Крива Паланка

LitButterfly

Малечко
Член од
6 октомври 2009
Мислења
69
Поени од реакции
5
Киснев таму секој викенд. Интересно место е ама има некои работи што воопшто не ми се свиѓааат. Прво, дискотеките не служат за забава и играње туку за пијанчење, туркање и тепање. Девојките ми се некако многу лесни, а момците се главни фраери кога ќе и платат пијачка(која чини 30ден.) на девојка од друг град. Ми се допаѓаат ефтините цени, ама не и нивните жалби дека се многу сиромашни, а дење, ноќе сите се по кафичи. Сепак има убав живот, ама секако како што ми беше мене за искачање, заебавање, журкање... се додека не почнав да идам толку често што ме знаеа сите. Е тогаш стана многу глупаво, монотоно и досадно. За манастирот нема да коментирам, најубавото место на цел свет е тоа. Исто и рибникот во Гиновци... Инаку имам потекло од таму и што е најважно и покрај се јас го сакам градов и паланчаните.
 

Романтичарка

надежна форумџика
Член од
31 октомври 2009
Мислења
382
Поени од реакции
91
Мнооооооооогу Паланчани има низ светотв...тоа дека ни ги тргаат знаците, па не можеме да си се вратиме :))
Не.Оти знаат куќи да си изградат и затоа не се враќаат назад:vozbud:
 
Член од
9 јануари 2010
Мислења
155
Поени од реакции
10
Јас сум била во Крива Паланка, ми се чини минатата година беше ова време и навистина мал град но убав... Паланчани некако позитивни ми изгледаа, за манастирот и за Гиновци немам коментар, а најмногу ми се допадна што ги немаат "браќава", мерак да ти е да прошеташ... Значи убаво место да си одмориш глава малце...
 
Член од
5 април 2009
Мислења
874
Поени од реакции
75
Јас сум од Крива Паланка...Што знам...убаво грат4е...Се гордееме со манастирот...а прекрасно е во зима,особено навечер...Има доста манифестации т.е.обичаи на народот тука..Неверојатно место..зависи за кој како..Кој сака да го посети нека повели.Планинскиот предел е посебно убав...кај езерото Калиманци..Имам незаборавни моменти таму..и секако во Паланка е една од најдобрите гимназии т.е. единствена Ѓорче Петров..Единствено предупредување(според мене Ужасно,слаб ноќен живот)
 
Член од
30 декември 2009
Мислења
92
Поени од реакции
3
Абе зошто слаб,ако знаеш да си ја направеш неможе да ти биде досадно
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Шо е тоа Крива паланка?
 

nameleess

N/a
Член од
9 јануари 2010
Мислења
299
Поени од реакции
25
Сум бил крива паланка пред 3-4 години нз точно... тогаш беше државниот натпревар по математика, без навреда ама го знам како „една улица до граница“

оф топик да не го знае некој тој кј што седев, сега треба да е 4та година мислам Дарко се викаше и имаше слаткара, или мајка му слатки праеше... му имав број ама ко ми се сјеба телефонот отиде во неповрат :)
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
7
Поени од реакции
0
Ubavo malo gradce so dusa. Lugeto se prijatelski nastroeni. Devojkite isto taka.
abe imav bivsa od tamu, srce bese....
 

Jordan Rudess

Tonight's the night.
Член од
3 декември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
53
Сум бил крива паланка пред 3-4 години нз точно... тогаш беше државниот натпревар по математика, без навреда ама го знам како „една улица до граница“

оф топик да не го знае некој тој кј што седев, сега треба да е 4та година мислам Дарко се викаше и имаше слаткара, или мајка му слатки праеше... му имав број ама ко ми се сјеба телефонот отиде во неповрат :)
Илчо да не се вика?
 

nameleess

N/a
Член од
9 јануари 2010
Мислења
299
Поени од реакции
25
Илчо да не се вика?
не веруам... татко му мислам полицаец беше и имаше братучетка Тамара мислам... е у пм не памтам ни ја толку 4 год поминаа... само сЕ мислам Даре го викаа... :toe: мислам на центар живеше ама за ова сум понесигурен, а и сестра имаше поголема,тогаш матурантка беше ми се чини
 

Kajgana Shop

На врв Bottom