Криминалци и криминални групи во МК

Член од
8 април 2013
Мислења
40
Поени од реакции
43
Како на пример кој?

Може ти го знаеш како лингур, а тој е нешто полошо....
Лингур = деген, куртон а иначе не мислев на никој од нив конкретно, туку за сите заедно... од коа бе такви дечки да се раздигаат, да изиграваат локални "шерифи"? Не знам, можеби не сум доволно упатена и потценувам, ама неверојатно ми е
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
703
Поени од реакции
1.584
Некој од Скопје ако е нека ми одговори, овај Стефан Младеноски да не е случајно со прекар Кобра, едно време беше дел од Сити Парк Бојс (навивачи на работнички) ?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Лингур = деген, куртон а иначе не мислев на никој од нив конкретно, туку за сите заедно... од коа бе такви дечки да се раздигаат, да изиграваат локални "шерифи"? Не знам, можеби не сум доволно упатена и потценувам, ама неверојатно ми е
Ми се чини дека знаеш за нив или за некој од нив. Па не би било лошо да слушнеме неколку реченици за нив и нивните "црни" работи.

Ете горе се спомна Мире, а и некој си Буци. Кажи нешто за нив двајца. Близнаците мислам дека имаа синови и двајцата. Што е со нив?
Дали и тие продолжија по патот на нивните татковци?

Спомна некој дека Мире се занимавал со лихва, а дека тој или неговата група го тепал газдата на Гала кујна.

Се збори деновиве дека владата на Зајко ќе се пресметувала со лихварите...не знам колку и дали е точна оваа информација. Ако некој точно знае, нека каже повеќе околу ова.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Некој од Скопје ако е нека ми одговори, овај Стефан Младеноски да не е случајно со прекар Кобра, едно време беше дел од Сити Парк Бојс (навивачи на работнички) ?
Тој е.
 
Член од
8 април 2013
Мислења
40
Поени од реакции
43
Некој од Скопје ако е нека ми одговори, овај Стефан Младеноски да не е случајно со прекар Кобра, едно време беше дел од Сити Парк Бојс (навивачи на работнички) ?
Токму тој, баш така[DOUBLEPOST=1543999275][/DOUBLEPOST]
Ми се чини дека знаеш за нив или за некој од нив. Па не би било лошо да слушнеме неколку реченици за нив и нивните "црни" работи.

Ете горе се спомна Мире, а и некој си Буци. Кажи нешто за нив двајца. Близнаците мислам дека имаа синови и двајцата. Што е со нив?
Дали и тие продолжија по патот на нивните татковци?

Спомна некој дека Мире се занимавал со лихва, а дека тој или неговата група го тепал газдата на Гала кујна.

Се збори деновиве дека владата на Зајко ќе се пресметувала со лихварите...не знам колку и дали е точна оваа информација. Ако некој точно знае, нека каже повеќе околу ова.
Еден од синовите на близнаците се вика Мартин и го иам глеано по слики на фб со Карас и уште некои ликови од Ѓорче. Не знам за никакви црни работи, ниту за тепачката во Гала Кујна, ама штом Мире вози толку коли ко шо наведоа пред неколку постови, разбирливо е да се занимава со лихва. Буци ако е Деки - тој му е другар од Ѓорче, 28 годишен, знам препродава половни коли.
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2013
Мислења
628
Поени од реакции
1.916
Не знам зашто има потреба да се дебатира за ликов
Токму тој, баш така[DOUBLEPOST=1543999275][/DOUBLEPOST]
Ама штом Мире вози толку коли ко шо наведоа пред неколку постови, разбирливо е да се занимава со лихва.
Одлична констатација :pos::tapp:
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Дека пишав за Џељо па ми текна и ова дека ми го кажале, ми рекоа не е сигурно ама мислат дека е така. Борис Фантом бил донесен кај Џељо да работи за него, од некои структури од претходната власт за да им биде под надзор. Ова е сигурно многу одамна.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
628
Поени од реакции
1.916
Дека пишав за Џељо па ми текна и ова дека ми го кажале, ми рекоа не е сигурно ама мислат дека е така. Борис Фантом бил донесен кај Џељо да работи за него, од некои структури од претходната власт за да им биде под надзор. Ова е сигурно многу одамна.
На време се тргна човекот ...
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
30
Поени од реакции
20
Дека пишав за Џељо па ми текна и ова дека ми го кажале, ми рекоа не е сигурно ама мислат дека е така. Борис Фантом бил донесен кај Џељо да работи за него, од некои структури од претходната власт за да им биде под надзор. Ова е сигурно многу одамна.
Drugar dobro znaes deka pokojniot ne ebese ziva sila ni vlast ni nikoj , fantom on go krena i do den denes fantom mu e zabllagodaren na djeljo i belanoca
Za dzabe ne go drzi seuste na fb slika djeljo a covekot 5 godini ima od koga pocina da ne go sakase ili pocituvase
Ili da bese vmetnat od drzavata , nemase kur da go boli poslem negovata smrt
 
Член од
8 април 2013
Мислења
40
Поени од реакции
43
Не знам зашто има потреба да се дебатира за ликов


Одлична констатација :pos::tapp:
Ха ха, пресмешно, само кажувам шо мислам, во ред е.[DOUBLEPOST=1544059005][/DOUBLEPOST]
Дека пишав за Џељо па ми текна и ова дека ми го кажале, ми рекоа не е сигурно ама мислат дека е така. Борис Фантом бил донесен кај Џељо да работи за него, од некои структури од претходната власт за да им биде под надзор. Ова е сигурно многу одамна.
Мислам дека е преку Копчар стигнат до Џељо, Копчар бил врската. Џељи го има шамарано Фантом у прво време...
 
Последно уредено:
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Drugar dobro znaes deka pokojniot ne ebese ziva sila ni vlast ni nikoj , fantom on go krena i do den denes fantom mu e zabllagodaren na djeljo i belanoca
Za dzabe ne go drzi seuste na fb slika djeljo a covekot 5 godini ima od koga pocina da ne go sakase ili pocituvase
Ili da bese vmetnat od drzavata , nemase kur da go boli poslem negovata smrt
Точно, а тука се потврдува и тоа дека тие со најголемо срце најдолго ги сакаат и памтам. Вечната дилема на секој бос, што е подобро, да те сакаат или да ти се плашат... ;)
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Нинџа ги разоткри функционерите на ВМРО-ДПМНЕ кои давале наредби за упадот во Собранието, меѓу нив: Јанакиески, Ристовски, Бришковска, Божиновски и Чавков
06/12/2018

https://fokus.mk/nindha-gi-razotkri-funktsionerite-na-vmro-dpmne-koi-davale-naredbi-za-upadot-vo-sobranieto-megu-niv-janakieski-ristovski-brishkovska-bozhinovski-i-chavkov/

Пукна тиквата или раскажуваат напишано сценарио? :icon_lol:
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Иванов не прогласил воена состојба на 27 април под притисок на странски фактор, рече Нинџа
06/12/2018

https://fokus.mk/ivanov-ne-proglasil-voena-sostojba-na-27-april-pod-pritisok-na-stranski-faktor-reche-nindha/

Многу веројатно под притисок на странски фактори и Нинџа токму сега да пропејува, две недели пред да се пријави сам во станица сите знаевме дека е дојден во Автокоманда, а не па МВР. Пошироко гледано овие информации можеше да ги изнесе многу одамна и можеше да остане во бегство, доколку не беше под влијание на некој што го контролира и него, а тој па по наредба на истиов странски фактор.[DOUBLEPOST=1544113301][/DOUBLEPOST]
Нинџа: Бевме искористени од УБК и ВМРО-ДПМНЕ
6. ДЕКЕМВРИ 2018 - 15:02 | МИА

https://m.kajgana.com/nindzha-bevme-iskoristeni-od-ubk-i-vmro-dpmne

Скопје, 6 декември 2018 (МИА) – Сите бевме искористени и изманипулирани од УБК и од дел од раководството на ВМРО-ДПМНЕ. Никој не ја знаеше режијата, сите бевме статисти, истакна денеска пред судот Александар Василевски – Нинџа, обвинет за настаните во Собранието на 27 април минатата година.

Додаде дека вистинските водачи на иницијативата „За заедничка Македонија“ биле Спиро Ристовски и Кирил Божиновски и оти програмата за секоја нивна активност била пишувана во штабот на ВМРО-ДПМНЕ.

Оперативните податоци, како што рече Нинџа, кажуваат дека организаторите на „За заедничка Македонија“ биле исплаќани од ВМРО-ДПМНЕ.

– Јас само ги видов во партијата со Кирил Божиновски, но не можев да ги видам нивните џепови. Тогаш не знаев, а сега гледам дека сите тука присутни се искористени и изманипулирани од УБК и дел од раководството на ВМРО-ДПМНЕ, рече Нинџа.

Никој од нас, додаде, не сакаше да се случи она што се случи на 27 април.

Нинџа сведочеше дека тој не го видел Сашо Марковски како со хируршки ракавици ги вади хард дисковите, а оти по 27 април му било кажано дека Марковски влегол во Собрание за да го следи Горан Живаљевиќ.

Рече дека Марковски му бил обезбедување на поранешниот директор на УБК Владимир Атанасовски, кој пак бил дел од патриотското здружение „Тодор Александров“.

img-430967.png

(Приметете само како никаде не ги спомнува Мијалков и Зекиров, пропејувањево е 99% наредба на Сашо а и тој слуша наредби...) Назад зад Нинџа на сликава во судницата се и водачите на "Андон Лазов Ќосето", Горан Ангелов и Илија Славевски, познати од порано на темава.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom