Криминалци и криминални групи во МК

Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
IMG_20180624_014454.png
IMG_20180624_014512.png
Втората слика не е оф топик другари, само го дообјаснува она што го објаснува филмот Балканска Правила и документарците за Сафет Калич и Насер Кељменди. Една иста сенка браќа го движи и организираниов криминал, и тероризмот, и службите и кловновиве што ги водат владите и нивните своевремени опозиции. Вклопете се...
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
458
Поени од реакции
253
Прегледај го приврзокот 192766
Прегледај го приврзокот 192767
Втората слика не е оф топик другари, само го дообјаснува она што го објаснува филмот Балканска Правила и документарците за Сафет Калич и Насер Кељменди. Една иста сенка браќа го движи и организираниов криминал, и тероризмот, и службите и кловновиве што ги водат владите и нивните своевремени опозиции. Вклопете се...
смрт за сдсм-дпмне ! умрете се да ви ебам.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
смрт за сдсм-дпмне ! умрете се да ви ебам.
Испадна дека не е шала тоа што го викаа криминалциве по интервјуа... "На вакви политичари нас не викате криминалци" :D[DOUBLEPOST=1529855524][/DOUBLEPOST]
Дечкиве од Железара преку песнава многу храбро го опишуваат она што се "зборува" дека високи полициски функционери ја оранизираат продажбата на дрога низ Скопје. Буквално исто како и во Белград, за таму на другата тема за овој муабет има и интервју од уличен дилер.

"Али работам за плата, и за да бидам платен, во сите скопски маала пуштам да се дила хаге..."

"Џабе ќе бегаш полошо правиш, искажи се ние сме ти другари, мене ме занимаат само детали, само детали, само кеш"

Секоја ви чест дечки.
 
Последно уредено:
Член од
26 мај 2015
Мислења
458
Поени од реакции
253
Испадна дека не е шала тоа што го викаа криминалциве по интервјуа... "На вакви политичари нас не викате криминалци" :D[DOUBLEPOST=1529855524][/DOUBLEPOST]
Дечкиве од Железара преку песнава многу храбро го опишуваат она што се "зборува" дека високи полициски функционери ја оранизираат продажбата на дрога низ Скопје. Буквално исто како и во Белград, за таму на другата тема за овој муабет има и интервју од уличен дилер.

"Али работам за плата, и за да бидам платен, во сите скопски маала пуштам да се дила хаге..."

"Џабе ќе бегаш полошо правиш, искажи се ние сме ти другари, мене ме занимаат само детали, само детали, само кеш"

Секоја ви чест дечки.
све се знае бе брат само ние обичните шо си ја сакаме државата и нацијата немаме моќ иначе до сега заклани ке беа сите Кучиња.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Една нова и една старо нова информација..
IMG_20180627_005600.png
Без разлика што градоначалничква е поголем шеф и од министерот во случајов, :D Ме интересира дали се знае кои се апсениве кримоси ?
IMG_20180627_005642.png
Случај од Февруари 2012-та, се знае дека во Скопје го "криел" Командант Коки, имале долго и старо пријателство, а и сите овие години по случајот Кими е чест гостин во Галери, кафичот на Коки. А па за него (Коки) старо нова, новост што се држеше во тајност е дека сега во последниве години е човек на Стефче Јакимовски.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
За тие што не го сфатија сериозно претходно напишаниот мој пост.

Screenshot_20180628-125211_Facebook.jpg FB_IMG_1530183190938.jpg Screenshot_20180628-124737_Facebook.jpg
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Таман работа да не го свативме сериозно, Марик прв пат слушам за ликов и за ваков тип измама, дека некој го штити не ми се верува... Многу е мрсулав за тоа :D али за да го објават новинарскиве куќи ова треба да им ја пратиш и сликата од објавата од купи продај огласи, и да им кажеш дека можат информацијата да ја проверат во МВР.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Таман работа да не го свативме сериозно, Марик прв пат слушам за ликов и за ваков тип измама, дека некој го штити не ми се верува... Многу е мрсулав за тоа :D али за да го објават новинарскиве куќи ова треба да им ја пратиш и сликата од објавата од купи продај огласи, и да им кажеш дека можат информацијата да ја проверат во МВР.
Има некој грб, тоа е сигурно. Како што кажа и ти, изгледа многу глупаво за да работи сам. Отвори ги големите групи купи-продај и ќе видиш дека неколку луѓе го имаат спомнувано.
Ме чуди и ти што не знаеш за човекот. А веќе со години го прави ова.

Ова веќе е голем криминал.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Има некој грб, тоа е сигурно. Како што кажа и ти, изгледа многу глупаво за да работи сам. Отвори ги големите групи купи-продај и ќе видиш дека неколку луѓе го имаат спомнувано.
Ме чуди и ти што не знаеш за човекот. А веќе со години го прави ова.

Ова веќе е голем криминал.
Ако не го фаќа закон, многу веројатно нешто друго да го фати, па да го најдат во провалија :D
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Еве ги сториите за Нови Сад што ги ветив, кратки приказни, но мене ми значат да ги споделам. Имав дилема дали ова е за на оваа тема или на другата, ама овде ги најавив па се најдоа тука.

Николче Трипчев бил македонец во Нови Сад, во осумдесетите бил многу почитуван лик во градот, зошто во тие почетни формирања на подземјето котирал високо. Бил убиен во престрелка со полицијата во некој локал на крајот од осумдесетите. (За жал не успеав да докопам повеќе... со што точно се занимавал, која му била екипа, како завршил во Нови Сад, и зошто настанала престрелката со Милицијата)

Втората историја е за Гоце Колевски (Гоцо Македонац), лик од татко македонец од Кичево и мајка црногорка, Гоцо целиот живот немал допирни точки со Македонија, но заради презимето го наследил и прекарот. Во Нови Сад бил главен на црногорците во целиот град и заедно со неговата најблиска екипа, секогаш во ист состав, живееле во студентски домови. Делата му (им) биле најчесто тепачки и насилства какви што дотогаш не видел градот.
 
Член од
15 октомври 2016
Мислења
17
Поени од реакции
10
Еве ги сториите за Нови Сад што ги ветив, кратки приказни, но мене ми значат да ги споделам. Имав дилема дали ова е за на оваа тема или на другата, ама овде ги најавив па се најдоа тука.

Николче Трипчев бил македонец во Нови Сад, во осумдесетите бил многу почитуван лик во градот, зошто во тие почетни формирања на подземјето котирал високо. Бил убиен во престрелка со полицијата во некој локал на крајот од осумдесетите. (За жал не успеав да докопам повеќе... со што точно се занимавал, која му била екипа, како завршил во Нови Сад, и зошто настанала престрелката со Милицијата)

Втората историја е за Гоце Колевски (Гоцо Македонац), лик од татко македонец од Кичево и мајка црногорка, Гоцо целиот живот немал допирни точки со Македонија, но заради презимето го наследил и прекарот. Во Нови Сад бил главен на црногорците во целиот град и заедно со неговата најблиска екипа, секогаш во ист состав, живееле во студентски домови. Делата му (им) биле најчесто тепачки и насилства какви што дотогаш не видел градот.
Интересно, а дали знаеш какви им биле конекциите со србите или црногорците и со кои соработувале? За Нови Сад е интересно можеби во оваа тема не е место затоашто се работи за наши групи, жестоки момци, Воја Шкрбич бил неприкосновен крал на Нови Сад се до неговото убиство ми кажувале луѓе од Нови Сад страшно храбар момак, дури ни земунски клан не смеел да припари таму од него а Христијан пробал да рекетира таму бил :):):)........ а сеа не знам што и како се случува. Воедно Црноризец сакав да те прашам имаш некоја информација дали имало македонци коишто харале по Германија Италија Холандија 80-те еве да речам у време на Љуба Земунац у негова група или поединечно било тоа време во коешто европското подземје го дрмала Југославија или Југовичи???
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Интересно, а дали знаеш какви им биле конекциите со србите или црногорците и со кои соработувале? За Нови Сад е интересно можеби во оваа тема не е место затоашто се работи за наши групи, жестоки момци, Воја Шкрбич бил неприкосновен крал на Нови Сад се до неговото убиство ми кажувале луѓе од Нови Сад страшно храбар момак, дури ни земунски клан не смеел да припари таму од него а Христијан пробал да рекетира таму бил :):):)........ а сеа не знам што и како се случува. Воедно Црноризец сакав да те прашам имаш некоја информација дали имало македонци коишто харале по Германија Италија Холандија 80-те еве да речам у време на Љуба Земунац у негова група или поединечно било тоа време во коешто европското подземје го дрмала Југославија или Југовичи???
Градот е многу мирен, а и културолошки е многу над сите останати градови на Србија, али како во секоа општество и таму ќе се најдат неколку кримоси, нормално немаат сите држави сосема мирен град како наше Тетово :D шала на страна ова ми го кажа човек што тие неколку години живеел таму а он не е кримос па разбрал толку колку што случајно допрело до него. За Воја јасно е макар што не се сложувам со се што се зборува. П.С. За криминалците од 70-ти и 80-ти имаме зборувано на темава, а се сетив по случајност на една приказна што најверојатно ја немам напишано па ќе дојде кога ќе имам време, иначе ретко се тие нешто интересни приказни да знаеш, обично се шема како на Среќна Нова 49-та.
 
Член од
22 септември 2017
Мислења
335
Поени од реакции
383
Интересно, а дали знаеш какви им биле конекциите со србите или црногорците и со кои соработувале? За Нови Сад е интересно можеби во оваа тема не е место затоашто се работи за наши групи, жестоки момци, Воја Шкрбич бил неприкосновен крал на Нови Сад се до неговото убиство ми кажувале луѓе од Нови Сад страшно храбар момак, дури ни земунски клан не смеел да припари таму од него а Христијан пробал да рекетира таму бил :):):)........ а сеа не знам што и како се случува. Воедно Црноризец сакав да те прашам имаш некоја информација дали имало македонци коишто харале по Германија Италија Холандија 80-те еве да речам у време на Љуба Земунац у негова група или поединечно било тоа време во коешто европското подземје го дрмала Југославија или Југовичи???
Петрит аме беше то време активен со нив Орце Коруновски беше со помладата генерација
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Тотална дезинформација е дека Ќосињата се поранешната Франкфурт Мафија, Франкфуртџии во најголем дел беа оние што даваа поддршка на протестите на Шарената Револуција.
Битни факти се дека, претседателот на Ќосето порано рекетираше Франкфуртџии и дека вториот најголем лидер на Ф.М. што е во затвор од секогаш бил за сегашнава влада, и лани наредил упад во штаб на партијава поранешна што ја бркаа од власт, преку внук му и уште две џанки па за претепување на дечкото што случајно сам се нашол во тој момент таму, не одговараа воопште зошто главниот за шарениве на градот е адвокат, иначе братучед на Градоначалникот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom