Крај на Европската цивилизација....

Член од
28 март 2006
Мислења
17.615
Поени од реакции
11.983
Така е. Калерги работи во наша полза. Ќе ја уништи белата раса од неправославна вероисповед
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.591
не бе озбилно те прашав до кај е со Мајданот, дојдоа ли учките и што бидна со мигрантите. Нели ќе беше смак света, да ти постирам што све кажуевте има и тебе усрав да те фати.
Што се тиче она другото, не се устручавај со делење памет. И дете на нокшир седи, брмчи и си мисли дека е шофер на камион.
Вие баш не сте за вакви шали, пошто дупло пати повеќе сте во гомна од тие што викаа мигранти. Да те потсетам кога твоите шефови по сите ТВ-станици пред пропаднатиот референдум викаа В О Ј Н А!!!
Ама ај, нека ти биде, ако ти е така помило на душичката.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
17.818
Поени од реакции
24.892
не бе озбилно те прашав до кај е со Мајданот, дојдоа ли учките и што бидна со мигрантите. Нели ќе беше смак света, да ти постирам што све кажуевте има и тебе усрав да те фати.
Што се тиче она другото, не се устручавај со делење памет. И дете на нокшир седи, брмчи и си мисли дека е шофер на камион.
Озбилно ти кажувам, Мајданот е негде до кај што е случајот Смилковци од прилика...
 
Член од
14 август 2006
Мислења
42.428
Поени од реакции
75.797
Алуминум у воздух и ураниум у вода, се сеа ин, емигрантите по потреба ќе се активираат.
 
Член од
14 август 2006
Мислења
42.428
Поени од реакции
75.797
Што гревче бе? Толку ти се тебе аргументите за сериозна дискусија. Се сведуваат на бедно етикетирање.

Зарем не не прскаат со алуминиум за да бидеме апатични и да дозволиме Сорос да надвладее?
Зарем не ставаат у водата у Берово и Скопје ураниум, за да испоумрат сите и овде да се вгнездат Евреите од Израел одкоа ќе ги избркаат од Блиски Исток?

Ти што се курчиш и се потсмеваш, да те прашам - имаш ли ти уопште докази дека дека не ставаат ураниум у водата, и дека не прскаат со алуминиум?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
17.818
Поени од реакции
24.892
Што гревче бе? Толку ти се тебе аргументите за сериозна дискусија. Се сведуваат на бедно етикетирање.

Зарем не не прскаат со алуминиум за да бидеме апатични и да дозволиме Сорос да надвладее?
Зарем не ставаат у водата у Берово и Скопје ураниум, за да испоумрат сите и овде да се вгнездат Евреите од Израел одкоа ќе ги избркаат од Блиски Исток?

Ти што се курчиш и се потсмеваш, да те прашам - имаш ли ти уопште докази дека дека не ставаат ураниум у водата, и дека не прскаат со алуминиум?
Мнооогу попаметно изгледаш кога се држиш до Грујо терминологија.. . Не дека нешто WOW, но не е опку очај... Така си во некој просек со оние утепаните од лидл... вака... немој...
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.615
Поени од реакции
11.983
Вие баш не сте за вакви шали, пошто дупло пати повеќе сте во гомна од тие што викаа мигранти. Да те потсетам кога твоите шефови по сите ТВ-станици пред пропаднатиот референдум викаа В О Ј Н А!!!
Ама ај, нека ти биде, ако ти е така помило на душичката.
не знам кои мои шефови и не знам за каква војна и кој повикувал. Можеш да ме потсетиш? Само те молам немој и ти сите да ги класифицираш -за еден или друг табор. Ако е некој против паторот и неговите говнари и говнарии не значи дека е за трговецот со ајвар и марихуана.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.591
не знам кои мои шефови и не знам за каква војна и кој повикувал. Можеш да ме потсетиш? Само те молам немој и ти сите да ги класифицираш -за еден или друг табор. Ако е некој против паторот и неговите говнари и говнарии не значи дека е за трговецот со ајвар и марихуана.
Што тогаш се јавуваш само за едните, а молчиш за другите?
Мигранти немаше, ама законот за двојазичност и менување на име имаше. А некој се колнеше во децата дека све тоа било измислено. Исто и за војна викаа ќе имало ако не поминел референдумот. Тоа беше на секоја ТВ-станица 24/7, милион папагали го повторуваа, нема шанси да ти промакнало. И сега кој лажеше повеќе?
Затоа ти викам, тие шали со мигрантите на граница и 5.000 муџахедини од Косово се со поминат рок од пред година ипол. Во меѓувреме потполно истите методи на ширење страв меѓу сопствениот народ ги користи друг премиер и партија.
На крајот, мене не ми прави разлика која е личноста што го прави тоа, а тебе изгледа ДА. Ова од причина што, за едните лаги е штама, а за другите е трубење по цел ден.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.615
Поени од реакции
11.983
Што тогаш се јавуваш само за едните, а молчиш за другите?
.
Мигранти немаше, ама законот за двојазичност и менување на име имаше.
За законот за двојазичност сме збореле. Јас живеев во двојазична општина. Никој никому не бараше тумач. Дефакто, дотогаш двојазичност беше протната во јсп, здравство и ред слични институции, табли, патокази....
Е сега, запрашај се зошто двојазичност да постои само на дел од територија. И споменици на учк и знамиња на туѓа држава да се веат само во еден дел од Скопје, џамии у влезови од зграда... До судот битпазар нели е Македонија? Тоа ме потсеќа на себичноста на Македонецот.
И кога веќе спомена ова, дали има некои промени откако го изгласале законот? На полошо ради самиот закон? Не сум експерт и прогнозер како луѓево овде, можи ќе има, можи не.
Исто и за војна викаа ќе имало ако не поминел референдумот.
тоа е веќе за во другата тема. Од кога паметам, нам ни се закануваат со војни. Повеќе акцент треба на (без разлика на договор, референдум и слично) економските позиции на Македонија и односите со големите партнери и соседите. За пример колку сме јаки и јунаци, средина на 90тите заради притисок за знамето мислам беше, добивме буквално ембарго од двата соседи, Македонија ќе колабираше. Се надевам дека нема да дојде до такви уцени, но од кај да знам кои играчи стојат зад сево ова.
Тоа беше на секоја ТВ-станица 24/7, милион папагали го повторуваа, нема шанси да ти промакнало. И сега кој лажеше повеќе?
многу лаги имаше и има по медиуми. Проблемот е што ова непотребно го адресираш до мене. Дали јас нешто сум конструирал дека ќе има војна и упорно сум го бранел тој став?
Од друга страна, типовиве упорно ширеа вакви "информации", се пенеа, холивудски филмови, педерски опаски, да не ти се влегува во тема... за што заслужуваат да бидат постојано потсетувани.
Затоа ти викам, тие шали со мигрантите на граница и 5.000 муџахедини од Косово се со поминат рок од пред година ипол. Во меѓувреме потполно истите методи на ширење страв меѓу сопствениот народ ги користи друг премиер и партија.
пак да повторам. Едно е медиумите да прават конструкции, друго е форумџии упорно да ги шират тие дезинформации и конструкции. Вакви глупости за мигранти, муџи и мајдани, смак света е нонсенс.
Така да не знам зашто до мене адресираш вакви конструкции за воени состојби и референдуми.
И да, сеуште ги обвинувам. Ради нивните превари да не моеш да извадиш личен документ, роден овде, цел живот овде...и ти би ги мразел, нели. Многу луѓе на разни начини го јадеа.
 
Последно уредено:
Член од
28 март 2006
Мислења
17.615
Поени од реакции
11.983
И ариевциве паднаа. И другите посакувани дестинации.

Кај може сега да се оди на печалба, Ватикан?
 
Член од
14 август 2006
Мислења
42.428
Поени од реакции
75.797
Иреал ја открива историјата.
Ако, ќе пораснеш и ќе дознаеш многу работи.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom