Криминалци и криминални групи во МК

Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.739
Поени од реакции
2.664
МЛАДИ МИЛИОНЕРИ ВО МАКЕДОНИЈА – КОИ СЕ И КОЛКАВИ ПАРИ ВРТАТ?
Датум на објава: 03.09.2020

"Најмладиот милионер во земјава е од Скопје. Тој минатата година ја има најголемата добивка меѓу младите милионери. Неговата компанија, која се занимава со повеќе дејности како градежништво, нафтен бизнис, хотелиерство минатата година има приходи од 13,8 милиони евра и истите се зголемени за 13,8 отсто. Но, за овој скопски бизнисмен, кој доаѓа од позната фамилија во бизнис секторот и политиката, минатата година се покажала како одлична со оглед дека најмладиот милионер успеал да ја зголеми добивката за 3920% во однос на претходната година. И со тоа, овој милионер, во чија фирма има 52 вработени заработил 3 милиони евра. Воедно, тоа е и најголемата остварена добивка меѓу најмладите милионери."

Овој најуспешниов од погоре е Јордан Мијалков, постариот син на Сашо. Го постирам ова тука чисто заради смешни мислења дека директно со дрога работел Сашо, можда ќе личи како да ги бранам нив или било кој друг али чисто за "описменување" вреди да се напише. Тие ликови што лежат на милионски тендери немаат потреба од нарко пазарот, многу побрзо и полесно перат пари на вој начин легално, отколку што тоа се прави во нарко бизнисот.

Кузнај како е да не се секираш дали на први ќе ги платиш сметките
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.018
Кузнај како е да не се секираш дали на први ќе ги платиш сметките
И они се мислат за нешто, само не им е тој концептот како кај обичната раја, ама барем не мислат дали ќе имаат за јадење и пиење до крај на месец.
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
817
Поени од реакции
1.297
МЛАДИ МИЛИОНЕРИ ВО МАКЕДОНИЈА – КОИ СЕ И КОЛКАВИ ПАРИ ВРТАТ?
Датум на објава: 03.09.2020

"Најмладиот милионер во земјава е од Скопје. Тој минатата година ја има најголемата добивка меѓу младите милионери. Неговата компанија, која се занимава со повеќе дејности како градежништво, нафтен бизнис, хотелиерство минатата година има приходи од 13,8 милиони евра и истите се зголемени за 13,8 отсто. Но, за овој скопски бизнисмен, кој доаѓа од позната фамилија во бизнис секторот и политиката, минатата година се покажала како одлична со оглед дека најмладиот милионер успеал да ја зголеми добивката за 3920% во однос на претходната година. И со тоа, овој милионер, во чија фирма има 52 вработени заработил 3 милиони евра. Воедно, тоа е и најголемата остварена добивка меѓу најмладите милионери."

Овој најуспешниов од погоре е Јордан Мијалков, постариот син на Сашо. Го постирам ова тука чисто заради смешни мислења дека директно со дрога работел Сашо, можда ќе личи како да ги бранам нив или било кој друг али чисто за "описменување" вреди да се напише. Тие ликови што лежат на милионски тендери немаат потреба од нарко пазарот, многу побрзо и полесно перат пари на вој начин легално, отколку што тоа се прави во нарко бизнисот.


Единствената жена на листата на млади милионери е од Битола. Таа од пред неколку недели станува сопственик на компанија во која има само двајца вработени. Станува збор за фирма за трговија на големо, која се занимава со градежништво, а претходно имала само еден вработен. Во оваа компанија лани приходите изнесуваат 4,6 милиони евра, кои во однос на претходната година се зголемени за 105,8 %. Но,освен приходите, минатата година растела и добивката, која во однос на претходната година е зголемена за 57,5 отсто. Односно, лани добивката изнесува 2,1 милиони евра.
Значи оваа поштена жена за една недела станала сопственик на компанија со двајца вработени и за некое чудо со помош на господ одма остварила приходи од 4,6 милиони евра и тоа во градежништво и тоа со двајца вработени.

Очигледно премногу малтер е мешала.... Само мене ова нешто ми е сомнително или па глуп сум јас па не разбирам ништо..
 
A

Al.pacino

Гостин
Pa neli sdsm go mrazi saso i sakaat da go apsat kako togas za vreme na nivno vladeenje tolku se zbogatil? Se znae deka tolku pari moze da se napravat samo ako rabotis so drzavata.
Vie pak glasajte go za sin mu od 15 godini da vozi koli od 500.000 ne od 200.000€.
i gi ocekuvam dva trojca kuropusaci da pisat “tebe da ne ti e krivo” i “tvojte da ne se poarni”.
 
D

Deleted member 128786

Гостин
Pa neli sdsm go mrazi saso i sakaat da go apsat kako togas za vreme na nivno vladeenje tolku se zbogatil? Se znae deka tolku pari moze da se napravat samo ako rabotis so drzavata.
Vie pak glasajte go za sin mu od 15 godini da vozi koli od 500.000 ne od 200.000€.
i gi ocekuvam dva trojca kuropusaci da pisat “tebe da ne ti e krivo” i “tvojte da ne se poarni”.
Samo da ne mu tekne na Jordan Mijalko pomaliot i on da se bavi so politika, koj ke gi trpi. Koga i Congur mali coki, ne congur od kozle, tuku od kapistec pocnal da gradi zgradi, kojznae sto sve moze da se zdesi vo idnina. Kupil mijalko za doma mashina od 30000 eura i nasabajle avtomatski mu zema krv od prst i mu dava krvna slika i parametri dali e zdrav. Se plasi da ne slucajno nesto ne e vo red oti tamu kaj sto se odi posle ne sudat katica sjo i zaevi, tamu toj sto sudi kupus pravi od tie sto si igraat so covecki sudbini.
 
D

Deleted member 128786

Гостин
Ne go otvara linkot
Valjda e ova istoto

So drugi zborovi dilerska ekipa Dukandzik Grcec preku DUI cisti konkurencija. Gi apsat za koka bosnjacite, singelicani, studencani, aracinovci, ama nikako ovie na shevalj oki-blerim, ali mafija. Da vidime samo dali se ovie na zija vnucite od brat m sto se so A. inicijali pisani ili se nekoi drugi haracinovci
Автоматски споено мислење:

Kade e sega onoj nacalnikot na NTSh Gazmend Berisha sto nemozea ni DEA americki da go trgnat od rabota, sto mesti po poracki, i pusta ponaracki, sto jade kutek od dukandzik koga nema da sraboti dobro, izmesten i zgrcen u facata od kokain. Glaven inspektor za droga a drogata mu e prva ljubov.
Pak da go prasame Oliver Spasovski 2017 koga otide u grcec da pusi za glasovi vredese li tolku skopje da go napravi majami 1980. Jebo vas kokain prevriena nafta i cement butate u toa tikvite fraerski.
 
Последно уредено:
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.298
Поени од реакции
5.873
Ne go otvara linkot
Valjda e ova istoto

So drugi zborovi dilerska ekipa Dukandzik Grcec preku DUI cisti konkurencija. Gi apsat za koka bosnjacite, singelicani, studencani, aracinovci, ama nikako ovie na shevalj oki-blerim, ali mafija. Da vidime samo dali se ovie na zija vnucite od brat m sto se so A. inicijali pisani ili se nekoi drugi haracinovci
Автоматски споено мислење:

Kade e sega onoj nacalnikot na NTSh Gazmend Berisha sto nemozea ni DEA americki da go trgnat od rabota, sto mesti po poracki, i pusta ponaracki, sto jade kutek od dukandzik koga nema da sraboti dobro, izmesten i zgrcen u facata od kokain. Glaven inspektor za droga a drogata mu e prva ljubov.
Pak da go prasame Oliver Spasovski 2017 koga otide u grcec da pusi za glasovi vredese li tolku skopje da go napravi majami 1980. Jebo vas kokain prevriena nafta i cement butate u toa tikvite fraerski.
Имам слушнато бато дека Газменд порано бил стриптизер и дека се шминкал ликот онака секој ден :D колку е вистина не знам... Иначе се зборува и дека станал началник на НТШ преку баба му т.е. на сопруга му мајка, она била некоја што е моќна партиски па го наместила али од Дуи не сакале у опште да слушнат за него.
 
Член од
12 јануари 2020
Мислења
502
Поени од реакции
540
МЛАДИ МИЛИОНЕРИ ВО МАКЕДОНИЈА – КОИ СЕ И КОЛКАВИ ПАРИ ВРТАТ?
Датум на објава: 03.09.2020

"Најмладиот милионер во земјава е од Скопје. Тој минатата година ја има најголемата добивка меѓу младите милионери. Неговата компанија, која се занимава со повеќе дејности како градежништво, нафтен бизнис, хотелиерство минатата година има приходи од 13,8 милиони евра и истите се зголемени за 13,8 отсто. Но, за овој скопски бизнисмен, кој доаѓа од позната фамилија во бизнис секторот и политиката, минатата година се покажала како одлична со оглед дека најмладиот милионер успеал да ја зголеми добивката за 3920% во однос на претходната година. И со тоа, овој милионер, во чија фирма има 52 вработени заработил 3 милиони евра. Воедно, тоа е и најголемата остварена добивка меѓу најмладите милионери."

Овој најуспешниов од погоре е Јордан Мијалков, постариот син на Сашо. Го постирам ова тука чисто заради смешни мислења дека директно со дрога работел Сашо, можда ќе личи како да ги бранам нив или било кој друг али чисто за "описменување" вреди да се напише. Тие ликови што лежат на милионски тендери немаат потреба од нарко пазарот, многу побрзо и полесно перат пари на вој начин легално, отколку што тоа се прави во нарко бизнисот.

Normalno deka e on, del lapanje tenderi del perenje pari kako zarabotka
Автоматски споено мислење:

Ne go otvara linkot
Valjda e ova istoto

So drugi zborovi dilerska ekipa Dukandzik Grcec preku DUI cisti konkurencija. Gi apsat za koka bosnjacite, singelicani, studencani, aracinovci, ama nikako ovie na shevalj oki-blerim, ali mafija. Da vidime samo dali se ovie na zija vnucite od brat m sto se so A. inicijali pisani ili se nekoi drugi haracinovci
Автоматски споено мислење:

Kade e sega onoj nacalnikot na NTSh Gazmend Berisha sto nemozea ni DEA americki da go trgnat od rabota, sto mesti po poracki, i pusta ponaracki, sto jade kutek od dukandzik koga nema da sraboti dobro, izmesten i zgrcen u facata od kokain. Glaven inspektor za droga a drogata mu e prva ljubov.
Pak da go prasame Oliver Spasovski 2017 koga otide u grcec da pusi za glasovi vredese li tolku skopje da go napravi majami 1980. Jebo vas kokain prevriena nafta i cement butate u toa tikvite fraerski.
UCK momentalno ja vodi drzavata normalno da se glavni i vo vlasta i vo podzemjeto
 
Член од
1 септември 2020
Мислења
23
Поени од реакции
15
Собирав матријали од време :) само на стар пц ми се ако најдам уше нешо интересно ке го постирам
plakam, ako imas nesto !
Автоматски споено мислење:

Наводно е убиен на Косово, имаше долги шекулации дека е на време однесен некаде во Скандинавија и таму живее раскошно, а брат му живее во Гостивар или Дебар не паметам и со него имаше некој скандал пред неколку години.
Na 1 MTV go dadoa kako izjavuva nesto , mi teknuva okoto mu bese pomodreno a za sto zborese veze nemam. Brzo posle toa izleze aferata so kokainot od depoto kako isceznal okolu 20kg.i nabrzo i nego mu se gubi tragata. Samo neprovereni prikazni niz grad kruzea ama nisto oficijalno samo sega da gi prasas albancive ke ti kazat utepan e na Kosovo ...
 
Последно уредено:
Член од
12 јануари 2020
Мислења
502
Поени од реакции
540
plakam, ako imas nesto !
Автоматски споено мислење:


Na 1 MTV go dadoa kako izjavuva nesto , mi teknuva okoto mu bese pomodreno a za sto zborese veze nemam. Brzo posle toa izleze aferata so kokainot od depoto kako isceznal okolu 20kg.i nabrzo i nego mu se gubi tragata. Samo neprovereni prikazni niz grad kruzea ama nisto oficijalno samo sega da gi prasas albancive ke ti kazat utepan e na Kosovo ...
Letovo sedam vo hotel Milenium zapoznavam postar covek okolu 65god koj sedese vo drustvo vo moj prijatel i prasuvam ja civ e hotelov. I stariov pocnuva na vremeto bese na Petrit pa posle na.... Vikam Petrit Ame, da vika drugar mi bese. Ja se cudam i go poglednuvam drugiot prijatel i vika da se znae so cela familija negova. Vikam dobro sto se desi so covekot. Vika go utepaa. So brat mu otidovme na kosovo da barame kolku da plati, se sretna bratmu so edni luge i sednuvame vo kola na semafor ni izleguva kola so kalas ni pukaat brat mu go ranija ama ostana ziv jas skoknav od kola, odvaj se spasivme vika i toa neznam kako.
 
Член од
1 септември 2020
Мислења
23
Поени од реакции
15
Ова кажува какви се муслиманите во вукојебина , грото радикални исламисти (по потреба)...Очигледно у нивниот свет тоа е нормално.
Еве ја не можам да го замислам г.г.Стефан со автоматска на кауч!
Ja Stefan isto nemozev a sega mozam samo so "butovi" evra da go zamislam zasto za hekler treba muda i mnogu drugi raboti koga si na takva funkcija ! i kraj bre nema ponataka koga sve e vise jasno .
 

TheGhegClan

Slobodna Vojvodina
Член од
8 септември 2020
Мислења
505
Поени од реакции
152
Не знам сега каков е криминалот во Охрид сега, ниту нешто посебно ме интересира, ама ќе повторам, кога во Охрид имаше мафијашки структури твоиве на кој курот им го дуваш, кози ебаваа по планините, кога во Охрид имаше мафијашки структури Белград и Загреб немаа а не пак некој сељак од Кондово и Грчец.
Aj bidi po specificen i kazi od prilika za koj period zboruvas? Zosto vaka so prazni izjavi nisto ne ucime, vo sekoj slucaj nema da ti zameram za ova sto go kaza zosto taka sistemot te educiral so godini deka alabancite kako sto vikas “ebavaat kozi po planini”
 
Член од
1 септември 2020
Мислења
23
Поени од реакции
15
Normalno deka e on, del lapanje tenderi del perenje pari kako zarabotka
Автоматски споено мислење:


UCK momentalno ja vodi drzavata normalno da se glavni i vo vlasta i vo podzemjeto
Samo ne mi e jasno kako moze 15% da ja vodat drzavata !? Imame li pamet bre ili nema patriota opoziciski lider koj i zivotot bi go dal za Makedonija . Ako se pojavi takov jas vtor glava stavam u torba . Znaci do kaj dojdovme - LIDER NEMAA... LUGE ! POZDRAV LUGE STO JA SAKATE R.MAKEDONIJA .
 
Член од
10 септември 2020
Мислења
3
Поени од реакции
0
Ne moze da se pojavi takov lider patriot VIKXAV koga tie do nego sto ke bidat ke go namestat da padne od vlast :):) zosto nema da gi polnat dzebovite taka sega za sega ke si terame isti sistem dolgo vreme toa e moe mislenje
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom