Крај на Европската цивилизација....

Член од
17 август 2011
Мислења
9.903
Поени од реакции
17.723
Париз прво треба да изгради паркови, споредено со Лондон се нула. Кој живеел во двата града знае убаво колку е Париз назад.

Не се проблем големите возила или паркинг простор, проблем е што јавниот транспорт е недоволно доверлив. Секој месец штрајк.

Тоа што не е безбедно заради сите алахови гниди и нивни слични влечуги е сосема друг проблем.

Париз е најверојатно најпосетуваниот град во светот. Има многу, многу туристи, кои исто изнајмуваат автомобили и возат низ Париз.

Наместо нив да ги ограничат, тие ги ограничуваат луѓето кои живеат во предградието и кои работат во градот.
Всушност, втората статија е за Лондон. И таму не им бега, а и другите европски градови. Едноставно тенденцијата на луѓето да се пикаат во големите градови ќе си носи проблеми. Може слободно да се иселат, и да живеат во помало градче или на село, и да праат што кур сакаат..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom