Криминалци и криминални групи во МК

Член од
12 јануари 2020
Мислења
488
Поени од реакции
508
Ne znam nisto, ne bese sarkasticno prasanjeto. Kako sto imam slusano nemozel smetki da plati porano ali sigurno ne e tocno.
Glupo e da se kaze deka nemal smetki da plati. Prvo u grcec ne plakjaat smetki za da plakja smetki :) vtoro fakt e deka ima gledano mnogu zort i on od Krasnici, on bil so Sefo, i zaedno imaat raboteno koli kradeni,drug vid kriminal i sega mislam deka udarnata mokj doagja od dukjandzik ovoj e poveke strateg i raboti so mozok
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.855
Еве нешто случајно што ископав од стар весник (јуни 2006) :D
Бегство од затворот Идризово "Ѕими не се вратил од викенд".
IMG_20200925_225747.jpg
 
Член од
12 јануари 2020
Мислења
488
Поени од реакции
508
Преземено од фб.
Vo nekolku posta nazad pisav ako vi teknuva i ja spomnav avtokomanda vo vrska so Palco. Inace za Goce Raguza slusnav isto deka so palki go pretepale no na toa predhodese nastan pred godina koga Goce so pistol mu otisol na vodno na maliot Mijalkov, pa gi mirea ama ete zaludno
Автоматски споено мислење:

Еве нешто случајно што ископав од стар весник (јуни 2006) :D
Бегство од затворот Идризово "Ѕими не се вратил од викенд".
Прегледај го приврзокот 268055
Ovoj mu gi skina prstite na nozete i racete na Tica ama samo neznam dali prvo Tica puka na Romeo pa Zimi na nego ili go butaat na zemja pa ovoj od dole gi puka
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.855
Vo nekolku posta nazad pisav ako vi teknuva i ja spomnav avtokomanda vo vrska so Palco. Inace za Goce Raguza slusnav isto deka so palki go pretepale no na toa predhodese nastan pred godina koga Goce so pistol mu otisol na vodno na maliot Mijalkov, pa gi mirea ama ete zaludno
Автоматски споено мислење:


Ovoj mu gi skina prstite na nozete i racete na Tica ama samo neznam dali prvo Tica puka na Romeo pa Zimi na nego ili go butaat na zemja pa ovoj od dole gi puka
Очевидецот на убиството на Ромео Живиќ сведочеше со страв
Време / 02.07.2004
СУДЕЊЕ ЗА ПРЕСТРЕЛКАТА НА ПЛОШТАДОТ „ПЕЛА“
Скопјанецот Филип Ристовски, еден од очевидците на престрелката на плоштадот „Пела“ во Скопје, во која беше убиен кумановецот Ромео Живиќ, вчера во Основниот суд Скопје 1 призна дека сведочи под страв и трема. Тој тврдеше дека во престрелката прв почнал да пука Јане Павловски-Тица, но за другите детали од настанот, за кои мошне детално кажувал во текот на истрагата, велеше дека ништо не видел. За убиството на кумановецот Живиќ се обвинети скопјанецот Јане Павловски-Тица и кумановецот Љуљзим Рамадани-Ѕими. Во скопскиот суд имаше педесетина роднини и пријатели на обвинетите и на жртвата. Атмосферата на моменти беше експлозивна, а сепак од истражниот затвор во Шутка беа испратени само четворица полицајци. Ристовски рече дека првпат бил сведок на ваков настан и дека чувствува страв и трема. Тој сведочеше дека на 29 март годинава со автомобил ја однел Жаклина Петровска, девојка на Љуљзим Рамадани, во кафулето „Блу кафе“ кај плоштадот „Пела“. Кога стигнале таму, Рамадани разговарал со Ромео Живиќ. По некое време дошол Јане Павловски-Тица. Рамадани и Павловски нешто разговарале, за што Ристовски рече дека не го слушнал муабетот. Во еден момент Живиќ му удрил шлаканица на Павловски, а веднаш потоа со раката го повлекол Рамадани кон себе. Тогаш Павловски извадил пиштол, а тоа го сториле и Живиќ и Рамадани. Почнало пукањето, кое траело триесетина секунди. Живиќ бил ранет во десната слабина, а Павловски во нозете и рацете. По петнаесетина минути Живиќ починал во болница. Веднаш по сведочењето на Ристовски, реагираше обвинителката предочувајќи му дека сосема поинаку му кажал на истражниот судија. Во тој исказ Ристовски навел дека на паркингот зад сендвичарницата „Чичко Стоилко“ имало уште двајца што пукале во Живиќ и во Рамадани. Сведокот Ристовски кажа дека точно е она што сега го изјавил пред кривичниот совет. А. Б.

 
A

Al.pacino

Гостин
Saso porano ne bil nikakov mafijas, rabotese na sitno, smesen lik go vikaa s.iptar posto bese vojnik na albancite vozese edna stara kola ziveese vo sugav stan vo kapistec.
Drugar negov najblizok go lizna da lezi.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.855
Saso porano ne bil nikakov mafijas, rabotese na sitno, smesen lik go vikaa s.iptar posto bese vojnik na albancite vozese edna stara kola ziveese vo sugav stan vo kapistec.
Drugar negov najblizok go lizna da lezi.
На една фб група Патридиоти имаше еден текст кај што тврдеше некој лик дека Мијалков, Тушевски и Аце Саботковски биле тајфа и имале хероинска врска со Франкфурт уште во осумдести, има вистина во ова?
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
211
Поени од реакции
689
Saso porano ne bil nikakov mafijas, rabotese na sitno, smesen lik go vikaa s.iptar posto bese vojnik na albancite vozese edna stara kola ziveese vo sugav stan vo kapistec.
Drugar negov najblizok go lizna da lezi.
Како тоа дете на еден од најмоќните луге во државната безбедност во Сфрј бил никој и ништо.Имаш и документи заради неговото минато не е ставен министер за внатрешни работи 98година поради голем притисок од Америка.Во 2000 година пак е тој вмешан во операцијата за прислушкување.И во 2006 година пак Американците го саботираат за да не биди поставен во мвр со истата причина.И кога ке ми кажеш дека тој им бил потрчко на некој ликови кој што тогаш можеби и врска немале со криминал или биле трети ешалон е смешно.
 
Член од
16 јануари 2020
Мислења
66
Поени од реакции
99
Dzimi e mnogu zaeban tip i pred se mnogu hrabar vo zatvorot vo idrizovo mu ja skrsi vilicata na kosovskiot biznismen FLORIM MALOKU osomnicen za grabezo pro kredit banka ps za toj sto ne znae isto taka spremen decko koj ogromen pocit vo idrizovo i strahopocit ama kaj dzimi se lizna
 
Член од
22 септември 2017
Мислења
335
Поени од реакции
382
D96B1BF6-B850-49C8-A4FA-EEC7141943B5.jpeg
Автоматски споено мислење:

..odamna ne sum go zemal vo usta ova g.mno od izrod golemiot i ,,strašen,, sašence BULJOOKI i nemav namera,no počna kurvinski da mi se meša vo prijatelite i vo investitorite,pa ete čisto onaka da go potsetam da ne zaboravi deka jas sum živ i zdrav i prav i da ne go buta toj našmrkan nos kade ne mu e mesto i da ne izigrava Capo bidejki e eden najobičen KLOŠAR i da gi sobere tie negovi kučinja što podaleku od mojot vidokrug zatoa što ke počnam da gi tepam kako konji!!
se nadevam včerašnata sredba vo Aleksandar Palas vi beše plodonosna i deka ne si zaboravil gostite i tvoite potencijalni žrtvi da gi ugostiš dobro i pritoa da gi snimaš video i audio za da možeš potoa da igraš k.rot so niv kako so cela Makedonija do sega i da ucenuvaš,reketiraš i zaglavuvaš luge..
Buljo,Buljo,Kurvetino stara,zaslepen si i ne gledaš podaleku od nosot,soberi si go gzot i opameti se,navedni go grbot i ne vleguvaj nikogaš poveke na moj teren i moja teritorija bez da prašaš za dozvola..
KONJU NAŠMRKAN!!!

.p.s.Marjan za tebe beše faktor,pogledni se na slikata kakov štrk i lejlek si bil i ne zaboravaj koj bil i koj seušte e IME I PREZIME i za tebe i za site tie što ti se vo skut i što ti go pušat!!
Pozz do site vas Capo di Tutti Frutti
 
Член од
12 јануари 2020
Мислења
488
Поени од реакции
508
Прегледај го приврзокот 268088
Автоматски споено мислење:

..odamna ne sum go zemal vo usta ova g.mno od izrod golemiot i ,,strašen,, sašence BULJOOKI i nemav namera,no počna kurvinski da mi se meša vo prijatelite i vo investitorite,pa ete čisto onaka da go potsetam da ne zaboravi deka jas sum živ i zdrav i prav i da ne go buta toj našmrkan nos kade ne mu e mesto i da ne izigrava Capo bidejki e eden najobičen KLOŠAR i da gi sobere tie negovi kučinja što podaleku od mojot vidokrug zatoa što ke počnam da gi tepam kako konji!!
se nadevam včerašnata sredba vo Aleksandar Palas vi beše plodonosna i deka ne si zaboravil gostite i tvoite potencijalni žrtvi da gi ugostiš dobro i pritoa da gi snimaš video i audio za da možeš potoa da igraš k.rot so niv kako so cela Makedonija do sega i da ucenuvaš,reketiraš i zaglavuvaš luge..
Buljo,Buljo,Kurvetino stara,zaslepen si i ne gledaš podaleku od nosot,soberi si go gzot i opameti se,navedni go grbot i ne vleguvaj nikogaš poveke na moj teren i moja teritorija bez da prašaš za dozvola..
KONJU NAŠMRKAN!!!

.p.s.Marjan za tebe beše faktor,pogledni se na slikata kakov štrk i lejlek si bil i ne zaboravaj koj bil i koj seušte e IME I PREZIME i za tebe i za site tie što ti se vo skut i što ti go pušat!!
Pozz do site vas Capo di Tutti Frutti
Ova Hadzibulic recnik ke da e
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Saso porano ne bil nikakov mafijas, rabotese na sitno, smesen lik go vikaa s.iptar posto bese vojnik na albancite vozese edna stara kola ziveese vo sugav stan vo kapistec.
Drugar negov najblizok go lizna da lezi.
Добро Албанците се најјаки, одеби сега не трујај. Генерации Мијалков-и работат од таму каде што се контролира се, некој од планина слезен кози што ебавал газда му бил, седи не ме смеј. Вие ја добивте моќта за време на неговото владеење, уствари вас Бранко ве подзеде Никола ве направи...
 
Член од
12 јануари 2020
Мислења
488
Поени од реакции
508
Добро Албанците се најјаки, одеби сега не трујај. Генерации Мијалков-и работат од таму каде што се контролира се, некој од планина слезен кози што ебавал газда му бил, седи не ме смеј. Вие ја добивте моќта за време на неговото владеење, уствари вас Бранко ве подзеде Никола ве направи...
Ne rece sto e sega tuku pocetocite kakov bil. Siptarive rabotat so roba mnogu oddamna generacii. Za ovie sega nevikam deka treba da se sporeduvaat so nego oni se zaletani sega kako sto bese dzeljo na vremeto
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.508
Добро Албанците се најјаки, одеби сега не трујај. Генерации Мијалков-и работат од таму каде што се контролира се, некој од планина слезен кози што ебавал газда му бил, седи не ме смеј. Вие ја добивте моќта за време на неговото владеење, уствари вас Бранко ве подзеде Никола ве направи...
Од авион се гледа дека е шипо. Сите постови му се "фали мe усто да не те раскинам" стил.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom