Криминалци и криминални групи во МК

Дискусија во форумот 'Македонија' започната од Црноризец Храбар, 19 јуни 2015.

 1. Eternal flame

  Eternal flame

  Член од:
  8 април 2013
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  22
  Лингур = деген, куртон а иначе не мислев на никој од нив конкретно, туку за сите заедно... од коа бе такви дечки да се раздигаат, да изиграваат локални "шерифи"? Не знам, можеби не сум доволно упатена и потценувам, ама неверојатно ми е
   
 2. AAbrat

  AAbrat *******

  Член од:
  28 октомври 2015
  Мислења:
  322
  Допаѓања:
  320
  Некој од Скопје ако е нека ми одговори, овај Стефан Младеноски да не е случајно со прекар Кобра, едно време беше дел од Сити Парк Бојс (навивачи на работнички) ?
   
  На Eternal flame му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  7.760
  Допаѓања:
  2.188
  Ми се чини дека знаеш за нив или за некој од нив. Па не би било лошо да слушнеме неколку реченици за нив и нивните "црни" работи.

  Ете горе се спомна Мире, а и некој си Буци. Кажи нешто за нив двајца. Близнаците мислам дека имаа синови и двајцата. Што е со нив?
  Дали и тие продолжија по патот на нивните татковци?

  Спомна некој дека Мире се занимавал со лихва, а дека тој или неговата група го тепал газдата на Гала кујна.

  Се збори деновиве дека владата на Зајко ќе се пресметувала со лихварите...не знам колку и дали е точна оваа информација. Ако некој точно знае, нека каже повеќе околу ова.
   
 4. Деко reloaded!

  Деко reloaded!

  Член од:
  23 јуни 2008
  Мислења:
  9.153
  Допаѓања:
  4.923
  Тој е.
   
  На meckata му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Eternal flame

  Eternal flame

  Член од:
  8 април 2013
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  22
  Токму тој, баш така
  --- Споено дупло мислење, 5 декември 2018 ---
  Еден од синовите на близнаците се вика Мартин и го иам глеано по слики на фб со Карас и уште некои ликови од Ѓорче. Не знам за никакви црни работи, ниту за тепачката во Гала Кујна, ама штом Мире вози толку коли ко шо наведоа пред неколку постови, разбирливо е да се занимава со лихва. Буци ако е Деки - тој му е другар од Ѓорче, 28 годишен, знам препродава половни коли.
   
  Последно уредено: 5 декември 2018
  На meckata му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Wacky87

  Wacky87

  Член од:
  8 јануари 2013
  Мислења:
  83
  Допаѓања:
  132
  Не знам зашто има потреба да се дебатира за ликов
  Одлична констатација :pos::tapp:
   
 7. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  3.779
  Допаѓања:
  3.792
  Дека пишав за Џељо па ми текна и ова дека ми го кажале, ми рекоа не е сигурно ама мислат дека е така. Борис Фантом бил донесен кај Џељо да работи за него, од некои структури од претходната власт за да им биде под надзор. Ова е сигурно многу одамна.
   
  На Eternal flame му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Wacky87

  Wacky87

  Член од:
  8 јануари 2013
  Мислења:
  83
  Допаѓања:
  132
  На време се тргна човекот ...
   
  На MacedoniaTimeless и Црноризец Храбар им се допаѓа ова.
 9. triceps>biceps

  triceps>biceps

  Член од:
  28 февруари 2015
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  17
  Drugar dobro znaes deka pokojniot ne ebese ziva sila ni vlast ni nikoj , fantom on go krena i do den denes fantom mu e zabllagodaren na djeljo i belanoca
  Za dzabe ne go drzi seuste na fb slika djeljo a covekot 5 godini ima od koga pocina da ne go sakase ili pocituvase
  Ili da bese vmetnat od drzavata , nemase kur da go boli poslem negovata smrt
   
  На meckata, Црноризец Храбар и Eternal flame им се допаѓа ова.
 10. Eternal flame

  Eternal flame

  Член од:
  8 април 2013
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  22
  Ха ха, пресмешно, само кажувам шо мислам, во ред е.
  --- Споено дупло мислење, 6 декември 2018 ---
  Мислам дека е преку Копчар стигнат до Џељо, Копчар бил врската. Џељи го има шамарано Фантом у прво време...
   
  Последно уредено: 6 декември 2018
  На Црноризец Храбар му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  3.779
  Допаѓања:
  3.792
  Точно, а тука се потврдува и тоа дека тие со најголемо срце најдолго ги сакаат и памтам. Вечната дилема на секој бос, што е подобро, да те сакаат или да ти се плашат... ;)
   
  На triceps>biceps му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  7.760
  Допаѓања:
  2.188
  Ајдееее и Типе ќе го затворат...:pos::pos:
   
 13. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  3.779
  Допаѓања:
  3.792
  Нинџа ги разоткри функционерите на ВМРО-ДПМНЕ кои давале наредби за упадот во Собранието, меѓу нив: Јанакиески, Ристовски, Бришковска, Божиновски и Чавков
  06/12/2018

  https://fokus.mk/nindha-gi-razotkri...-ristovski-brishkovska-bozhinovski-i-chavkov/

  Пукна тиквата или раскажуваат напишано сценарио? :icon_lol:
   
 14. Wacky87

  Wacky87

  Член од:
  8 јануари 2013
  Мислења:
  83
  Допаѓања:
  132
  Пак Чавков :pos:
   
 15. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  3.779
  Допаѓања:
  3.792
  Иванов не прогласил воена состојба на 27 април под притисок на странски фактор, рече Нинџа
  06/12/2018

  https://fokus.mk/ivanov-ne-proglasi...pod-pritisok-na-stranski-faktor-reche-nindha/

  Многу веројатно под притисок на странски фактори и Нинџа токму сега да пропејува, две недели пред да се пријави сам во станица сите знаевме дека е дојден во Автокоманда, а не па МВР. Пошироко гледано овие информации можеше да ги изнесе многу одамна и можеше да остане во бегство, доколку не беше под влијание на некој што го контролира и него, а тој па по наредба на истиов странски фактор.
  --- Споено дупло мислење, 6 декември 2018 ---

  Нинџа: Бевме искористени од УБК и ВМРО-ДПМНЕ
  6. ДЕКЕМВРИ 2018 - 15:02 | МИА

  https://m.kajgana.com/nindzha-bevme-iskoristeni-od-ubk-i-vmro-dpmne

  Скопје, 6 декември 2018 (МИА) – Сите бевме искористени и изманипулирани од УБК и од дел од раководството на ВМРО-ДПМНЕ. Никој не ја знаеше режијата, сите бевме статисти, истакна денеска пред судот Александар Василевски – Нинџа, обвинет за настаните во Собранието на 27 април минатата година.

  Додаде дека вистинските водачи на иницијативата „За заедничка Македонија“ биле Спиро Ристовски и Кирил Божиновски и оти програмата за секоја нивна активност била пишувана во штабот на ВМРО-ДПМНЕ.

  Оперативните податоци, како што рече Нинџа, кажуваат дека организаторите на „За заедничка Македонија“ биле исплаќани од ВМРО-ДПМНЕ.

  – Јас само ги видов во партијата со Кирил Божиновски, но не можев да ги видам нивните џепови. Тогаш не знаев, а сега гледам дека сите тука присутни се искористени и изманипулирани од УБК и дел од раководството на ВМРО-ДПМНЕ, рече Нинџа.

  Никој од нас, додаде, не сакаше да се случи она што се случи на 27 април.

  Нинџа сведочеше дека тој не го видел Сашо Марковски како со хируршки ракавици ги вади хард дисковите, а оти по 27 април му било кажано дека Марковски влегол во Собрание за да го следи Горан Живаљевиќ.

  Рече дека Марковски му бил обезбедување на поранешниот директор на УБК Владимир Атанасовски, кој пак бил дел од патриотското здружение „Тодор Александров“.

  img-430967.png

  (Приметете само како никаде не ги спомнува Мијалков и Зекиров, пропејувањево е 99% наредба на Сашо а и тој слуша наредби...) Назад зад Нинџа на сликава во судницата се и водачите на "Андон Лазов Ќосето", Горан Ангелов и Илија Славевски, познати од порано на темава.
   
  Последно уредено: 6 декември 2018
  На meckata, MacedoniaTimeless и triceps>biceps им се допаѓа ова.

Сподели преку: