Криминалистички серии

  • Креатор на темата pAjo
  • Време на започнување

Омилена крим-серија?

  • Miami vice

    Гласови: 3 3,5%
  • Nash Bridges

    Гласови: 8 9,3%
  • Law & Order SVU

    Гласови: 0 0,0%
  • Law & Order Criminal Intent

    Гласови: 2 2,3%
  • CSI LV

    Гласови: 19 22,1%
  • CSI NY

    Гласови: 3 3,5%
  • CSI Miami

    Гласови: 20 23,3%
  • NCIS

    Гласови: 10 11,6%
  • Monk

    Гласови: 6 7,0%
  • Друга (ќе наведам во пост)

    Гласови: 15 17,4%

  • Вкупно гласачи
    86
Член од
29 мај 2007
Мислења
5
Поени од реакции
0
Koja e vasata kriminalisticka serija sto igra ili igrala na televiziskite kanali sirum Makedonijava?Zosto,sto najmnogu vi se dopadnalo,a pak ako ne e nabrojana kazete go imeto i komentirajte,a glasajte za druga!:D
 

Rodeo

Thrillseaker
Член од
15 април 2007
Мислења
243
Поени од реакции
36
CSI LV-дефинитивно најдобра серија,многу заплет,добра екипа,нема што друго да се коментира.
 

Кртот

Лоботомичар
Член од
19 април 2007
Мислења
653
Поени од реакции
23
Taka e zakon tipci i ekipa:)

Rodeo напиша:
CSI LV-дефинитивно најдобра серија,многу заплет,добра екипа,нема што друго да се коментира.
Pa normalno site drugi se bleda kopija na CSI_LV i nikoj nemoze da gi zameni ednostavno sekoja epizoda im e No Coment......
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
ЦСИ лас вегас...најдобра до сега криминалистичка серија дефинитивно..а можеби и една од најдобрите серии воопшто што сум ги гледала...глумата,дејствијата се е онака супер..и често сум воодушевена од епизодите и се чудам од кај им текнува...другиве цси се тапа!глупи ми се многу..не знам дали затоа што ептен сум се воодушевила од цси вегас,па не сум оставила шанса на другиве или па стварно се тапа...акко и да и јас само цси лас вегас гледам
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Во мое време Песоците беа Пороци.
Ах , модерни времиња. :)


Иначе Неш Бриџис!
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.847
Se mislam megju CSI i CSI:Miami. New York e sranje (i baska tipot e mnogu antipaticen). Serija na koja malku podzaboraviv, a koja na vremeto redovno ja gledav e Nash Bridges, ke bide mnogu tesko da se opredelam za edna serija.

Inaku vo anketata fali "Oddel za ubistva" (ne mi teknuva kako se vikase na angliski), mnogu zakon serija, ja davaa na A1 pred edno 10 godini. Mislam togas pocnaa da ja davaat, a bese mnogu dugacka.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
ja ne glasav od ovie imase edna na vremeto ama ne mi tekinja kao se vikase
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Имаше една идеше на А1 пред едно 8-9 години мислам едка се викаше оддел за убиства или слично со еден црнец и уште еден белец негов партнер, и во филаделфија чинам се одвиваше дејството.
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
NCIS. Некако ми е поинаква од останатите, има и некои хумористични елементи кои и даваат посебен шарм.
 
T

The Blob

Гостин
Bacillus, така се викаше - Homicide: Life on the Street (Оддел За Убиства). Навистина многу убава криминалистичка серија, реална до коска. Повеќе беше драмска (тешка) без некои „џиџасти” елементи од типот на CSI - сликовит (компјутерски) приказ на внатрешноста на телото, „зумирање” во доказите и сл. Не пропуштав ни една епизода (мислам на А1 се даваше) :)
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.847
Da, taka se vikase, a ima i film Homicide: Life Everlasting vo koj se razjasnuvaat nekoi nerazjasneti stvari od krajot na sedmata (posledna) sezona.
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
ХЕхе, Хомисајд е една од најдобрите серии до сега излезени. :) Доцните сезони не толку, ама пак е фантастична серија и не може да се спореди со ЦСИ и сличните.
 
Член од
29 мај 2007
Мислења
5
Поени од реакции
0
`TENK` напиша:
ja ne glasav od ovie imase edna na vremeto ama ne mi tekinja kao se vikase
Daj kazi podetalni informacii mozda ja znajme,pa ke ti kazime koja e?
 
Член од
29 мај 2007
Мислења
5
Поени од реакции
0
Sega moj odgovor redno bese!

Mene omilena mi e CSI MIAMI,a i LV ja gledam!A porano ne mozev da ziveam bez Nash Bridges i negovata Cuda'71.Cudno sega so CSI MI go zaborajv Nash Bridges.
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom