Криминалци и криминални групи во МК

Член од
4 ноември 2019
Мислења
40
Поени од реакции
44
Kolata ukradena na partizanska bese delo na mlada ekipa od grcec i saraj i totalno nepovrzana so bilo koj poznat lik od taa okolina. Momci od ista ekipa ukradoa dzip na sin na F.E poznat biznismen vo Sk no po urgiranje na F.E kon visoki lugje vo MVR istiot dzip bese ekspresno pronajden vo glumovo ostaven na ulica.
 
D

Deleted member 128786

Гостин
sakam da spodelam so vas edna zabava vo Rio de jeneiro od tipot "favela funk". debeliot so mercedesot se vika Pedro Bala i e bosot na favelata i ja kontrolira cela droga dodeka ovie so avtomatite na skuteri mu se vojnici i se dojdeni pred nego na zabavata za da go obezbedat mestoto.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Немам поим дали има кафанче, и брат му Пана е бараба од дете ко него, се врзаа со шарена револуција ама неверувам дека врзаа некој бизнис покрај тоа.
Chekaj, malce sum zbunka sega i jas.
Imam slushano prichi za nego i sea koga prochitav Gorno Lisiche mi tekna deka on ustvari go finansirashe Euromilk GL?!

Za ova so kafancheto mozhe da e samo koincidencija ama drugar mi imashe teshki problemi so gazdata na toa kafanche koe na vremeto se vikashe Tica, pa potoa go smenija vo Ptica
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
Chekaj, malce sum zbunka sega i jas.
Imam slushano prichi za nego i sea koga prochitav Gorno Lisiche mi tekna deka on ustvari go finansirashe Euromilk GL?!

Za ova so kafancheto mozhe da e samo koincidencija ama drugar mi imashe teshki problemi so gazdata na toa kafanche koe na vremeto se vikashe Tica, pa potoa go smenija vo Ptica
Еуромилк беше спонзор, а он беше како главен на тимот (како близок пријател со газдата на Еуромилк). Ко помал немав поим кој е и на дерби во трета лига го пцуев и сакав да се тепаме :pos: И во таква пригода носеше пиштол со него.
 
Член од
18 ноември 2019
Мислења
12
Поени од реакции
3
Da taka e, 8-9000 plati, i go zema nazad.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.980
Поени од реакции
14.763
Destan Celikovski od Kicevo, odamna e preku more
Во Кичево најпознат како што реков во ,,бизнисот, е Дестан ....но Абдиу, а не Челикоски

Овој Дестан Абдиу е чаушот што пред 17-18 години прв работеше со кокаин помешан со вино, а се слушаше дека акцијата дирекно ја воделе америте, а нашите само биле тие кои последни дознале и само го уапсиле .
Дестан пред 2 години се моташе во Кичево, беше со советничката екипа на локалните избори во 2017 на листата на Алит Абази.....кој го ликвидираа за една глупост околу изборите.
Алит Абази за Кичево беше нешто како Шеваљ за Скопје...но уште појак, но како и во многу други случаи во животот...настрада не од мафијаш...тукуод обичен матичар од Зајас за удрен шамар. Алит вадел некои документи...а матичаров му кажувал закани. Овој му залепил шамар...а матучарот му реко-ќе еме запамтиш мене. Купил пиштол на црно и на сред улица му испукал куршум во грбот. После 10 дена Алит умре

,,овој,, е Дестанот за кој јас зборувам(лево)...иии мислам дека живее на релација Кичево-Скопје-САД



 
Член од
11 март 2017
Мислења
5
Поени од реакции
4
Ај малце за лисиче екипите некој нека каже нешто , иам слушано ногу ама незнам некоја приказна

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
FB_IMG_1578881218983.jpg
Бушат Хасани и до него некој близок роднина со исто презиме.

Битно да се каже е дека војната била отскочна даска за многу криминалци, почнувајќи од Екрем Дардишта, Рамадан Шити, Лирим Јакупи, Агим Красниќи, Ридван Незири (Командант Хоџа) и брат му Синан Незири, Бушат Хасани, па се до Орхан Бајрами Оки кој бил во војната на 16,17 години.
Ајети (Беланоца) фамилијата имале "име" и пред војната, а Асани фамилијата со убиството на полициската патрола 2000та година на влезот од Арачиново, во суштина неофицијално ја започнаа војната.
 
D

Deleted member 128786

Гостин
Jane Tica mnogu sposoben tip. Znam deka vo mladosta uste bil podlozen na mnogu nasilstvo, izgraden sociopat, koga bese pukanjeto so Romeo, i samiot mislam bese povreden pa go smestija na sprat vo gradska bolnica, od tamu ripna od prozor i im izbega na dzandarite, posle ne se predade duri ne gi sredi site raboti vo svoja korist i sitno odleza.
Eve go so Shilegov i so Marin nacalnikot na aerodrom 2017 spremaat izbori. Tica vo sredina Jane_Tica_Silegov_Marin.jpg
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 228830
Бушат Хасани и до него некој близок роднина со исто презиме.

Битно да се каже е дека војната била отскочна даска за многу криминалци, почнувајќи од Екрем Дардишта, Рамадан Шити, Лирим Јакупи, Агим Красниќи, Ридван Незири (Командант Хоџа) и брат му Синан Незири, Бушат Хасани, па се до Орхан Бајрами Оки кој бил во војната на 16,17 години.
Ајети (Беланоца) фамилијата имале "име" и пред војната, а Асани фамилијата со убиството на полициската патрола 2000та година на влезот од Арачиново, во суштина неофицијално ја започнаа војната.
Pisi nesto ako znes za onoj komandant Teli sto od planina se simna duri do gazibaba 2001 pa policija tamu go spleska so negovata ekipa, spremase akcii direktno niz gradot, kakov mu e isorijatot pred vojnata.?
Автоматски споено мислење:

Veke koga sme kaj uckive, mora da go spomneme i dali go pametite Harun Aliu poznat kako komandant Kashtrimi, bese visok funkcioner vo dui, no odbivase sekakov avtoritet i 2010 sakase da napravi repriza od 2001, ne se povlekuvase ni na predupreduvanjata od negovite od mala recica, i 2010 sakajki da prosvercuva kamion poln so oruzje onaka najbezobrazno ko da vozi kompiri, policija go skina kaj radusha. So nego bese uste eden tip od Grcec i eden mislam od Saraj. Beshe besno kuce duri i za svoite, sakase da ratuva veke koga negovite odamna si gi smestija debelite gazoi vo udobni fotelji. "Bali combatore" likvidate, posle so vakvi i slicni na ovoj deneska treba drzva da vodime,! Harun_Aliu.jpg auto_harun-aliu-520x7381494612946.jpg


Автоматски споено мислење:

Kombeto svajcarsko sirenje, eve gi i drugite 2ca Screenshot_20170512-205336_01-37lncicb8k1e8k99ssvz7u.png
 
Последно уредено:
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Jane Tica mnogu sposoben tip. Znam deka vo mladosta uste bil podlozen na mnogu nasilstvo, izgraden sociopat, koga bese pukanjeto so Romeo, i samiot mislam bese povreden pa go smestija na sprat vo gradska bolnica, od tamu ripna od prozor i im izbega na dzandarite, posle ne se predade duri ne gi sredi site raboti vo svoja korist i sitno odleza.
Eve go so Shilegov i so Marin nacalnikot na aerodrom 2017 spremaat izbori. Tica vo sredinaПрегледај го приврзокот 228833
Автоматски споено мислење:


Pisi nesto ako znes za onoj komandant Teli sto od planina se simna duri do gazibaba 2001 pa policija tamu go spleska so negovata ekipa, spremase akcii direktno niz gradot, kakov mu e isorijatot pred vojnata.?
Автоматски споено мислење:

Veke koga sme kaj uckive, mora da go spomneme i dali go pametite Harun Aliu poznat kako komandant Kashtrimi, bese visok funkcioner vo dui, no odbivase sekakov avtoritet i 2010 sakase da napravi repriza od 2001, ne se povlekuvase ni na predupreduvanjata od negovite od mala recica, i 2010 sakajki da prosvercuva kamion poln so oruzje onaka najbezobrazno ko da vozi kompiri, policija go skina kaj radusha. So nego bese uste eden tip od Grcec i eden mislam od Saraj. Beshe besno kuce duri i za svoite, sakase da ratuva veke koga negovite odamna si gi smestija debelite gazoi vo udobni fotelji. "Bali combatore" likvidate, posle so vakvi i slicni na ovoj deneska treba drzva da vodime,!Прегледај го приврзокот 228837Прегледај го приврзокот 228838


Автоматски споено мислење:

Kombeto svajcarsko sirenje, eve gi i drugite 2caПрегледај го приврзокот 228839
Зошто за Харун Алиу збориш во минато време?
Каде е сега?
 
D

Deleted member 128786

Гостин
D

Deleted member 128786

Гостин
Denes go vidov Zoki Kiceec doma vo dvor vo kukjata vo Zdanec sto e na najdolnata ulica, taa sto e mislam odma do germanskata rezidencija. Vnatre bea parkirani pomarandzastoto reno od videoto koga gi nosat parite so 13 i crniot range rover. Toa e onaa ogromna kuka kako od dinastija sto se gleda od dole od kozle gore na brdoto vo prviot red najnisko. Koga me vide Kiceecot, samo odmavna so rakata i brze bolje se sokri vo kukata. Posle toa go pusti eden postar so brkovi neznam sto mu e so crniot range rover so registracija 8888 da me prati od zdanec do semafori kozle za da vidi valjda koj sum i sto baram, a barav sto maz moze da bara nadrven od zena, a ne od nego,. Moze mu beshe strav deka e pravosilno osuden a e doma mesto vo idrizbeg
Ke mu ja slikam sledniot pat ergelata koga ke odam gore kaj malata pa ke vi posiram
 
Последно уредено:
Член од
2 декември 2019
Мислења
113
Поени од реакции
140
Denes go vidov Zoki Kiceec doma vo dvor vo kukjata vo Zdanec sto e na najdolnata ulica, taa sto e mislam odma do germanskata rezidencija. Vnatre bea parkirani pomarandzastoto reno od videoto koga gi nosat parite so 13 i crniot range rover. Toa e onaa ogromna kuka kako od dinastija sto se gleda od dole od kozle gore na brdoto vo prviot red najnisko. Koga me vide Kiceecot, samo odmavna so rakata i brze bolje se sokri vo kukata. Posle toa go pusti eden postar so brkovi neznam sto mu e so crniot range rover so registracija 8888 da me prati od zdanec do semafori kozle za da vidi valjda ko sum i sto baram, a barav sto maz moze da bara nadrven od zena, a ne od nego,. Moze mu beshe strav deka e pravosilno osuden a e doma mesto vo idrizbeg
Автоматски споено мислење:


Ke mu ja slikam sledniot pat ergelata koga ke odam gore kaj malata pa ke vi posiram
И те убија ли?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom