Криминалци и криминални групи во МК

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Пак директно инфо од мене .....Дечково шо е убиен,мислам се вика Ненад,постар брат на познатиот Аце Жутиот од Дексион ...... Беше нешто Чешка она тоа бизнис ,работеше..... Убиството е поради лихва очигледно,со сачма е пукан.Моментален чаршиски муабет ....Замешани се и Близнаците нешто
И тој што го убил од Ѓорче е. Лихвариве од Ѓорче да не се сплеткани ништо? Тие што ги зборевме на темава претходно Мире и компанија...
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
@Црноризец Храбар пошто си нај активен да те прашам случајно да не знаеш некој бугарски или српски форум од овој тип? Освен легенде деведесетих што е на фб и таму ми е се проќитано, а многу ме интересира за Бугарија. Се извинувам за коментарот знам дека не е за овде
Има еден светски форум не му памтам име го има на темава многу наназад, балканскиве не ги знам, на светскиот имаше и за МК кримоси ама катастрофа, глупости пишувано генерално.[DOUBLEPOST=1546210927][/DOUBLEPOST]
Не се разбравме. Јас мислев за некој погоре што имаше постирано линк за кражбата на златарата во центарот на Прилеп на сред бел ден во 8:30 часот.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Не го ни приметив тоа :D[DOUBLEPOST=1546211072][/DOUBLEPOST]
Ја го постирав и го постирав онака пошто ретко кај нас има снимки од пљачки и мислев дека е за тука.
Во ред си е на место е информацијата (y)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.980
Поени од реакции
14.762
Приведен возачот на Ахмети во полициска Ѓорче Петров
30 декември 2018

https://vecer.mk/makedonija/priveden-vozachot-na-ahmeti-vo-policiska-gjorche-petrov

Го заборавивме да го објавиме (y)
Se kladam deka na ovoj ( Šefik Ismaili inače mu e imeto).... vlakno nema da mu fali od glavata
Nemu mu se plašat najmnogu vo Dui
A negoviot sin pak....ovie od sdsm go utepaa od častenja za da mu se dodvorat....:tapp:
Sekoja den go vlečkaat po kafići i kafani
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
У ниедна нормална земја не се знае ни кои се тие луѓе што го работат ова, за да не бидат врбувани, потплатени, уценети...само у северна недојдија тоа се овие инстаграм старлети. Да им дојде некој профи од спецназ, мосад има попара да ги напраи цела орда уличари околу него. И тој копук и сегашниов не се свесни дека лојалност не е нешто што можеш од уличар да очекуеш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom