Криминалци и криминални групи во МК

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.424
Поени од реакции
3.672
Постои и помирување.
Зависи, за домаќински фамилии можеби но кога се работи за кримогени фамилии тешко бидејќи така се губи авторитетот а со тоа и крај на бизнисите на фамилијата.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.862
Зависи, за домаќински фамилии можеби но кога се работи за кримогени фамилии тешко бидејќи така се губи авторитетот а со тоа и крај на бизнисите на фамилијата.
Не може да се категоризира, нема правила таа работа, имам напишано за два случаја на помирување, можеш да ги прочиташ.
 
Член од
17 август 2021
Мислења
35
Поени од реакции
57
Абе имаше еден нон стоп со него беше, неразделни беа,брат му беше,брачед или другар?
Леку стално имаше некое младо дете со него, претежно тоа беа здрави деца од неговото село кој ги плаќаше да му, бидат при рака, ништо повеќе,

да се надоврзам имало помирувања, најчесто преку оџа или посрамниот начин е машка особа да облече женски фустан и да појде дома кај другите да побара помирување, кога ми кажуваа ми беше смешно ама браќјава се мрднати, но тие кодекси изумреа и кај, нив, веќе се секој против секого са о за себе...

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
 
Член од
12 мај 2021
Мислења
110
Поени од реакции
223
Полицијата од Бутел има на листа неколку сомнителни лица који се вмешани во криминалнот кој се случи последниве години во тие околини.Пред месец дена имаше претрес во кафичот “Ghetto” за сомнеж за поседување дрога.Пред година дена беше лишен од слобода газдата на кафичот “Sever” во Бутел заради пукање и поседување на aк-47.Кога беше пукањето во Железара беше вмешан и осмониченото лице за убиство, Ведри Железара или ти Бедри Металари, пред пукањето го замолил својот пријател за да му го позајми возилото “Ауди а8”.Во тој случај беше ранет и лицето И.А(Идриз Адеми) кој е пријател на Бедри, познаник со Шенки и познаник со блискиот пријател на Алмир Дрплјанин.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.906
Поени од реакции
1.750
Леку стално имаше некое младо дете со него, претежно тоа беа здрави деца од неговото село кој ги плаќаше да му, бидат при рака, ништо повеќе,

да се надоврзам имало помирувања, најчесто преку оџа или посрамниот начин е машка особа да облече женски фустан и да појде дома кај другите да побара помирување, кога ми кажуваа ми беше смешно ама браќјава се мрднати, но тие кодекси изумреа и кај, нив, веќе се секој против секого са о за себе...

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
не си ме разбрал добро,тој со него беше негова генерација отприлика, неразделни беа,крајот на 80тите и почетокот на 90 тите
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
215
Поени од реакции
697
Леку стално имаше некое младо дете со него, претежно тоа беа здрави деца од неговото село кој ги плаќаше да му, бидат при рака, ништо повеќе,

да се надоврзам имало помирувања, најчесто преку оџа или посрамниот начин е машка особа да облече женски фустан и да појде дома кај другите да побара помирување, кога ми кажуваа ми беше смешно ама браќјава се мрднати, но тие кодекси изумреа и кај, нив, веќе се секој против секого са о за себе...

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
А со пушење може да се помират за еден другар од Аеродром прашувам
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.862
Член од
8 септември 2021
Мислења
20
Поени од реакции
6
посрамниот начин е машка особа да облече женски фустан и да појде дома кај другите да побара помирување, кога ми кажуваа ми беше смешно ама браќјава се мрднати, но тие кодекси изумреа и кај, нив, веќе се секој против секого са о за себе...

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
Od kade tie ova informaciia maska osoba da oblece zenski fustan??
 
Член од
7 април 2013
Мислења
183
Поени од реакции
325
Поранешниот градоначалник на Петровец си го избодел 22-годишниот син
27 Септември, 2021


Се зборува дека овој Звонко Цветковски, порано бил рекетар, ме интересира дали има вистина во тоа...
Да, беше рекетар, доста имаа проблеми со одредени луѓе кои се бавеа со транспорт и логистика како што имам чуено. Ѕвонко беше прво вмро, па се прешалта за сдсм во последните градоначалнички избори. Цело семејство се психопати, лани еден од неговите прободе дете во некоја кафана во Илинден.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.518
Поени од реакции
62.366
Да, беше рекетар, доста имаа проблеми со одредени луѓе кои се бавеа со транспорт и логистика како што имам чуено. Ѕвонко беше прво вмро, па се прешалта за сдсм во последните градоначалнички избори. Цело семејство се психопати, лани еден од неговите прободе дете во некоја кафана во Илинден.
Претпоставував дека се истите.
 
Член од
2 декември 2019
Мислења
113
Поени од реакции
140
Да, беше рекетар, доста имаа проблеми со одредени луѓе кои се бавеа со транспорт и логистика како што имам чуено. Ѕвонко беше прво вмро, па се прешалта за сдсм во последните градоначалнички избори. Цело семејство се психопати, лани еден од неговите прободе дете во некоја кафана во Илинден.
 
Член од
7 април 2013
Мислења
183
Поени од реакции
325
Тие се тие, синовите. Како што знам пред тој инцидент имаат и крвнички претепано газда на маркет од тие населби. За да му го преземат маркетот за без пари и да отворат Леон маркет, кој работеше малку за подоцна на тоа место да има Жито маркет. Имам чуено од полицаец дека помладиот син има и девојка силувано, колку е точно не знам, но со оглед на нивната крволочност, не би ме чудело.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom