Криминалци и криминални групи во МК

Дискусија во форумот 'Македонија' започната од Црноризец Храбар, 19 јуни 2015.

 1. Bonnie and Clyde

  Bonnie and Clyde

  Член од:
  12 декември 2010
  Мислења:
  4.943
  Допаѓања:
  3.773
  и што заклучок извади?
  ова е сигурно група на луѓе со добри врски
  пред се да ти издадат лична карта со украден идентитет па и у катастар да знаеш кој има земјиште а не е вратен над 10год у мкд


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Eternal flame му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  5.057
  Допаѓања:
  6.707
  Не пишав заклучок јас, слични превари има многу во државава, а во ова се вклучени еден куп луѓе и тоа од различни профили: мвр, нотар, адвокати, мафија.
  Вработени во катастар маме расплакаа, особено во помалите градови каде што секој се знае со секого, на места каде умреле наследниците и нема кој да се јави да ја бара земјата направија тешки криминали, особено при трансформациите пописен катастар, катастар на земјиште, катастар на недвижности, па формирање на индустрисктие зони и трансформација на земјоделско земјиште, па со легализација на непостоечки објекти (на гугл до пред 2 години ниви ги давало, а овие легализираат огромни објекти како да се изградени пред 2011).
  Треба некој само да реши да ги следи парите, просто е, како стигнале до имоти луѓе кои единствен приход на сметка им е плата од по 300 евра, немаат друг вработен во семејство, а купуваат куќи, станови, возат скапи возила...
   
  На Wacky87 и Bonnie and Clyde им се допаѓа ова.
 3. Wacky87

  Wacky87

  Член од:
  8 јануари 2013
  Мислења:
  34
  Допаѓања:
  27
  За Зоран Манасков- Скршениот од Велес некој нешто да пише.Ја знам бил пун кеш ,им купувал скапи коли на комшиите итн...:D
   
 4. Omertà.

  Omertà.

  Член од:
  14 декември 2018
  Мислења:
  17
  Допаѓања:
  5
  Имаш низ темата милион текстови за него, некаден 115-120 страна мислам дека имаше а и на почетокот на темата.
  --- Споено дупло мислење, 10 јануари 2019 ---
  Колку што јас знам никогаш не бил на државна работа освен обезбедување на Грујо. Има слики низ фбто во униформа ама тоа е на воен рок пред 2000. Сепак некој тврде спротивно.

  Прочитај ја цела тема како филм да гледаш е. Јад прочитав иако знаев за сите по нешто.
   
  Последно уредено: 10 јануари 2019
  На Wacky87 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  3.637
  Допаѓања:
  3.553
  received_1456352624483262.png
  Велешко подземје. Десно дечко кој бил анонимус во Франкфурт Мафија, но работел долго и заработил многу па по 5,6 години затворска казна излегол пред 2,3 години и сеуште живеел во Франкфурт.
  https://vecer.mk/veleshanec-zapalil-golf
  Он е тој на кого му била запалена колата од познат насилник во текстов, зборуваат дека најверојатно не се работело за долг.

  Лево, Зоранчо Јанев Штипот, еден од најпознатите криминалци во градот, сеуште живеел со голем капитал а го поврзуваат безброј случки со насилство, грабежи и Франкфурт Мафија, како и затвор во Холандија, познат бил по тоа што секогаш имал голема екипа со себе. Сега живеел овде и го работел воа, каде и сликата е направена.
  http://tirekovmirece.com/Novost/Награда-за-гостите-на--ресторан-Астибо-во-Дортмунд
   
  На k0k014 и Omertà. им се допаѓа ова.
 6. Wacky87

  Wacky87

  Член од:
  8 јануари 2013
  Мислења:
  34
  Допаѓања:
  27
  Саш Кировски од Тетово.Вакви “говеда” ретко се наоѓаат тука, човеков е 2 метра на 2. Знам на времето им се има ставено на Комити на утакмица Тетекс - Вардар , сами со Борче Монтенегро ,овие се повлекле...Во Калифорнија живее сега, пун е кеш , тркалаше едно бентли континентал у Тетово пред година дена ... 4C1F7D64-A81D-4675-A407-AB31B4280933.jpeg 7BDB4A68-B375-4AAF-8009-EF082464A03B.jpeg EAC64637-D8C7-4B99-9E7B-12638EA3E591.jpeg
  --- Споено дупло мислење, 10 јануари 2019 ---
  Да дополнам.И двајцата страв и трепет на “брачата” во градот и околу.
   
  На dragan bitola му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Vori

  Vori СИСЬКИ ДВИГАТЕЛЬ

  Член од:
  23 март 2009
  Мислења:
  5.496
  Допаѓања:
  3.690
  Зошто,зошто,зошто ,секогаш се филмаат вака,у стереотип ги гледам .....Ќељави набилдани шифоњери со питбул куче .....Доста ми изигравате српски кримоси ..... Не можат македонски свој стил на имиџ да имаат :pos:
   
 8. Wacky87

  Wacky87

  Член од:
  8 јануари 2013
  Мислења:
  34
  Допаѓања:
  27
  @Vori , ја се извинувам што споделувам податок од ваков тип , гледам ти боде очи, ваљда дека не е инцест фаца:cuc: , гледам се палите на “учките”
  Да се вратиме назад ако не од стерептопот на Шеваљ од Грчец и таквите како него : нешто “ Филип Леин “маица и апостолка,уцрвенат у суратот.
   
  На MacedoniaTimeless и Bonnie and Clyde им се допаѓа ова.
 9. lunatik

  lunatik

  Член од:
  29 септември 2011
  Мислења:
  819
  Допаѓања:
  441
  А тој со него на сликата боксерот каков е?
   
 10. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  3.637
  Допаѓања:
  3.553
  Ликот кој му ја запалил колата на анонимусот од Ф.М. од текстот од погоре... Бил пријателот на вториот починат спомнат во овој текст, за двајцата починати велешани.

  https://forum.kajgana.com/threads/Криминалци-и-криминални-групи-во-МК.78505/page-44

  Еден месец по оваа објава пред 2 години ме известија дека јавно на фејсбук имало закани поради текстов, фино вратив тогаш, но не дообјаснив, 99% од текстот е цитат од тоа што ми беше пратено во пораки па од неискуство тогаш не ставив наводници и не нагласив зошто е пишувано во прво лице. Со "стравот" се скаравме уште кога почна темата али не е чесно со туѓи информации да се правам паметен.
   
 11. Stucc

  Stucc

  Член од:
  20 декември 2017
  Мислења:
  274
  Допаѓања:
  137
  Uuu sho ima raboteno voa tetovevot
   
 12. Omertà.

  Omertà.

  Член од:
  14 декември 2018
  Мислења:
  17
  Допаѓања:
  5
  Нешто за Маргарита Томовска, живее во Австралија и носе само маркирана гардероба, власник е и на неколку мерцедеси и други луксузни коли од $150,000 па нагоре. Има и ќерка, а имотот не и е од гастрбабајтерска плата сигурно.
   
 13. Wacky87

  Wacky87

  Член од:
  8 јануари 2013
  Мислења:
  34
  Допаѓања:
  27
  Вака како што ја глеам на фб , профилот и е како да работи за некоја порно издавачка куќа:icon_lol:
   
 14. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  3.637
  Допаѓања:
  3.553
  Пред некое време ми раскажаа за Гага Лам од Арачиново, убиецот на Имер од Дижонска 2002/03 настан, човекот имал екипа со која продавале 100 до 200 кг Кокаин месечно и биле најголема конкуренција на Шеваљ и Оки според моќ не според бизнис зошто друг начин на работа имале, продавале наголемо. Од него нема ни слики ни профили по социјални мрежи, а сериозен извор ми кажа дека е еден од главните на алб. мафија во мк веќе некое време.
   
  На Zoran MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  5.057
  Допаѓања:
  6.707
  Следен мерцедес нека си го бара со блокатори на радар :D
  https://www.illawarramercury.com.au...speed-police-chase-courts-fame-in-wollongong/

  Абе не мора да значи дека е со криминал од типот на дрога, цигари, алкохол, оружје, може да се одамна во АУ отидени (ако се збришани нејзините пред 50-60 години) и отвориле некој бизнис на време или пак вкрстено македонец/македонка во брак со некој тамошен кој веќе имал капитал.
   

Сподели преку: