Креми за лузни

bezobrazna

...Paste
Член од
7 август 2008
Мислења
440
Поени од реакции
27
koнтратубексот е одлицен препарат. мој совет да пробате со јомелоп,на природна база,мешавина на билки и доста ефикасна работа.
а за стрии има исто,мелем за стрии,околу 250-300ден го има во зегин исто на природна база. треба прво со билкиве да пробате па ако не иде .... пробајте нешто хемиско.:wink:
 
Член од
28 август 2008
Мислења
189
Поени од реакции
5
а за стрии има исто,мелем за стрии,околу 250-300ден го има во зегин исто на природна база. треба прво со билкиве да пробате па ако не иде .... пробајте нешто хемиско.:wink:
фала!
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
и бепантенот маст е измислена за лузни, само незнам дали ја има кај нас.
Ja има. Бербат се имав направено летоска (почнав со летово, летоска... :() од што изгорев на сонце, ова ми помогна, многу. Два дена само траеја.

Јекодерм е истата финта, само што Бепантенот е синтетичка ствар. А Јекодермот... Ако уште еднаш само ми биде доближен на радиус од минимум 10 метра, мислам дека ќе изгинам. :icon_lol:
 
S

<SheDevil>

Гостин
ало амбуланта.. хитно ми треба лек за една лузна- не многу стара, месец дена- иде накај два.. ќе пробам све :eek:lee:
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
21
Поени од реакции
0
а ја да ве прашам:има ли шанси некако со креми или такви терапии да се ослободам од стриите?целулит неам,и сум слабичка,али стрии..и за извоз:uvo: не знам шо да праам...чув дека може да се тргнат со ласерска операција..ама тоа ми е скапо..хелп,енибади?:toe:
i jas se prasuvam kako da se oslobodam od striite otkoga se porodiv imam mnogu strii i koristam se sto ke mi dojde pri raka i sto ke cujam ''striogal'',''pavliceva'',ulje...i nisto.A kozmeticarkata kade sto odam mi kaza deka nema lek za strii sto e razacaruvanj za nas ali pak se mackam
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
37
Поени од реакции
0
i jas se prasuvam kako da se oslobodam od striite otkoga se porodiv imam mnogu strii i koristam se sto ke mi dojde pri raka i sto ke cujam ''striogal'',''pavliceva'',ulje...i nisto.A kozmeticarkata kade sto odam mi kaza deka nema lek za strii sto e razacaruvanj za nas ali pak se mackam
Ne tosete pari ne takvi gluposti i kremi koi demek kevi pomognat za striite lek e lasersko otstranuvanje toa e visok na koza,dodeka za celulit mene mi pomogna smesa od brslenov gel,ampula l-karnitin i mast kamfard,ma treba i vezbanje i masaza.
A dali nekoj znae krema za otstranuvanje na fleki od akni ako znae ne ka pise :smir:
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
37
Поени од реакции
0
Dali kontratubeks moze da se koristi za fleki od akni na lice? Ako imal nekoj takvo iskustvo neka pise:smir:
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Јас користам Лала Крем и дневен и ноќен евтин е го има во секоја парфимерија...само незнам дали ќе ми помогни ...
Леле баш лала крем барав за сестра ми и никаде не можев да најдам :Ѕ
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
37
Поени од реакции
0
Neznam dali e vo konteks na temava,no dali posti reseni na PORITE koi se rezultat na akni gi nemam mnogu no mi smetaat,jas se mackam solimonov sok no ne mi pomogva mnou, imam slusnato deka caj od ruzmarin i majska ruza se za toa ama sega nemozam danajdam takov caj, pa sko znete nesto efikasno kazete:helou:
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Neznam dali e vo konteks na temava,no dali posti reseni na PORITE koi se rezultat na akni gi nemam mnogu no mi smetaat,jas se mackam solimonov sok no ne mi pomogva mnou, imam slusnato deka caj od ruzmarin i majska ruza se za toa ama sega nemozam danajdam takov caj, pa sko znete nesto efikasno kazete:helou:
Ke odis na kozmeticar i tamu ke ti dadat specijalni kremi za regeneriranje na epidermisot ,i so tek na vreme ke se obnovi kozata a porite ke isceznat,ali da znaes toa kosta.
-Za striite ima lek ili laserski ili so mikrodermobrazija,najuspesno ja pravat kaj Dr Ancevski jas tamu gi tretirav striite i sega nemam nisto.Ali e dosta skapo.
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
37
Поени од реакции
0
Ke odis na kozmeticar i tamu ke ti dadat specijalni kremi za regeneriranje na epidermisot ,i so tek na vreme ke se obnovi kozata a porite ke isceznat,ali da znaes toa kosta.
-Za striite ima lek ili laserski ili so mikrodermobrazija,najuspesno ja pravat kaj Dr Ancevski jas tamu gi tretirav striite i sega nemam nisto.Ali e dosta skapo.
Kolkukecini odprilika za regeneriranje na kozata? Ne sum nekoj strasen slucaj,a tebe kolku te cinese za otstranuvanje na strii ako ne e tajna:smir:?
Mislam deka i drugi ke gi interesira. Pozz
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Контра тубекс...јас имав операција на циста на лице и имав голем рез помина еден месец од мачкањето и почнаа резултатите.
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Kolkukecini odprilika za regeneriranje na kozata? Ne sum nekoj strasen slucaj,a tebe kolku te cinese za otstranuvanje na strii ako ne e tajna:smir:?
Mislam deka i drugi ke gi interesira. Pozz
Abe sega kolku ke cini tocno ne znam zaradi toa sto e proces,znaes ne biva toa so 1 krem ili 2 tretmani,se e individualno,zavisi i od tvojata koza kolkava i e sposobonosta da se regenerira i za kolku vreme kolku pobrzo se regenerira tolku pomalce ke te cini,sepak e proces ke potrae,i sega zavisi kolku ke ti zema kozmeticarkata i kakvi kremi ke ti dava.A za striite se naplaka spored cm2 na kozata,i vo zavinost pd povrsinata zavisi icenata i za toa ne mozam da ti kazam,kaj sekogo e razlicno.Najdobro ti e da se javid i da se konsultiras i ke ti kazat od prilika kolku ke te cini.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom