Криминалци и криминални групи во МК

Член од
24 мај 2014
Мислења
5.294
Поени од реакции
5.853
kako mozete da pisuvate koga ne znaete dali vopsto go poznavas sakam da te prasam[DOUBLEPOST=1527878735][/DOUBLEPOST]mnogu lesno anonimno[DOUBLEPOST=1527878848][/DOUBLEPOST]
da ne sakas broj da go prasas[DOUBLEPOST=1527878963][/DOUBLEPOST]samo da pisete da se najdete u muabet mn ste glupaci[DOUBLEPOST=1527879085][/DOUBLEPOST]
sto ne go prasas moze tebe ke te izede
Пренесени информации се како и за 90% од луѓето овде, слободно поправи што е погрешно.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Буревесник:
KUKU KUKU KUKUnovski...

Pripadnikot na edinicata ALFA, vo slobodno vreme kriminalec, JOVICA KUKUNOVSKI KUKUN, ima brat Damjan Kukunovski koj mnogu si go mrazi svojot brat. Od za mene nepoznati pričini, bratot DAMJAN denes javno kaj mene na FB zid komentira deka sum NEVIDEN PSIHOPAT.

Toa avtomatski kaj mene znači deka treba da mu dokažam na DAMJAN deka e obratno, deka negoviot brat e PISHOPAT. Oti samo takov LIK odi vo LOV na divi svinji so SLUŽBENO formacisko oružje (vidi slika!). A koga veke storil vakvo teško krivično delo, za da dokaže deka e NEVIDEN PISHOPAT, Jovica KUKUNOVSKI vikan KUKUN ušte i se slikal so trofejot.

Na druga slika pak gledame deka istoto formacisko oružje služi i kako suvenir za slikanje po selski slavi i banketi...

NAPOMENA: moe skromno mislenje e deka ubienata diva svinja ne e opasnost po bezbednosta na RM, deka KUKUN ne bil primoran da ja ubie baš so službeno avtomatsko oružje i deka taa bitka bila krajno neramnopravna i nekorektna i skromno mislam deka za ova MVR treba da si pokrene krivična postapka i da go procesuira svojot pripadnik.

Прегледај го приврзокот 190947
Прегледај го приврзокот 190948
Од лево кон десно: Зафир, Андреј Адреналин, Урко, Анонимус ?, Сашко Трпевски Вепре и Јовица Кукуновски Кукун. Сите квалитетна крими полициска шема :D
Аце е обезбедување на Бејли :eek::eek::eek:
И тој ли е поврзан со криминалциве....
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Можеби не е, кој би знаел во детали :)
Пред некој ден го видов. За со Урко одамна се блиски. Заедно го држеа кик бокс клубот, а сега се одвоени, но пак се во добри односи. Но не знаев дека и Аце е вмешан во криминалнава група. А иначе одамна е обезбедување на Бејли.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.294
Поени од реакции
5.853
Пред некој ден го видов. За со Урко одамна се блиски. Заедно го држеа кик бокс клубот, а сега се одвоени, но пак се во добри односи. Но не знаев дека и Аце е вмешан во криминалнава група. А иначе одамна е обезбедување на Бејли.
Зборуваш за вториот од лево или за анономусот од 5-та управа во средина што се викал Александар ? Ако е за вториов од лево тој е Андреј Ѓорѓиев негов е Кик Бокс клуб Адреналин а со Урко се знаеле одамна, од кога и двајцата биле во кик бокс федерација.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Зборуваш за вториот од лево или за анономусот од 5-та управа во средина што се викал Александар ? Ако е за вториов од лево тој е Андреј Ѓорѓиев негов е Кик Бокс клуб Адреналин а со Урко се знаеле одамна, од кога и двајцата биле во кик бокс федерација.
За вториот од десно. Тој е Аце. Има и надимак ама му го заборавив.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.294
Поени од реакции
5.853
На јутјуб имаше едно видео од а1 телевизија ако паметам добро, од пред десетина години за сличен ваков случај али таму тој што давал отпор на полицијата побегнал. Не можам да го најдам видеото, а баш ме интересира дали е истиот човек :tvg:
 
E

ElMacedonio'98

Гостин
На јутјуб имаше едно видео од а1 телевизија ако паметам добро, од пред десетина години за сличен ваков случај али таму тој што давал отпор на полицијата побегнал. Не можам да го најдам видеото, а баш ме интересира дали е истиот човек :tvg:
http://zase.mk/articles/360178/foto-ova-e-ubieniot-koj-frli-bomba-na-policiskite-tigri
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.294
Поени од реакции
5.853
Фала на инфо (y) мене ликов ме потсеќа на Шерифи синдром (Агим)... Иначе ми имаат кажувано многу тесни извори до нивното подземје, дека како Агим постоеле уште тројца такви од кој еден го имал истото име и бил во затвор, Можеби Јетон Реџепи е еден од останативе двајца :D
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.294
Поени од реакции
5.853
Две нови истории за Македонски криминалци во Нови Сад сум слушнал, кажани од прва рака, од човек што во тоа време живеел таму и се знаел лично со нив. Повеќе инфо soon дечки ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom