Криминалци и криминални групи во МК

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Neznam kako da go opisam, covek od gradot e menadziral nokni klubovi, opera go drzi par godini, bese vo vrska so Viktoria Loba kratko. Saka da se druzi i mesa so luge koi imaat dodirna tocka so kriminal. Vo posledno vreme cesto vo drustvo na Cvetko, Nedzo, Asani i dr
Слика од него има некаде?
 
D

Deleted member 128786

Гостин
Слика од него има некаде?
Tretiot od desno toj do Dzej 197 sto mu pisuva na maica 44396236_10217650616205067_2011010263305682944_n.jpg
Автоматски споено мислење:

јас едно време работев во еден помал објект/хотел како рецепционер, дојде една група од Тетово, на мое изненадување( според сликата што ја имав за албанкиве) имаше навистина добри риби, добро дотерани, стегнати во хеланки, патики адидас и тн. Вечерта во муабет со некој од машките им викам, абе не се мотајте без врска ко мува без гла, ојте нешто закачите, овие овциве ми викаа "Абе како сестри ги гледаме", и додека овие овчариве ги гледаа како сестри тие парче се направија со персоналот, ти како охриѓанец сигурно разбираш што зборвам.
Автоматски споено мислење:


Па ти така се постави, твојот пост беше како да си албанец и знаеш колку реденки имало, всушност како да си бил меѓу нив. Или и ти си пичка ( што се еба со шипциве) како тој @Ramkaras што се курчеше овде и оставаше број да му се јавиме а ко му се јавив се јави некоја пичка.
Aj javi se pak i prasaj ja taa... koleskata kaj vrtis da ti kaze kaj ostavas broj i ime i prezime, posto ne si bash pameten
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.817
Me изнасмеа фактот што доаѓаат тука Албанци, се претставуваат како неалбанци само за да зборат цело време, на темава, како Албанците биле моќни и спремни, а "ние" Македонците не. :lolzz:

Ова исто како Албанците во темата за корона. Цело време зборат како Русија и Србија биле срање со коронава, али Косово, Албанија и Турска се супер.
Нормално, сега нигде ги нема, кога 90% од заразените се од Чаир, Сарај и Тетово, заради ифтарски собиранки.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Report points to the Albanian gangs in Skopje and the heroin trafficking originating in Veles
MACEDONIA 22.05.2019 / 14:30

A report on crime in the Balkans, prepared by the Global initiative against transnational organized crime points to the main crime hotspots in Macedonia. The reports lists Albanian gangs as dominating the crime in the capital Skopje, while Veles became prominent in the European drug trade.

Although Skopje’s population is predominantly ethnic Macedonian, the city’s main crime groups are said to be ethnic Albanians. The most prevalent organized-crime activities include drug trafcking, car theft, migrant smuggling as well as legal businesses that provide transportation for trafficking and opportunities to launder money. The three main criminal groups operating in the region (from the villages of Aracinovo, Kondovo and Grcec) appear to enjoy political protection, the report notes.
In the case of Veles, it is pointed out that, as Macedonia sits on the Balkan route for heroin smuggling, gangs from the city became involved in heroin trafficking to Western Europe. Veles lost much of its industrial base with the collapse of Communism, and poverty created a breeding ground for drug gangs.

The unemployment rate is over one third above the national average and there are high rates of suicide and depression. These conditions help to explain why, in the 1990s, Veles became the birthplace of the so-called Frankfurt mafia group – one of the biggest drug smuggling rings in Germany, which was also active in the heroin trade in Vienna. At its height, several hundred young people from Veles (often using Bulgarian passports) were believed to have sold drugs on the streets or Austria and Germany as part of the group. Some profits from this illicit activity were apparently laundered into the town’s discos, cofee bars, restaurants, tourism, hotels and betting shops. The Frankfurt group was eventually disrupted through a series of joint operations between the Austrian, German and Macedonian police, the report adds.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Едитирано од мод.
Тоа го кажува неверник, што не е признает од нацијата на која 24/7им го дрка, бегалец од Косово бидејќи таткому немал храброст да земи пушка и да се бори, сега синот што козите ги пасел за да се прехрани мисли дека е мафијаш...
 
Последно уредено од модератор:
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.901
Поени од реакции
17.546

Уапсен е и македонски државјанин.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Едитирано од мод.
Темава не е наменета за вакви оф-топик шит коментари зачинети со навреди на национална база.. така да следен пат нема да те опоменам... туку ќе те банирам и ни Господ нема да може да го тргне банот.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.408

Уапсен е и македонски државјанин.
Црногорциве се испотепаа меѓусебно.
Речиси секој месец има по некој мртов од овие кавачки и шкаљарски клан. Интересно што успеват и во други земји лесно да стигнат до поголемите риби во клановите.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709

Уапсен е и македонски државјанин.
Засега изгледа дека еден од овие 4 имал македонски пасош, а не дека македонец е замешан.


ПС:Викторија Лоба едно време се плеткаше и со еден друг ,,кичеец,,....поранешен фудбалер Сиљаноски Драган викан Вуко , а сега менаџер во Белгија. Го уапсија пред година две во аферата со местење на утакмици.Изгледа типкава се лети по матни типови но со многу пари. Порше џип турбо првпат видов тој кога го донесе
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.298
Поени од реакции
4.680
Report points to the Albanian gangs in Skopje and the heroin trafficking originating in Veles
MACEDONIA 22.05.2019 / 14:30

A report on crime in the Balkans, prepared by the Global initiative against transnational organized crime points to the main crime hotspots in Macedonia. The reports lists Albanian gangs as dominating the crime in the capital Skopje, while Veles became prominent in the European drug trade.


In the case of Veles, it is pointed out that, as Macedonia sits on the Balkan route for heroin smuggling, gangs from the city became involved in heroin trafficking to Western Europe. Veles lost much of its industrial base with the collapse of Communism, and poverty created a breeding ground for drug gangs.



Кога се спомнува Велес како рута на хероин и е легло на Франкфурт Мафија, република оди со Бранко е крив, ги пишуваат причините зошто тоа е така.
Ама кога се спомнуваат криминалот кај албанците, како прво мора да биде титула тука, и наивно е да се очекува нешто образложение како со случајот на Велес на пример.
Tetovo, Kumanovo and neighbouring Lipkovo (estimated population around 30 000114) have the highest unemployment rates in the country (58%)115 and a very weak economy. Young people from the region try to emigrate (particularly since EU visa liberalization for North Macedonia in 2010), or are vulnerable to recruitment into criminal or armed groups. As a result, Lipkovo has earned the nickname ‘the region of crises’
Еве што игрнорираат од истата студија, а можеа многу лесно и ова да ја има во веста. Но ја нема за очигледни причини, ПРОПАГАНДА.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.901
Поени од реакции
17.546
Црногорциве се испотепаа меѓусебно.
Речиси секој месец има по некој мртов од овие кавачки и шкаљарски клан. Интересно што успеват и во други земји лесно да стигнат до поголемите риби во клановите.
И мене баш тој подакот ми е чуден.
Пред некоја година имаше убиства во Атина.

Знае ли некој да напише нешто повеќе за овие два клана?
Пред некое време една екипа на новинари што пишува за овие работи, имала напишано цела статија за нив(ако можам да ја најдам ќе ја постирам на другата тема) наводно синот на Вучиќ имал слика со неколку членови на еден од овие два клана.
Инаку порано биле еден клан но се поделиле поради некој инцидент со снемување на дрога во Валенсија.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Кога се спомнува Велес како рута на хероин и е легло на Франкфурт Мафија, република оди со Бранко е крив, ги пишуваат причините зошто тоа е така.
Ама кога се спомнуваат криминалот кај албанците, како прво мора да биде титула тука, и наивно е да се очекува нешто образложение како со случајот на Велес на пример.

Еве што игрнорираат од истата студија, а можеа многу лесно и ова да ја има во веста. Но ја нема за очигледни причини, ПРОПАГАНДА.
Франкфурт Мафија таму каде што работеа во Франкфурт и Виена, од таму земале роба, таму ја сечеле и таму ја продавале, овде во Македонија ни Д од Дрога немале, тука само парите од хероинот се трошеле. Од најсигурни извори ова. Така да споредбата е нереална.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
,,На следеќој страни Курира,, :) има повеќе информации и видеа, и што е поважно српски Курир кога вади било лаква информација за било која тема, подолу ги става сите постари информации поврзани со најновата. така можи да се прочита доста поназад

 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.505
Поени од реакции
62.324
Стварно само фали Бени Хил музика. Порано имаше еден куп професионални убиства низ Македонија, што и ден денес не ги решија. Ова денес све аматери, криминалци на Групер купон.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom