Криминалци и криминални групи во МК

Член од
31 март 2008
Мислења
2.504
Поени од реакции
1.721
По читање се и сешто на темава, излегува дека албанската мафија има една копа кланови кои редовно се тепат меѓу себе. Е сега, прашањето е дали тие го контролираат подземјето во Македонија или тоа е некоја друга организација?
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Дај за тоа убиство сега баш ме заинтересира.[DOUBLEPOST=1549212332][/DOUBLEPOST]https://ulica.mk/сашо-димитровски-боксер-кумановски-к/
-Пред два дена објавено за Сашо.
Многу веројатно аминистраторов да си го направил текстот од нашиот текст од 14-та страница, али ајде.[DOUBLEPOST=1549213689][/DOUBLEPOST]
По читање се и сешто на темава, излегува дека албанската мафија има една копа кланови кои редовно се тепат меѓу себе. Е сега, прашањето е дали тие го контролираат подземјето во Македонија или тоа е некоја друга организација?
Можеш да бидеш помалку или повеќе доминантен, не можеш да контролираш. Контролираат само службите. Војните помеѓу Албанските екипи и поединци се за глупости, ретко и за бизнис.
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
819
Поени од реакции
1.226
Прочитав дека е Фонтана,а не Версаче,кој е газда на Фонтана?
 
Член од
20 декември 2017
Мислења
376
Поени од реакции
202
Шиповци се газди на сите 4 кафичи таму
Класик, Тераца, Фонтана и Версаче.[DOUBLEPOST=1549285033][/DOUBLEPOST]Рада Манојловиќ ја донел гледам, слика има од 22 јануари.
 
Последно уредено:
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Пукано било во Фонтана блиски извори ми потврдија. Се претпоставува дека е пукано во Фатлум Ајети (Тоте), он бил постојано таму а газдата на Фонтана бил брат на сопругата на Тоте. Ракетен фрлач плус друг експлозив не е шега, напаѓачиве биле сериозни дефинитивно.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Пукано било во Фонтана блиски извори ми потврдија. Се претпоставува дека е пукано во Фатлум Ајети (Тоте), он бил постојано таму а газдата на Фонтана бил брат на сопругата на Тоте. Ракетен фрлач плус друг експлозив не е шега, напаѓачиве биле сериозни дефинитивно.
Што било причината?
 

Falanga.!!

puls.podzemlja
Член од
29 април 2014
Мислења
103
Поени од реакции
103
Изгледа има некоја мафија моментално која тргува со човечки органи,многу често се киднапираат деца.Особено на Источниот дел од Македонија,во Штип.


И друго нешто,за италијанецот што исчезна Пино Секондо мислам се викаше.Имате ли некакви информации? Викаат дека пред некој ден заследил хаштаг на инста и некој направил скриншат од тоа.Но никој не реагира,матна работа ми стои.На вести не спомнаа ништо за него,а за други лица објавуваат информации дека се исчезнати.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Што било причината?
Претпоставувам ради закачката со Оки и Репки поради која го убија чичко му Наим, па он пробаше два пати да се одмазди од тогаш наваму.
Ми кажаа и дека во негов другар било пукано, најверојатно во својот дом.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Значи сами си се чистат.Топ(y)
Топ е за нив, но не и за нас. Со ова се повеќе ќе има тензија помеѓу населението, Македонците ќе се плашат да излезат или да појдат во населби каде што има шипци.
Утре може и нашите да бидат на тапет...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom