Криминалци и криминални групи во МК

Член од
12 јануари 2020
Мислења
494
Поени од реакции
518
Не е само за тие, за секој еден кој што има пари во државава.Знам 10 случаеви каде

Банана држава сме.Има луге што на пешачки газеле луге па ден затвор немаат одлежано.Еден мој познаник,пијан усмрти 2 девојки и една ја остави инвалид.Незнам што како но 1 час не беше во затвор.Во оваа банана држава само да си партииски потрчко и ке успееш во животот,затебе тогаш закони нема да важат
Realno znaete deka edno selo spoeno so edna naselba go presipa celo skopje so belo nikoj ne gi dira. Apsat utepani od gospod nekoi, bruka
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.975
Поени од реакции
14.731
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.952
Поени од реакции
17.704
не се сите од таму....еден од поглавните е од Зајас-Кичево
Тој само потекнува од таму, нормално е во Скопје да има село од типот на Грчец затоа што најмногу дрога се троши у Ск, да беше он од некое албанско село верувам дека тоа ќе беше главно од таа фамозна 2002 па се до денеска.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.975
Поени од реакции
14.731
Тој само потекнува од таму, нормално е во Скопје да има село од типот на Грчец затоа што најмногу дрога се троши у Ск, да беше он од некое албанско село верувам дека тоа ќе беше главно од таа фамозна 2002 па се до денеска.
Релативно касно замина во Скопје....сепак е зајажанец со сите релации од неговите соселани. Мислам дека едниот родител му е од Косово
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.952
Поени од реакции
17.704
Realno znaete deka edno selo spoeno so edna naselba go presipa celo skopje so belo nikoj ne gi dira. Apsat utepani od gospod nekoi, bruka
Во 2014 година поради одредена ситуација(продажба на имот) имав можност да слушам муабет од еден џандар шо работи во Скопје. Тогаш бев дете и не ги разбирав толку овие работи ама ми останаа во сеќавање. Уште тогаш кажуваше како функционираат работите во таа населба и го спомнуваше тоа село, како се прави рекет дури и на џандари, од типот ти ја дигаат колата и ти бараат пари за да си ја вратиш назад. Зошто работеше баш на едно такво место, сето ова што се случува денес го кажуваше и тогаш, дека како минува времето оваа група и село ќе стане на некој начин Пабло Ескобар во Македонија и дека од држење во раце командири ќе дојде ред кога и минстерот ќе е нивни, ете дојде тоа време, министерот нели им беше на гости на ифтар.

А простата маса нека му посакува уште помин и добро здравје на министерот кога беше заразен со ковид. Сите сме луѓе и не посакувам на никого ништо такво, сега знам колку е заебан вирусот ама на такви луѓе не можеш да им посакаш добро здравје, додека наши деца се трујат тој од тоа село ги наполни џебовите као никој досега.
Автоматски споено мислење:

Релативно касно замина во Скопје....сепак е зајажанец со сите релации од неговите соселани. Мислам дека едниот родител му е од Косово
Ок тоа да ама сепак му требаат такви групи у ск поради големиот пазар, што му треба него таква група у Зајас као овие шо се у СК коа Кичево станува полека едно големо село(без навреда мислам на миграцијата)
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Наводно освен останатото за кое пишував уште еден скандал ги дрма поради Мухамед Зекири, афера со лапање мито за примање во Финансиска Полиција, а не завршувал работа. Рекет 3 бил за Зекири. Врие од сите страни како во котел моментално, да ли ќе се излее сето ова и во подземјето не знам, живи били па видели.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.975
Поени од реакции
14.731
Наводно освен останатото за кое пишував уште еден скандал ги дрма поради Мухамед Зекири, афера со лапање мито за примање во Финансиска Полиција, а не завршувал работа. Рекет 3 бил за Зекири. Врие од сите страни како во котел моментално, да ли ќе се излее сето ова и во подземјето не знам, живи били па видели.
Незнам дали тука на форумов или по некои други места, но се пишуваше дека Рекет 3 што го најави Геро е за Муки

А со оглед на тоа што најдобар другар му е еден кичевчанец(кој неколку години не смееше да влези во Струга за долг од неплаќање на ,,роба,,), не би се зачудил доколку и Муки е влезен во ,,бизнисот,,....знаете со што

Во една прилика со Ауди со затемнети стакла, со голема брзина влегле во дворот кај кичевчанецот и одма ги затвориле вратите....

Сигурно носеле компјутери....
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
215
Поени од реакции
697
Занемарувате една важна работа,како тоа Македонија по глава на жител е една од водечките земји во европа со шлепери и шпедиции.А економија немаме производство немаме
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Занемарувате една важна работа,како тоа Македонија по глава на жител е една од водечките земји во европа со шлепери и шпедиции.А економија немаме производство немаме
Хероинот од Турција наваму и накај Европа, се носи со шлепери на некои нивни компании.
 
Член од
12 јануари 2020
Мислења
494
Поени од реакции
518
Dali slusnavte koj e noviot direktor na zatvorot ,, Shutka''. Sokol od K. Voda. Na pocetokot na mandatot na SDS bese pukano kon nego pred negovata kukja vo K. Voda. Inaku drugar so Cvetko od istata naselba a negoviot brat vazi za blizok so Stekli.
 
Член од
5 јуни 2009
Мислења
40
Поени од реакции
36
Dali se nevistini ili prazni muabeti vo skopje,za toa deka u Bitola bila fatena mala grupa Crnogorci u nekoja kuka ili stan kade imale plan da napravat ili kidnapiranje ili po nekoe ranjavanje na nekogo.Bile uapseni i najdeni sliki koj trebalo da bide kidnapiran a se rabotelo za gazdata na Connect od Bitola so toa sto on dobival nekoi zakani od Crno Gorskata mafija za da se povlece za plazata sto ja kupil na koncesija u Budva.Do kade ima zaminato rabotava kuzne sto da reci covek da ne moze ni u biznis da se siri.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Dali se nevistini ili prazni muabeti vo skopje,za toa deka u Bitola bila fatena mala grupa Crnogorci u nekoja kuka ili stan kade imale plan da napravat ili kidnapiranje ili po nekoe ranjavanje na nekogo.Bile uapseni i najdeni sliki koj trebalo da bide kidnapiran a se rabotelo za gazdata na Connect od Bitola so toa sto on dobival nekoi zakani od Crno Gorskata mafija za da se povlece za plazata sto ja kupil na koncesija u Budva.Do kade ima zaminato rabotava kuzne sto da reci covek da ne moze ni u biznis da se siri.
Во некој хотел во близина на Велес пред 7,8 години бил фатен некој србин или црногорец што се барал со потерница, ваков некој лик дел од некоја екипа тамошна, инспекторот што влегол во собата (тренер по боречки вештини) го претепал криминалецот премногу, зошто и како не знам, можеби имало отпор, може им набиле страв во станица дека се работи за сериозен лик... Информацијата е од сигурен извор.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Полицајката позната по случајот со пајакот замина од МВР, причина биле неправдите што и се случиле
30.11.2020 18:26 5459


Што мислите, има ли шанси полицајката да излезе јавно и да каже се околу случајот со Бекир Асани, па и поопширно за целата Дуи-Мвр грозница...
 
M

Macedon1um

Гостин
Полицајката позната по случајот со пајакот замина од МВР, причина биле неправдите што и се случиле
30.11.2020 18:26 5459


Што мислите, има ли шанси полицајката да излезе јавно и да каже се околу случајот со Бекир Асани, па и поопширно за целата Дуи-Мвр грозница...
Ако е замината Германија како што некаде прочитав некаде има шанси, инаку тука нема шанси да ја остават учкиве од дуи
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Ако е замината Германија како што некаде прочитав некаде има шанси, инаку тука нема шанси да ја остават учкиве од дуи
Чудно е што до волку не пази ваа Влада колку имформации и излегоа од контрола и протекоа во јавност, буквално тотален раздор имаат во Мвр, од минатата Влада тек со бомбите се разбра што правеле во тајност и надвор од законот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom