Криминалци и криминални групи во МК

Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.868
Информациите по медиумите за грабежот на Уни Банка во Капиштец не се точни, ликовите биле анонимуси и најверојатно за некого го сработиле ова, ама се зезнале... Ситно пари имало во експозитурата, интересен момент е дека тројца биле, а никаде не се спомнува тоа :)
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.158
Поени од реакции
21.114
Информациите по медиумите за грабежот на Уни Банка во Капиштец не се точни, ликовите биле анонимуси и најверојатно за некого го сработиле ова, ама се зезнале... Ситно пари имало во експозитурата, интересен момент е дека тројца биле, а никаде не се спомнува тоа :)
Од каде ова? :D
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.960
Поени од реакции
5.538
Информациите по медиумите за грабежот на Уни Банка во Капиштец не се точни, ликовите биле анонимуси и најверојатно за некого го сработиле ова, ама се зезнале... Ситно пари имало во експозитурата, интересен момент е дека тројца биле, а никаде не се спомнува тоа :)
Пишува дека се тројца крадци.
 

Ivan898

they see you, but you don't see them!
Член од
3 јуни 2020
Мислења
382
Поени од реакции
715
Колата на Оки во Арачиново се врти еве 2 недели покрај куката на Салим, му оставиле и табут(сандук) пред вратата :D
 
Последно уредено:
D

Deleted member 128786

Гостин
Информациите по медиумите за грабежот на Уни Банка во Капиштец не се точни, ликовите биле анонимуси и најверојатно за некого го сработиле ова, ама се зезнале... Ситно пари имало во експозитурата, интересен момент е дека тројца биле, а никаде не се спомнува тоа :)
Slabo ti odi istrazuvackoto novinarstvo, moze deka ne prebaruvas po levi portali.

Eve gi trojca,eden dzandar, eden u bekstvo i tipot sto skoro go uapsija na vlez u gjorce u kafiterija i servis torelli, paravan za rasfrlanje brasno, so torelli kancelarija pred dzamijata u grecec.


Ovoj tolku stobil u begstvo sto begajki izbegal duri 500 metri od doma i sred bel den piel kafe na vlez u gjorce.
20220310_085322.jpg
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.130
Поени од реакции
16.224
Slabo ti odi istrazuvackoto novinarstvo, moze deka ne prebaruvas po levi portali.

Eve gi trojca,eden dzandar, eden u bekstvo i tipot sto skoro go uapsija na vlez u gjorce u kafiterija i servis torelli, paravan za rasfrlanje brasno, so torelli kancelarija pred dzamijata u grecec.


Ovoj tolku stobil u begstvo sto begajki izbegal duri 500 metri od doma i sred bel den piel kafe na vlez u gjorce.
Прегледај го приврзокот 324645
Go znam Sedat, ovie 3 4 meseci kolku sto se "kriese", celo vreme stavase sliki na Facebook od planini, sela, koli, vcera doznav deka trebalo vo pritvor da lezi. Glup ko kur, sigurno i djandarski taster, neka polezi malku, pa ke go vratat pak na rabota, ni prv ni posleden.
 
D

Deleted member 128786

Гостин
Go znam Sedat, ovie 3 4 meseci kolku sto se "kriese", celo vreme stavase sliki na Facebook od planini, sela, koli, vcera doznav deka trebalo vo pritvor da lezi. Glup ko kur, sigurno i djandarski taster, neka polezi malku, pa ke go vratat pak na rabota, ni prv ni posleden.
Bash taka, koga nemase popametna rabota, dil, dremese u kola na parkingon kaj posledna 2ka u saraj, pred vlez u grecec, da lovi musterii u gazi baba stil. Problem e sto od mnogu prasak, mnogu dzandari i pravnici lesno se korumpiraat, ako ne si navlecen na belo, sigurno si navlecen na pari, a mnogu cepaci lesno zdivuvaat oti koksot im go blokira cuvstvoto za strav ili sovest, arno toa pukanjeto u sred kapistec zavcera ne preprcilo nekoja baba na balkon, kapistec sred bel den polno e so kolaterali, skopje stanuva slicno na majami 80te
Автоматски споено мислење:

Bash taka, koga nemase popametna rabota, dil, dremese u kola na parkingon kaj posledna 2ka u saraj, pred vlez u grecec, da lovi musterii u gazi baba stil. Problem e sto od mnogu prasak, mnogu dzandari i pravnici lesno se korumpiraat, ako ne si navlecen na belo, sigurno si navlecen na pari, a mnogu cepaci lesno zdivuvaat oti koksot im go blokira cuvstvoto za strav ili sovest, arno toa pukanjeto u sred kapistec zavcera ne preprcilo nekoja baba na balkon, kapistec sred bel den polno e so kolaterali, skopje stanuva slicno na majami 80te
Kako ovoj mu dale domasen pritvor, a go uapsija interventno, od begstvo gore u gjorce. Site lapaat od kolachot, zemi kesh stopi u gips karton, digni kukja, ili idi u shisevo na posledna 12 i kupi dzip
Автоматски споено мислење:

Solaire of Astoria, ova citatov:
"Two things fill the mind with ever-increasing wonder and awe, the more often and the more intensely the mind of thought is drawn to them: the starry heavens above me and the moral law within me."
..e najubavoto nesto sto sum go procital u posledno vreme, pozdrav
 
Последно уредено:

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.158
Поени од реакции
21.114
Има луѓе што ги прават вестите, и има луѓе што кажуваат што да има на вестите ;)
Јас знам дека биле 5 души, 3ца влегле, еден ги чекал надвор и еден бил логистика неколку стотоци метри понастрана. После тоа сите заедно отишле во ресторан во Маврово, пиеле, јаделе, на крај едниот од нив прднал, по што другите се налутиле и во состојба на голема зашеметеност самите се пријавиле во полицијата.

И ова е рекла казала муабет и твоето исто така, исто ниво :D
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.486
Поени од реакции
79.629
Едноставно не ми се верува дека и оваа пљачка ја направиле Албанци. Мора да е ова некоја лажна вест протната од српските тајни служби. Нема друго. Зарем секоја пљачка, разбојништво и сл., све тоа, стално го прават Албанци?
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.868
Slabo ti odi istrazuvackoto novinarstvo, moze deka ne prebaruvas po levi portali.

Eve gi trojca,eden dzandar, eden u bekstvo i tipot sto skoro go uapsija na vlez u gjorce u kafiterija i servis torelli, paravan za rasfrlanje brasno, so torelli kancelarija pred dzamijata u grecec.


Ovoj tolku stobil u begstvo sto begajki izbegal duri 500 metri od doma i sred bel den piel kafe na vlez u gjorce.
Прегледај го приврзокот 324645
Тоа што го кажав е точно, нормално не можам да кажам од каде знам и не можам да кажам повеќе детали, медиумскава галама е речиси тотално лажна... Сѐ смрди на, џандарски организирана промашена работа.
Автоматски споено мислење:

Јас знам дека биле 5 души, 3ца влегле, еден ги чекал надвор и еден бил логистика неколку стотоци метри понастрана. После тоа сите заедно отишле во ресторан во Маврово, пиеле, јаделе, на крај едниот од нив прднал, по што другите се налутиле и во состојба на голема зашеметеност самите се пријавиле во полицијата.

И ова е рекла казала муабет и твоето исто така, исто ниво :D
Па ти што прашуваш кога сѐ си знаел :icon_lol:
 
Член од
26 јули 2021
Мислења
49
Поени од реакции
54
Едноставно не ми се верува дека и оваа пљачка ја направиле Албанци. Мора да е ова некоја лажна вест протната од српските тајни служби. Нема друго. Зарем секоја пљачка, разбојништво и сл., све тоа, стално го прават Албанци?
Vie qurite nemate muda pa mora drug da pravi
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.868
ПРОНАЈДЕНИ 18 ПАКУВАЊА СО ХЕРОИН УАПСЕН 48-ГОДИШЕН ВЕЛЕШАНЕЦ
05/03/2022


(ФОТО) ХЕРОИНОТ ГО КРИЕЛ ВО ЦИГЛИ ВЕЛЕШАНЕЦ УАПСЕН ВО ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА
11/02/2022


ФОТО: Пронајдена дрога вредна околу 20.000 евра при претрес во Велес, приведен дилер

март 11, 2022


Изминативе месеци многу апсења на наркодилери во Велес, уште неколку случаи како овие имало, дали се луѓе на Зоран Манасков Скршениот или некои што се појавиле покрај неговите, уште не знам со сигурност.
 

Бигфут

Д'р м'р
Член од
30 јануари 2022
Мислења
27
Поени од реакции
52
На 14.02.2022 во Колумбија е убиен увозникот на кокаин со банани за регионот, анонимус од тетовско, Алија Хисен.
Лицето е убиен заедно со неговите соработници од Албанија во престрелка во Колумбија.
 

Attachments

Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom