Криминалци и криминални групи во МК

Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Дали некој има информација за убиството во Кочани кога познат бизнисмен од Кочани што беше власник на дигалки,бушење бунари и други разни машини имаше беше фрлен гол од тераса од зграда кај својата швалерка,тоа беше 2012 или 2013 година.Човекот го преживеа падот и беше некое време во кома и така и почина.Ништо не се откри за тој случај така беше заталашкано.Имаше верзија дека е убиен од синовите на неговата швалерка а другата верзија која повеќе држи вода е дека е убиен поради долг,убијците му должеле околу 50 илјади евра.Сега син му го наследи,он ја води фирмата,но најинтересно е што син му и ќерка му не бараа да се истражува,има верзија дека добиле закана да заборават на тоа,за да не завршат како татко им.
Јас сум од Кочани и буквално никогаш немам слушнато за ваков настан. Ниту па може да ми текне за кој бизнисмен и за која фирма се работи. Сигурен си дека ова не е некоја измислена приказна? Или па да не си грешка, да не се случило во друг град? Сепак не е големо Кочани, за поситни настани се раскажува со години. Ако имало вакво нешто ќе знаел цел град.
 

Falanga.!!

puls.podzemlja
Член од
29 април 2014
Мислења
103
Поени од реакции
103
Јас сум од Кочани и буквално никогаш немам слушнато за ваков настан. Ниту па може да ми текне за кој бизнисмен и за која фирма се работи. Сигурен си дека ова не е некоја измислена приказна? Или па да не си грешка, да не се случило во друг град? Сепак не е големо Кочани, за поситни настани се раскажува со години. Ако имало вакво нешто ќе знаел цел град.
Не се збори затоа што беше исценирано самоубиство и не привлече внимание.А позади тоа стои голем план,али гледам ништо не знаете затоа нема што да коментирам повеќе на таа тема.
 
Член од
30 септември 2018
Мислења
37
Поени од реакции
84
Mozebi izleguvam malce od tema no zosto albanskite kriminalci gi vikate sipovi, ......

Kriminalcite vo Makedonija mozaat da bidat primer za sozivot i ako se smeam stvarno mislam taka jas sum od Gazi Baba naselba Cair i site ovie sto se zivi i sto gi spomnuvate gi znam i mozam da kazam slobodno deka Albancite i Makedonskite kriminalci sorabotuvaat mnogu dobro i se primer za sozivot haha kolku i ludo da zvuci ova toa e vistinata... :oftopik::pos:
 
K

kicodarker

Гостин
Mozebi izleguvam malce od tema no zosto albanskite kriminalci gi vikate sipovi, ......

Kriminalcite vo Makedonija mozaat da bidat primer za sozivot i ako se smeam stvarno mislam taka jas sum od Gazi Baba naselba Cair i site ovie sto se zivi i sto gi spomnuvate gi znam i mozam da kazam slobodno deka Albancite i Makedonskite kriminalci sorabotuvaat mnogu dobro i se primer za sozivot haha kolku i ludo da zvuci ova toa e vistinata... :oftopik::pos:
Затоа што национализмот е за сиромашни.Се останатото е бизнис интерес. Тие соработуваат се додека имаат заеднички интерес, после тоа можеш да се делиш на што сакаш.
На крај,што е битно дали го викаш вода или или ujë, за иста ствар се работи.Затоа национализмот е глуп.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
30 септември 2018
Мислења
37
Поени од реакции
84
Затоа што национализмот е за сиромашни.Се останатото е бизнис интерес. Тие соработуваат се додека имаат заеднички интерес, после тоа можеш да се делиш на што сакаш.
На крај,што е битно дали го викаш вода или или ujë, за иста ствар се работи.Затоа национализмот е глуп. И никнејмот твој.
Ne sum cul odamna podobar odgovor za nacionalizmot ama imeto mi e Alban taka da tuka ispagja deka glup e dedo mi sto mi go daval ova ime ne jas drugar jas ama vo opsto ne me interesira albanskata ili makedonskata istoria.... No sakav samo da napomenam deka kriminalcite se primer za sozivot da ne ideme of topic
 
K

kicodarker

Гостин
Ne sum cul odamna podobar odgovor za nacionalizmot ama imeto mi e Alban taka da tuka ispagja deka glup e dedo mi sto mi go daval ova ime ne jas drugar jas ama vo opsto ne me interesira albanskata ili makedonskata istoria.... No sakav samo da napomenam deka kriminalcite se primer za sozivot da ne ideme of topic
Eте го променив постот. Има и кај македонците имиња Македонка, муабетот ми беше дали ти е во националистички контекст.
 
Член од
20 декември 2017
Мислења
376
Поени од реакции
202

Коа сме кај соживот.
Мујо и Ромео. Ми рекоа дека ова се некои албанци, ама не сум сигурен.
 

Falanga.!!

puls.podzemlja
Член од
29 април 2014
Мислења
103
Поени од реакции
103

Коа сме кај соживот.
Мујо и Ромео. Ми рекоа дека ова се некои албанци, ама не сум сигурен.
Албанци се,беа лидери на една криминална група,но дојде до некој конфликт меѓу Мујо и нив,оваа слика е сликана кога ја смируваат тензијата,наводно биле повикани од Ромео да седнат во неговиот стан и да се договорат.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.204
Поени од реакции
78.730
Затоа што национализмот е за сиромашни.Се останатото е бизнис интерес. Тие соработуваат се додека имаат заеднички интерес, после тоа можеш да се делиш на што сакаш.
На крај,што е битно дали го викаш вода или или ujë, за иста ствар се работи.Затоа национализмот е глуп.
Да, за национал-шовинизмот така е. Но кај Албанците игра и друга карта, а тоа е исламскиот фундаментализам кој го применуваат. Тука не можеш баш така лесно примерот со водата да го примениш и ако си каур, џабе ти е све, слично ко да си Евреј у хитлерова Германија.
 
K

kicodarker

Гостин
Да, за национал-шовинизмот така е. Но кај Албанците игра и друга карта, а тоа е исламскиот фундаментализам кој го применуваат. Тука не можеш баш така лесно примерот со водата да го примениш и ако си каур, џабе ти е све, слично ко да си Евреј у хитлерова Германија.
Сите три религии или три ограноци на една попрецизно кажано се базираат на национална омраза.
 

Falanga.!!

puls.podzemlja
Член од
29 април 2014
Мислења
103
Поени од реакции
103
Од криминал отидовте на национализам и религија,имате други такви теми одете таму дискутирајте..
 
Член од
20 декември 2017
Мислења
376
Поени од реакции
202
У коментарите на сликата некој пишал дека у 90тите го нападнале Мујо и го прободеле со нож во вратот. Албанецот ја сфатил својата грешка и ги повикал да ги закопаат секирите.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
IMG_20190215_154230.png
Фаланга напиша нешто најслично за источна Македонија неколку страници наназад.
Можно ли е новиве политички движења да не претворат во Косово од девеесетите, како што викаше Славко Никич во Центар кај Ефтов, фабрика за трговија со органи дечки... :unsure:
 

Falanga.!!

puls.podzemlja
Член од
29 април 2014
Мислења
103
Поени од реакции
103
У коментарите на сликата некој пишал дека у 90тите го нападнале Мујо и го прободеле со нож во вратот. Албанецот ја сфатил својата грешка и ги повикал да ги закопаат секирите.
Знам дека имале конфликт,не знам каков,а ова е со сигурност станот на Ромео (син му ми е близок пријател).[DOUBLEPOST=1550244921][/DOUBLEPOST]
Прегледај го приврзокот 204683
Фаланга напиша нешто најслично за источна Македонија неколку страници наназад.
Можно ли е новиве политички движења да не претворат во Косово од девеесетите, како што викаше Славко Никич во Центар кај Ефтов, фабрика за трговија со органи дечки... :unsure:
Ова е дело на Албанската мафија раководена од албанските политичари,најчудно е што ништо не се објавува по медиумите,а во денешно време е најлесно да се најде исчезнат човек,покрај оваква технологија ако неможат да најдат човек...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom