazal na Rade Stekli kako se pravi zahfat na pistol koga se udira covek po glava, tuku od pozicija na rakofat i nisanenje za pukanje go udira po glava covekot pred decata I zenata I avtomatski ispaluva metak vo glava pri samiot udar. Klasika Palavkovci crtaniot film. Nikogas Rade Stekli nemozese da mu prosti za ponizuvanjata sto gi pravese Ninja vo tinejdzerskite 17 godini. Do den denes ima animozitet. Marijan Tusevski bil brutalen kon Ninja I ostanatite vo ekipata prethodno. Site si lecat kompleksi posle na pomladi.
Ne se kriminalci ovie sto gi spomnav, bidejki sedat vo skut kaj Srbi, kaj Albanci, kaj Indijanci I glumat mafija I piskaat.
Samo mi e zal za Eden covek za Igor Piperot od Keramidnica koj za mene bese Makedonskiot Knele (dete so harizma) sto zavrsi kako sto netreba, a bratmu nema dusa kako negovata.
Vo nekoj komentar slusnav Zila bil VOJNIK na Kacita. Toa bile drugi vreminja, kade poedinci dopagale do izraz. Od site poedinci od taa strana na Vardar bese Enver Murdzo, koj go pukase na Kacita ovoj dim da go nema. On bese lek kako poedinec. Posle 2001 dojde do izraz grupiranjeto.
Eden od najopasnite Makedonski kriminalci bese I pokoen Orce Korunovski I Marijan Tusevski, no I dvajcata gi izede kokainot. Vo nivno vreme oni vladeaa so Skopje a vo svojata ekipa imase Orce Srbi koi sedea tuka vo Skopje.
Po doaganjeto na vlast na DPA I podocna DUI se grupiraat grupi na poranesna UCK borci koi se promoviraat kako kriminalni grupacii, koi se brutalni I ne mislat dali ke zaglavat vo zatvor. Pokojni Mujo I nego go izede kokainot. Bidejki kokainot te pravi 5 metra visok, a 6 dugacok pa zaboravas koj si, kade si I kade treba nesto da pravis. Deckoto bil hrabar sekoja cest bez razlika sto bil so vlasta I imal znacka. Ace Ciganot go unisti Alhoholot I zatoa e dobro sto e tamu kade sto e i super pomina. Najveke pazete se od Makedonci, oni strasno se slavi dusevno. Ne se pazete od drugata nacija so niv ili ke se ubies ili ke se pokoris I dogovoris. So Makedonec e loso te gleda glumi mangup ne mu drzi gzot I koga ke dojde tocka na vrienje te predava.
Za zal I sramota od site ovie Kicevci, Ninjevci najgolem maz ispadna Boki 13 e toa me boli, homoseksualec pogolem karakter pokaza od site ovie pejaci I mestaci. Doslo vreme koga ke sednes so nelogo na pregovori da se naredis so bombi I nauruzanje, zosto lesno moze da zavrsis namesten kako Sasko Ovca od pozadi Grcka ambasada na kogo grobot ne mu se znae, ama I ne oficijalno se znae koj go spakuval I zosto?Poverenje e karakteristika na slabite luge. Mnogu pisav majkumu stara. Dosta e veke.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.868
Затоа што знам ти кажувм дек нема врска грешка ти е информацијата
Имало пред неколку години и случај кај што го плукаат во лице во диско, ама не успеав да доископам информации за случката и затоа не ни сакав да ја спомнам, во таков случај одма ме сфаќате дека тврдам и почнуваат куп непотребни мислења, иначе омразата на Грчец Дуќанџиќ екипата кон Сашо Мијалков е затоа што овие си имаа стара болка со Џељо заради Агим Шерифи а Мијалков им беше заштита нив, Беланоца беа заштитени од Дпмне не од Дуи и сееја страв на сите останати што е уште еден фактор за гневот, покасно кога Сдсм ја превземаа власта и кога се коваа нови планови за тие платформи што се прават сите дека ги нема, Шеваљ и Оки беа во првите редови на собирите со најголемите албански политичари од Македонија, Косово и Албанија поканети, што значи беа одбрани за ова што го прават, но и ги бивало и претходно, веројатно се одбрани зошто им се најкомпатибилни за да бидат главни во оваа работа, во главно тие од Калето кажуваат сѐ за сѐ, за време на минатата власт Дуи и нивниот плагијат Алијанса на Албанците не ги држеа повеќето министерства, а сега ги држат што значи им порасна моќта само нив, што е очигледно последниве децении на кај ја водат државата американциве, тоа што го можеле Бранко и Фрчко и пократко Љубчо и Љубе во девеесетите и почеток на двеилјадитите, сега го можат само Ахмети и Дуи, спротивно дијаметрално делуваат службите од странство по прашање на делење моќ после војната во 2001 година, тоа е факт.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.429
Поени од реакции
3.687
Да ама на Албанците е даено да бидат до негде овие се само долнио слој сепак некаде горе конците ги држат Македонците колку само Албанци ги снемало за ноќ баш кога биле во врво бајруш агим и ред други
I vo evropa koncite gi drzele makedoncite a na albancite im e daeno da bidat do negde.... neli.

Bajrus nikad ne rabotese so droga, i kako sto site znaat Bajrus go jadese tokmu od svojot covek Menduh Taci isto kako Agim Krasnici, za razlika od ovie drugite koi plakaat "reket" na DUI i glavata im na raat...

ps. Sto se odnesuva do mene, da dade gospod site do eden da crknat, i nikad bel den da ne vidat.
 
Член од
22 септември 2017
Мислења
335
Поени од реакции
383
I vo evropa koncite gi drzele makedoncite a na albancite im e daeno da bidat do negde.... neli.

Bajrus nikad ne rabotese so droga, i kako sto site znaat Bajrus go jadese tokmu od svojot covek Menduh Taci isto kako Agim Krasnici, za razlika od ovie drugite koi plakaat "reket" na DUI i glavata im na raat...

ps. Sto se odnesuva do mene, da dade gospod site do eden da crknat, i nikad bel den da ne vidat.
абе и во Европа се потрчковци исто ко курдите потрошена роба па сеа дали тачи мачи незнам ама пепел го напраја пошто му помина рок траење исто и овие како рече адвокато во врска со убиството на аркан убијога он кој га је истворио а неам ништо против Албанците ова е мое лично гледиште
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
217
Поени од реакции
705
Какви грчеец какви бакрачи не гледате дека 30 години се назад.Тоа што се правеше во Белград пред 30 години сега го прават овие циркузанти.Кој мафијаш се слика со пиштоли пушки во денешно време.Обични партиски потрчковци,правите криминалци се дур не паднат нема да чуеш за нив.Овие најголем успех им е да се слукаат со Спасовски со Ахмети како што се лижеа кај бато Сале пред 10 години.Не гледате по глава на жител имаме најмногу камиони во европа а увос извос сме на последно место.Згради на секој чекор ги легализираат парите од 90те стекнати со шверц.Шверцот со цигари уште постои во Македонија и уште се вртат милионски суми.Како тоа во србија бугарија хрвтска босна паднаа големи глави а кај нас никој не беше ни осомничен.Е тоа се криминалци што 30 години влакно не им фали, а македонија е на ранг на афрички племиња.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.868
Добив информација за случајот во Интермецо, помеѓу Жила и Кичеец што се рашири на темата.

Приказната за Интермецо не била точна, никакви проблеми немало вечерта, влегле Мвр и ги излегитимирале сите во Интермецо, Оки бил со екипата таму, а Жила го собрале во станица пошто немал лична карта, па демек му нашле една туфка марихуана, иначе не биле Интрвентна, тие од Нтш биле, класика како што се шлаат секој викенд по локали, наводно дилери да апсат, а уствари ги малтретираат дечиштата со по паковче кокаин, таблетче синтетичка дрога, џоинти и такви фаќања, информацијата е од сигурен извор и е точна, па кој ја изменил и ја преувеличил си е негова работа.
 
Член од
6 јуни 2022
Мислења
34
Поени од реакции
114
Добив информација за случајот во Интермецо, помеѓу Жила и Кичеец што се рашири на темата.

Приказната за Интермецо не била точна, никакви проблеми немало вечерта, влегле Мвр и ги излегитимирале сите во Интермецо, Оки бил со екипата таму, а Жила го собрале во станица пошто немал лична карта, па демек му нашле една туфка марихуана, иначе не биле Интрвентна, тие од Нтш биле, класика како што се шлаат секој викенд по локали, наводно дилери да апсат, а уствари ги малтретираат дечиштата со по паковче кокаин, таблетче синтетичка дрога, џоинти и такви фаќања, информацијата е од сигурен извор и е точна, па кој ја изменил и ја преувеличил си е негова работа.
Zatoa treba sekogas da se bara logika na nestata.
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
30
Поени од реакции
94
Добив информација за случајот во Интермецо, помеѓу Жила и Кичеец што се рашири на темата.

Приказната за Интермецо не била точна, никакви проблеми немало вечерта, влегле Мвр и ги излегитимирале сите во Интермецо, Оки бил со екипата таму, а Жила го собрале во станица пошто немал лична карта, па демек му нашле една туфка марихуана, иначе не биле Интрвентна, тие од Нтш биле, класика како што се шлаат секој викенд по локали, наводно дилери да апсат, а уствари ги малтретираат дечиштата со по паковче кокаин, таблетче синтетичка дрога, џоинти и такви фаќања, информацијата е од сигурен извор и е точна, па кој ја изменил и ја преувеличил си е негова работа.
е како бе така друже, испага сега другари дека се жила и раде си седеле еден до друг у ист кафич лабаво ,
како прво нацалникот на НТШ е на жила човек он го има ставено таму да работи, и неможе НТШ да го тресе жила случката е таа и точна е , а тоа што дознаваш после 4 дена што ти го вртат муабеттот дека влегле апансас и му нашле тувка баш на жила НТШ и го однеле у станица тоа па никако не е !!!
Автоматски споено мислење:

Logikata e : Da se prevzeme gradot !
a ti misli si deka mu našle tufka NTŠ, a ustvari nts doagja da mu pomogne !
 
Последно уредено:
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.868
За случајот во кој беше вмешана "позната мобилара" за внес на супстанца од која се прави амфетамин добив "дипломатски" одговори од одличен извор.

Случајот останал таен бидејќи деталите биле добиени со амин од "Калето", нивната Деа имала регрути тука во Македонија и нејзини луѓе ја покриле акцијата, односно направиле само заплена со помош од нашата Мвр, на Факултетот за Безбедност исто еден професор спомнувал дека има соработка за илегални активности со странски агенции и служби и тогаш во тие случаи најбитните детали останувале во тајност, поради тоа што за креирање на тие акции се правела "шпиунажа" и на ликовите кои се во таа илегала, па за да нема медиумски шпекулации и притисок врз осомничените, останува во тајност за да додатно се земале детали од тие т.н. осомничени лица, единствено се давало простор за медиумите кога полицијата соработувала со странска полиција, бидејќи се работело за дипломатски односи, напредок во безбедноста, странската амбасада добивала пермисија за нови дипломатски одлуки (повеќе дипломати доаѓале од таа држава) и со тоа државата наводно добива возила за државни институции и помош од невладини организации, што е веќе позната игра.
Генерално доаѓало до спој меѓу двете министерства, преку организацијата OSCE за сузбивање на криминал на двете страни т.е. држави, исто тука спаѓа и учествување на состаноци, во кои што членовите на безбедност добивале дипломатски пасоши, тоа се случило со германската и австриската полиција за сузбивање на Франкфурт Мафија, а се правело и за осомничени што имаат потерница во Македонија, односно соработки со Србија, Косово, Австрија, Германија, во главно сомнежот на сите луѓе бил поголем кон Мобилекс него ли кон Ледиком, имало луѓе кои тврдат дека Мобилекс веќе во голем дел работи во илегала.
Инаку во службата кај нас веројатно во Анб, се зборувало дека има список за тоа, колку странски агенти дошле во Македонија од 1995 до 2015 година, дали некој некогаш ќе се дрзне и ќе го објави тој список ќе покаже времето.
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.020
Поени од реакции
2.059
Вчера убиено 26 годишно дете во Струмица, познат веќе некое време по дилање.
Однесен е надвор од градот, поточно Ново Село, тепан цел ден, соблечен гол и оставен убиен таму.

Се врти муабет дека неколку денови доста СК табли движеле по самата општина, непознати фаци. Луѓето таму се познаваат меѓу себе и се знае кога има маса на непознати лица.

Што и како, ќе видиме следните денови.

 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.989
Поени од реакции
35.857
Шипптари од Сингелиќ се шпекулира, колку е точно незнам.
 
Последно уредено:

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.989
Поени од реакции
35.857
И самиот веќе знаел дека е наместен, за жал.
Кој, што, како - ќе се дознае за брзо.
Пиши детали ако знаеш нешто, го киднапирале или доброволно отишол со овие?

Се надевам за брзо време ќе има решение на случајот.
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.020
Поени од реакции
2.059
Пиши детали ако знаеш нешто, го киднапирале или доброволно отишол со овие?

Се надевам за брзо време ќе има решение на случајот.
Брат, искрено моментално кружат доста шпекулации, затоа не сакам да изнесувам детали.

Мое мислење е дека сакал да ја напушти државата, или пак да се скрие таму, ама бил накодошен и најден, потоа што се десило сите знаеме.

Кога ќе имам детали, а не шпекулации ќе споделам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom