Криминалци и криминални групи во МК

Дискусија во форумот 'Македонија' започната од Црноризец Храбар, 19 јуни 2015.

 1. Falanga.!!

  Falanga.!! puls.podzemlja

  Член од:
  29 април 2014
  Мислења:
  100
  Допаѓања:
  82
  На meckata му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  3.854
  Допаѓања:
  3.865
  :neetaka: Лазе. Имам многу контакти и дојавувачи по случајност баш од таму, измеша две фамилии со ист прекар. (y)
   
  На meckata, El Pepinho и D-Will им се допаѓа ова.
 3. D-Will

  D-Will

  Член од:
  28 јануари 2008
  Мислења:
  278
  Допаѓања:
  57
  Да, Лазе е малиот брат, имаат уште еден брат ама нз како се вика.
   
  На Црноризец Храбар му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  3.854
  Допаѓања:
  3.865
  FB_IMG_1549298885446.jpg
  Најдесно газдата на Фонтана, шура на Фатлум Ајети Тоте, а трет од десно е Тоте. Сликата е направена во Фонтана, иначе моите контакти не се сигурни дали бил Тоте во Фонтана во 1:30 кога е пукано од ракетен фрлач, но се сигурни дека он е мета на нападот и дека сакале да го убијат без никакви предупредувања или оставање пораки. Тоте со другари и со покојниот Наим често седеле во Фонтана и после регуларното затворање на кафичот, поради врската со газдата изминативе месеци, па напаѓачиве намирисале згоден начин за ликвидација. Контактите ми се скоро па сигурни дека напаѓачот е Оки или негов човек, и поради начинот и поради брзото заташкување на случајот.
   
  На meckata му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  3.854
  Допаѓања:
  3.865
  ПЕТОК, 8 ФЕВРУАРИ 2019
  АФЕРА „КАЛЧОСКОМЕЗЕ“ - МАКЕДОНЕЦОТ ПОЧНА ДА РАСКАЖУВА КАКО МЕСТЕЛ МЕЧЕВИ НА АПЕНИНИТЕ

  Христијан Илиевски: На Киево заработив 800 илјади евра, од Лацио - 200 илјади...


  https://sportmedia.mk/megjunaroden-...-kievo-zarabotiv-800-iljadi-evra-od-lacio-200
   
  На meckata, SK-92 и Stucc им се допаѓа ова.
 6. El Pepinho

  El Pepinho

  Член од:
  3 февруари 2019
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  10
  На Stucc му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Stucc

  Stucc

  Член од:
  20 декември 2017
  Мислења:
  367
  Допаѓања:
  179
  Единствен човек кој мислам дека не лаже за местени утакмици, жими се.
  --- Споено дупло мислење, 8 февруари 2019 ---
  Пробај да дознаеш, изгледа доста интересно. Сепак неможе секој да избега со убиство у сред Германија? Сега ме стаивте и на мисла. Мислите дека некој од Франкфурт Мафијата имал свои луѓе у Германија што биле на високи позиции и ги плаќале?
   
  На meckata и Falanga.!! им се допаѓа ова.
 8. El Pepinho

  El Pepinho

  Член од:
  3 февруари 2019
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  10
  Во право си, тоа немаше никаква врска со него.
  --- Споено дупло мислење, 8 февруари 2019 ---
  Е тој шо не знаеш како се вика е џандар :)
   
  Последно уредено: 8 февруари 2019
  На Stucc му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Stucc

  Stucc

  Член од:
  20 декември 2017
  Мислења:
  367
  Допаѓања:
  179
  Ваљда е од нечесните.
   
  На meckata му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  7.976
  Допаѓања:
  2.299
  Близнакот (Дејан) отишол од другиот табор, мм.....
   
 11. BloodyJesus

  BloodyJesus патенирана чепкалка

  Член од:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1.160
  Допаѓања:
  1.172
  od koj tabor?

  Sent from my SM-N960F using Tapatalk
   
 12. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  7.976
  Допаѓања:
  2.299
  Ако си го знаел кој е и со кои беше, ќе знаеше и сега каде е.
   
 13. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  3.854
  Допаѓања:
  3.865
  РУСКИ РАЗУЗНАВАЧКИ ИНФОРМАЦИИ ЗА ЗОРАН ЗАЕВ: Врската на Заев со агентите на ЦИА оди преку опасни трговци со дрога и оружје!
  September 11, 2017

  https://infomax.mk/wp/руски-разузнавачки-информации-за-зор/

  Не можам да кажам дека се од воа е точно зошто страницата си е малку партиски пропагандна, но има огромна веројатност на вој начин да се вршат контактите со службите што ја диктираат власта. Во Србија сеуште е Вучич кој е Грујо стил на премиер а и него го предупредија два пати дека мора да слуша по пат на кланот на најголемиот криминалец моментално, Филип Корач. Еднаш со наоѓање огромна количина оружје блиску до неговиот дом, другиот пат со упаѓање со Бентли во неговата колона, упаѓачите биле луѓе на Корач. Досаѓам што стално го сугерирам документарецот на Калич од Рожаје ама таму сето воа е најубаво нацртано.
  --- Споено дупло мислење, 9 февруари 2019 ---
  IMG_20190209_020057.jpg
  Секоја партија, истите правила :D
   
  Последно уредено: 9 февруари 2019
  На meckata и Zoran MKD им се допаѓа ова.
 14. Falanga.!!

  Falanga.!! puls.podzemlja

  Член од:
  29 април 2014
  Мислења:
  100
  Допаѓања:
  82
  Дали некој има информација за убиството во Кочани кога познат бизнисмен од Кочани што беше власник на дигалки,бушење бунари и други разни машини имаше беше фрлен гол од тераса од зграда кај својата швалерка,тоа беше 2012 или 2013 година.Човекот го преживеа падот и беше некое време во кома и така и почина.Ништо не се откри за тој случај така беше заталашкано.Имаше верзија дека е убиен од синовите на неговата швалерка а другата верзија која повеќе држи вода е дека е убиен поради долг,убијците му должеле околу 50 илјади евра.Сега син му го наследи,он ја води фирмата,но најинтересно е што син му и ќерка му не бараа да се истражува,има верзија дека добиле закана да заборават на тоа,за да не завршат како татко им.
   
  На meckata му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  3.854
  Допаѓања:
  3.865
  Дел од финалните информации кои ги добив за, Криминалната шема на Албанците во Македонија се дека Бекир Асани Беќо и Екрем Дардишта се врвот на криминалот кај нив, што во принцип и не е ништо ново.

  Бекир Асани е оној со случајот на полицајката и пајакот, а прв пат неговото име се рашири во јавноста по претепувањето на Тодор Петров и градоначалникот на Чаир, Висар Ганиу пред неколку години. И не се само тие туку и ред други насилства и престрелки. Официјално во јавноста е некоја шема на бизнисмен, а освен црните дела за ДУИ, партијата го штити до крај зошто Бекир крие многу тајни за нивната внатрешна структура. Една од работите која се знае е дека Шеваљ Муареми и Оки Б. се под него и на некој начин работат за него.

  bdi-dhe-bekir-asani-500.jpg

  Овде има најкомплетно објаснување за Бекир.
  https://www.slobodenpecat.mk/analizi/koj-e-bekir-asani-chovekot-shto-zakon-ne-go-bie/

  Екрем Дардишта е ликот кој е газда на ресторанот Шкупи пред кој се случи нападот на полицајката, Екрем е исто така голем лик во ДУИ, но помалку експониран. Се зборува дека е тотален психопат со две војни зад себе, и без разлика колку и луѓе да има околу себе и самиот пука во конфликт без проблем. Во случајот со полицајката и он бил во ресторанот и толпата од 40 полицајци ги растерал со пцовки и закана. Позната е и приказната дека директорот на ЕВН не земал плата неколку месеци поради тоа што во Шкупи влегла инспекција.

  IMG_20190210_030323.png

  Екрем е вториот од лево. Покрај другото фактор кој многу ги држел и двајцата е тоа дека освен што имаат испрано тешки милиони, што од легални што од крими бизниси, Бекири и Дардишта биле големи фамилии со по 100, 200 луѓе од иста крв.
   
  На meckata, Zoran MKD и Vori им се допаѓа ова.

Сподели преку: