Криминалци и криминални групи во МК

Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Гостинката во епизодава на Живот со Стил 4:46 Ирина Муткова, е сопруга на Борис Мутков Фантом, на темава се коментирале сопруги и девојки на неколку ликови наназад, па се надевам никој негативно нема да го сфати ова, поготово со оглед на тоа дека и она во Скопје е позната фаца. Порано газдарица на бутик за облека Фани-Примо и како што зборува сега во емисијата, менаџер на С.К. Работнички и фитнес инструкторка. Два брака и четири деца. Фантом имал и помал брат Мартин Мутков Могли, но бил човек што не се занимава со криминал.

https://www.youtube.com/watch?v=K9NnQDAAaN0&ab_channel=Zivotsostil
 
Член од
26 декември 2020
Мислења
182
Поени од реакции
264
Гостинката во епизодава на Живот со Стил 4:46 Ирина Муткова, е сопруга на Борис Мутков Фантом, на темава се коментирале сопруги и девојки на неколку ликови наназад, па се надевам никој негативно нема да го сфати ова, поготово со оглед на тоа дека и она во Скопје е позната фаца. Порано газдарица на бутик за облека Фани-Примо и како што зборува сега во емисијата, менаџер на С.К. Работнички и фитнес инструкторка. Два брака и четири деца. Фантом имал и помал брат Мартин Мутков Могли, но бил човек што не се занимава со криминал.

https://www.youtube.com/watch?v=K9NnQDAAaN0&ab_channel=Zivotsostil
Mnogo grda ova be :гомце::гомце:
 
Член од
26 ноември 2019
Мислења
42
Поени од реакции
83
Гостинката во епизодава на Живот со Стил 4:46 Ирина Муткова, е сопруга на Борис Мутков Фантом, на темава се коментирале сопруги и девојки на неколку ликови наназад, па се надевам никој негативно нема да го сфати ова, поготово со оглед на тоа дека и она во Скопје е позната фаца. Порано газдарица на бутик за облека Фани-Примо и како што зборува сега во емисијата, менаџер на С.К. Работнички и фитнес инструкторка. Два брака и четири деца. Фантом имал и помал брат Мартин Мутков Могли, но бил човек што не се занимава со криминал.

https://www.youtube.com/watch?v=K9NnQDAAaN0&ab_channel=Zivotsostil
da se javam posle podolgo vreme..kako prvo irina irla e nikoj i nisto niti pak nekogas bila ili pretstavuvala nesto vo gradov. Prviot i maz peso legendata sanker od dva jelena i do negovata smrt pred nekolku meseci sopstvenik na plato pikant kafanata na beli vo taftalidje (neka pociva vo mir). Od brakor so nego ima 2 deca za posle toa da mu go svrti umot na borce fantom i da ostane trudna so devojce i posle da mu rodi uste edno devojce. Brat mu na fantom mogli e od onie lugje sto u maalo od mali se najnapateni uvek tepani prakjani po cigari i pivo itd. Mogli doagja do nekoja fiktivna mokj koga bate borce se umesuva u golemite igri i go stava brat mu u MVR U ODDEL ZA ANTITERORIZAM mu davaat znacka pistol i sluzbeno vozilo za on da si go pie kafeto u krug u debar maalo i da zboruva teski nebulozi... za zal kako i golem broj mangupi deneska se e mnogu zborovi a malce dela. Videoto so irla kaj elena zivot bez stil ne e dostojno ni da go kliknete. Pozzzzz do sledno citanje
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
29.12.2014. • 11:24
Jeste li čuli za makedonsku mafiju? Najjača u Frankfurtu!

Takozvana Frankfurtska mafija potpuno je razbijena, zajedničkom akcijom policija Nemačke, Austrije, Makedonije i Holandije, koja je četiri godine vođena protiv narko-klanova, pišu Frankfurtske vesti.

Iz kancelarije Evropske policije ističu da je uhapšeno oko 400 osoba i zaplenjeno preko 100 kilograma heroina. Dileri su uglavnom delovali iz Makedonije, Austrije i Nemačke, a droga je u zemlje EU ulazila takozvanom Balkanskom rutom. Tokom akcije, policija je samo na ovoj ruti zaplenila oko četiri tone droge.
Najviše pripadnika Frankfurtske mafije bilo je iz Makedonije. Oni su u ovoj zemlji mešali i pakovali heroin, koji su potom prodavali najčešće u Nemačkoj i Austriji. Otuda nije ni čudo što je više od 200 makedonskih državljana iz Frankfurtske mafije završilo iza rešetaka.
Narko-bosovi su u Makedoniji regrutovali mladiće bez dosijea i iz poštenih porodica. Njih su smeštali u iznajmljene stanove, a bilo im je zabranjeno da sa bilo kim kontaktiraju. Pošiljke heroina su dobijali u poštanskim sandučićima, prenosi onlajn izdanje Frankfurtskih vesti.

Banda je bila veoma dobro organizovana, sa strogom hijerarhijom u kojoj niko nije znao šta drugi rade.
Zato su i pored čestih hapšenja uvek uspevali da se pregrupišu i nastave sa prodajom droge. Švercerske grupe su funkcionisale po principu terorističkih ćelija, pa se čak ni ulični dileri nisu poznavali, a još manje su znali ko su im bili šefovi. Visokokvalitetni heroin prodavali po veoma niskim cenama, pa su tako uspeli da osvoje veliko tržište narkotika.
Bivši direktor Biroa za javnu bezbednost MUP-a Makedonije Ljupčo Todorovski objašnjava da je teže bilo otkriti makedonske trgovce heroinom u Nemačkoj i Austriji, nego crnogorske i albanske. "Uprkos velikoj zaradi koju su ostvarivali švercom droge, Makedonci su se razlikovali od drugih po tome što se nisu razbacivali parama, ni išli u kazina. Nisu ni pijančili po noćnim klubovima da ne bi upali u oči policiji.

Nikada nije bilo zabeleženo da su prevarili ili pokazali nelojalnost prema svojim šefovima", kaže Todorovski, koji je prošle godine učestvovao u policijskoj akciji Dirigent, kada je pohapšena veća grupa narko-dilera iz Makedonije.

Tržište od 12 milijardi evra
Evropska unija je i dalje značajno tržište za krijumčare droge i heroina, koji preko Turske uglavnom dolazi iz Irana i Avganistana. Procenjuje se da je jedna trećina organizovanog kriminala u EU uključena u proizvodnju i distribuciju droge, čija vrednost na ilegalnom narko-tržištu u zemljama EU godišnje iznosi čak 12 milijardi evra.

Vešti kao obaveštajci
Todorovski objašnjava da su makedonski dileri osvajali kvart po kvart u Beču, a radili su po principima obaveštajaca. Naime, prvo su sarađivali sa tamošnjim glavnim dilerom koji je nekada bio crnac, a nekada srpski ili bosanski državljanin ili Albanac. Tako su upoznavali narkomane, a kada bi austrijska policija uhapsila glavnog dilera, Makedonci bi odmah uskakali i nudili kvalitetniju i jeftiniju drogu, navode Frankfurtske.

 
D

Deleted member 128786

Гостин
da se javam posle podolgo vreme..kako prvo irina irla e nikoj i nisto niti pak nekogas bila ili pretstavuvala nesto vo gradov. Prviot i maz peso legendata sanker od dva jelena i do negovata smrt pred nekolku meseci sopstvenik na plato pikant kafanata na beli vo taftalidje (neka pociva vo mir). Od brakor so nego ima 2 deca za posle toa da mu go svrti umot na borce fantom i da ostane trudna so devojce i posle da mu rodi uste edno devojce. Brat mu na fantom mogli e od onie lugje sto u maalo od mali se najnapateni uvek tepani prakjani po cigari i pivo itd. Mogli doagja do nekoja fiktivna mokj koga bate borce se umesuva u golemite igri i go stava brat mu u MVR U ODDEL ZA ANTITERORIZAM mu davaat znacka pistol i sluzbeno vozilo za on da si go pie kafeto u krug u debar maalo i da zboruva teski nebulozi... za zal kako i golem broj mangupi deneska se e mnogu zborovi a malce dela. Videoto so irla kaj elena zivot bez stil ne e dostojno ni da go kliknete. Pozzzzz do sledno citanje
Si zaboravil da pises deka kako pomlada bese clenka na poznatata skopska maalska selska banda Zverovi, te bese zenskata na bandata.
Imam bunda zelena hahahah
Sto se odnesuva na mogli napaten, i fantom bese mnogu napaten u maalo do 18 godini od razni cajovci lixuri gokievci i drugi, koga se farbase plavo zelen i vozese fico
Автоматски споено мислење:

Moze radi taa napatenost i stana toa sto e denes
Автоматски споено мислење:

Na Faki (ova za interesno na Crnorizec), prvo cepanje javno mu bese koga ne go pustase Sedek na Glauc bratuced mu u Galaksija sproti zooloska. Togas fantom sevte pocna da mu sluzi na Kopcar i uste ne bese povrzan so Dzeljovci. I posto ne go pustija u galaksija mu se javi faki na kopcar i dojdoa gjorcevci so 2 dzipa i ja prevrtea galaksija naopaku. Ne im trebase mnogu u toa podrumot od diskoteka. ko ke mi tekne u kakvi podrumski dupki sme se tepale da drememe se cudam.
 
Последно уредено:
D

Deleted member 128786

Гостин
Тоа е тој скопски "мафијашлук": "вратари не го пуштаат да влезе извесен лик"...
Tokmu taka, na primer postarite mafijasi debarmaalci od koi se inspiriraa ovie gore spomenative znaea da vidat u debar maalo bandera postavena za da se prikaci so struja i den pred evn da ja prikaci navecer da ja isecat i da ja napravat trupci posto jaka ke bila zimata da imale da se great. Pa pijani kamen posle da se mknat i tepaat so stevo mecka od beko policija pred idadija kaj e banderata kaj e banderata.
Nesto ko del i rodni samo po skopski... kradi banderi idi pi rakija u idadija pa skokni ograda i pravo kaj grofot na frlanje barbut.
Автоматски споено мислење:

Toj grofot naplakase piksla od masa za komar po edna crvena konjanica od stari ju banknoti. I se igraa razni zabavni igri kaj nego u dvor i shupa. Barbut Bridz Poker site skopski barabi kisnea posto komarot bese zabranet i kazino moze imase samo na granica i toa za stranci. E ta 89 koga upadnaa dzandari policija go apseshe Dzaro i uste trojca pa gi naslikaa na site vesnici kako neznam kakvi trofeji. Nie drugite komardzii preku zicana ograda na sizot koj bez papuci koj iskinat pravo niz debarmaalski ulici kon sloboda fitilj. Grofot vika u pozadina deka neznaele kogo apsat deka bil edinstveniot ziv grof, a sin mu trup pijan zaspal u leite so patlidzani.
 
Последно уредено:
D

Deleted member 128786

Гостин
Cel život sum pominal po takvi kockarski rupi(kraj na 80-ti ...sredina na 90-ti) kade se kockaa moi drugari( namesto da brkame ženski) ....no nikogas ne sednav da frlam

Znaci ne e točno ona sto kažuvaat kakvo društvo imaš....takov ke si
Zavisi kolkavi ti se strastite i koi ti se slabosti...nekomu momentot ko ke se svrti zarot ili otvori karta e isto ko snif ili shut od droga
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.905
Поени од реакции
1.750
Tokmu taka, na primer postarite mafijasi debarmaalci od koi se inspiriraa ovie gore spomenative znaea da vidat u debar maalo bandera postavena za da se prikaci so struja i den pred evn da ja prikaci navecer da ja isecat i da ja napravat trupci posto jaka ke bila zimata da imale da se great. Pa pijani kamen posle da se mknat i tepaat so stevo mecka od beko policija pred idadija kaj e banderata kaj e banderata.
Nesto ko del i rodni samo po skopski... kradi banderi idi pi rakija u idadija pa skokni ograda i pravo kaj grofot na frlanje barbut.
Автоматски споено мислење:

Toj grofot naplakase piksla od masa za komar po edna crvena konjanica od stari ju banknoti. I se igraa razni zabavni igri kaj nego u dvor i shupa. Barbut Bridz Poker site skopski barabi kisnea posto komarot bese zabranet i kazino moze imase samo na granica i toa za stranci. E ta 89 koga upadnaa dzandari policija go apseshe Dzaro i uste trojca pa gi naslikaa na site vesnici kako neznam kakvi trofeji. Nie drugite komardzii preku zicana ograda na sizot koj bez papuci koj iskinat pravo niz debarmaalski ulici kon sloboda fitilj. Grofot vika u pozadina deka neznaele kogo apsat deka bil edinstveniot ziv grof, a sin mu trup pijan zaspal u leite so patlidzani.
Дали Љупчо златарот фрлаше барбут?
 
D

Deleted member 128786

Гостин
Дали Љупчо златарот фрлаше барбут?
ako mi kazes kaj mu bese dukanot moze i ke mi tekne. mi tekna barbut se frlase i na otvoreno na betonskata ploca nad francuski grobista pa ednas policija im sleta so helikopter letaa pari na site strani i karti i kockini lugje. interesno e toa sto 89 kockarite bea javno definirana sociopatska struktura goneta so zakon. za da 92 komarot se legalizira i preseli po panorama olimpisko selo grant i sociopatite stanat gospoda i denes komarot da e prisuten vo sekoj dom i decata da ni trcaat da se kockaat digitalno odma na prizemje vo prviot aristokrat
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.905
Поени од реакции
1.750
ako mi kazes kaj mu bese dukanot moze i ke mi tekne. mi tekna barbut se frlase i na otvoreno na betonskata ploca nad francuski grobista pa ednas policija im sleta so helikopter letaa pari na site strani i karti i kockini lugje. interesno e toa sto 89 kockarite bea javno definirana sociopatska struktura goneta so zakon. za da 92 komarot se legalizira i preseli po panorama olimpisko selo grant i sociopatite stanat gospoda i denes komarot da e prisuten vo sekoj dom i decata da ni trcaat da se kockaat digitalno odma na prizemje vo prviot aristokrat
Љубиша златарот го викаат ,дали имал златара појма немам ,сега сигурно немат златара.Ме потсети на тоа време во Охрид ко фрлаа коцка во пензионерското кај гимназијата и кој ќе затвореа во 20,00 и надвор на скалите фрлаа никој не ги чепкаше зш имаше и доктори коцкари
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
ako mi kazes kaj mu bese dukanot moze i ke mi tekne. mi tekna barbut se frlase i na otvoreno na betonskata ploca nad francuski grobista pa ednas policija im sleta so helikopter letaa pari na site strani i karti i kockini lugje. interesno e toa sto 89 kockarite bea javno definirana sociopatska struktura goneta so zakon. za da 92 komarot se legalizira i preseli po panorama olimpisko selo grant i sociopatite stanat gospoda i denes komarot da e prisuten vo sekoj dom i decata da ni trcaat da se kockaat digitalno odma na prizemje vo prviot aristokrat
Пиши братко нешто за затворското коцкање, во затвориве уште е нелегално а си тече тој бизнис таму на голема врата...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom