Криминалци и криминални групи во МК

Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.597
Ne...miren čovek beše. Na vremeto mnogu dobro zarabotuvaše od piljara...no posle toa otvori birtija i tuka se nalivaa najgolemite pijanici
 
Член од
20 декември 2017
Мислења
376
Поени од реакции
202
И сега испадна некој пијаница го убил?
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.854
Mислев дали стварно зет на Брус го има убиено Наим дека има и такви информации,знаете нешто поише за ова?
И за ова ја има вистината од најсигурни извори, листај наназад или на срч само мои мислења барај така најлесно ќе најдеш, заради заканата на лајвстрим кон Оки е убиен, не заради друго.[DOUBLEPOST=1546132601][/DOUBLEPOST]
Мртов маж пронајден покрај возило во Скопје
29. ДЕКЕМВРИ 2018 - 12:51 | МИА

https://m.kajgana.com/mrtov-mazh-pronajden-pokraj-vozilo-vo-skopje

Убиство во Ѓорче, пукање во Кондово, пак денес убиство со нож во СК, аман Сикарио 3 дел ли снимаат :D п.с. во Прилеп тоа е неповрзано со криминал, во Кичево најверојатно исто така.
 
Последно уредено:
L

lolain

Гостин
Попладнево во Кичево во една кафана/биртија е заклан сопственикот на кафаната -Менде. Поронајден е со нож во градите

Тука влегуваа оние...како да ги наречам(некој да не се навреди)-најдолната класа на пијаници
Дај појќе информации, која кафана, кој Менде, или не си Кичевчанец?
 
Ф

Флеш

Гостин
И за ова ја има вистината од најсигурни извори, листај наназад или на срч само мои мислења барај така најлесно ќе најдеш, заради заканата на лајвстрим кон Оки е убиен, не заради друго.[DOUBLEPOST=1546132601][/DOUBLEPOST]
Мртов маж пронајден покрај возило во Скопје
29. ДЕКЕМВРИ 2018 - 12:51 | МИА

https://m.kajgana.com/mrtov-mazh-pronajden-pokraj-vozilo-vo-skopje

Убиство во Ѓорче, пукање во Кондово, пак денес убиство со нож во СК, аман Сикарио 3 дел ли снимаат :D п.с. во Прилеп тоа е неповрзано со криминал, во Кичево најверојатно исто така.
Пак директно инфо од мене .....Дечково шо е убиен,мислам се вика Ненад,постар брат на познатиот Аце Жутиот од Дексион ...... Беше нешто Чешка она тоа бизнис ,работеше..... Убиството е поради лихва очигледно,со сачма е пукан.Моментален чаршиски муабет ....Замешани се и Близнаците нешто
 
Член од
29 октомври 2013
Мислења
146
Поени од реакции
63
И за ова ја има вистината од најсигурни извори, листај наназад или на срч само мои мислења барај така најлесно ќе најдеш, заради заканата на лајвстрим кон Оки е убиен, не заради друго.[DOUBLEPOST=1546132601][/DOUBLEPOST]
Мртов маж пронајден покрај возило во Скопје
29. ДЕКЕМВРИ 2018 - 12:51 | МИА

https://m.kajgana.com/mrtov-mazh-pronajden-pokraj-vozilo-vo-skopje

Убиство во Ѓорче, пукање во Кондово, пак денес убиство со нож во СК, аман Сикарио 3 дел ли снимаат :D п.с. во Прилеп тоа е неповрзано со криминал, во Кичево најверојатно исто така.
Како мислиш во Прилеп не е поврзано со криминал?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Falanga.!!

puls.podzemlja
Член од
29 април 2014
Мислења
103
Поени од реакции
103
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.597
Дај појќе информации, која кафана, кој Менде, или не си Кичевчанец?
Менде...што има биртија во барака одма до поранешниот СИЗ за детска заштита одма до ОУ К.Ј.Питу(спороти ресторанот Рај

Менде имаше две ќерки(30+ години имаат двете)....едната се мажи, другата мислам сега брзо требаше да се мажи
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.854
Како мислиш во Прилеп не е поврзано со криминал?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Типот си ја убил љубовницата пред син и. Насилство, тешки телесни повреди па убиство е последен степен на физички деликт. Може ама и не мора да значи дека зад овие деликти стои организиран криминал, како во случајот, може да бидат извршени ради лични причини.
 
Член од
14 декември 2018
Мислења
36
Поени од реакции
27
@Црноризец Храбар пошто си нај активен да те прашам случајно да не знаеш некој бугарски или српски форум од овој тип? Освен легенде деведесетих што е на фб и таму ми е се проќитано, а многу ме интересира за Бугарија. Се извинувам за коментарот знам дека не е за овде
 
K

KawasakiKokain

Гостин
Овој што е убиен покрај колата во Ѓорче еден таксисти живеел таму и рече поради лихва било нешто, лихваров извадил пиштол овој му го земал и го застрелал во глава..
 
Член од
29 октомври 2013
Мислења
146
Поени од реакции
63
Типот си ја убил љубовницата пред син и. Насилство, тешки телесни повреди па убиство е последен степен на физички деликт. Може ама и не мора да значи дека зад овие деликти стои организиран криминал, како во случајот, може да бидат извршени ради лични причини.
Не се разбравме. Јас мислев за некој погоре што имаше постирано линк за кражбата на златарата во центарот на Прилеп на сред бел ден во 8:30 часот.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
20 декември 2017
Мислења
376
Поени од реакции
202
Не се разбравме. Јас мислев за некој погоре што имаше постирано линк за кражбата на златарата во центарот на Прилеп на сред бел ден во 8:30 часот.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ја го постирав и го постирав онака пошто ретко кај нас има снимки од пљачки и мислев дека е за тука.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom