Крај на Европската цивилизација....

B

Bafra

Гостин
Па ако населението им старее имаат од кај да увезуваат работна сила,Источна Европа ,Западен Балкан.Нема шанси орките од исток да ги ставиш во колосек.Имам другар во Гетеборг и вика дека ситуацијата во населбата каде шо живее е катастрофа.Забулени на секаде, тинејџ орки сеат страв и трепет меѓу белото население кое се иселува од тие населби.Полицијата не смее ни да влези во тие гета.Ти звучи ова од негде познато?Значи не можиш секоја будала да ја примиш дома,мора да имаш филтер иначе ти отиде куќата во неповрат!
Јасно ми е тоа, но имаш и во Вашингтон истото. Си шеташ приквечер, разгледуваш, наеднаш те запира полицаец. Ти вика од таа страна на улицата, веќе НЕ ти гарантираме безбедност, т.е. таму веќе почнува гетото. Нормално налево круг и си тераш, т.е. дупе на југ.
Го имаш и кај нас, секаде го имаш тоа.

Тоа со кармата е во ред, туку ние МКД која карма ја плаќаме па што толку не ебаваат :toe:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Јасно ми е тоа, но имаш и во Вашингтон истото. Си шеташ приквечер, разгледуваш, наеднаш те запира полицаец. Ти вика од таа страна на улицата, веќе НЕ ти гарантираме безбедност, т.е. таму веќе почнува гетото. Нормално налево круг и си тераш, т.е. дупе на југ.
И велиш, баш во Вашингтон вака. А си бил некогаш Вашингтон?
 
B

Bafra

Гостин
И велиш, баш во Вашингтон вака. А си бил некогаш Вашингтон?
Не бе, не е така, лажам, ме фати, јбг комуњарска болест, се шири, т.е. не се искоренила од 45та :P .

Како иде влезот во НАТО .... те снема нешто, да не беше во Вашингтон...[DOUBLEPOST=1539374895][/DOUBLEPOST]
Како цитираш моја реченица а стои од Бачето :toe:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Не бе, не е така, лажам, ме фати, јбг комуњарска болест, се шири, т.е. не се искоренила од 45та :P .
Не е за лажењето, ама кај го најде баш Вашингтон за пример. Целкупната воена и политичка моќ на светот е концентрирана таму, ќе ти речеле џандарите да не одиш во таа улица. :pos:

Не знам зошто си правите вакви глупави филмови.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.525
Поени од реакции
79.698
Рака на срце, Вашингтон беше крајм капитол едно време, со највише убиства у САД. Булетс што мислите, како го добија името?
 
B

Bafra

Гостин
Не е за лажењето, ама кај го најде баш Вашингтон за пример. Целкупната воена и политичка моќ на светот е концентрирана таму, ќе ти речеле џандарите да не одиш во таа улица. :pos:

Не знам зошто си правите вакви глупави филмови.
Тие се најголемите светски криминалци бе, шо ти е.
Ако имаш некој таму, вечерно време нека прошета позади Капитол Хил едно 700метри па нека сподели импресии :sakasuste:.

Јас не знам па што толку верувате на Холивуд филмовите дека е мед и млеко. :confused:

Лондон не е поразличен (не сум бил) но имам пријателка која е мажена за инспектор, од оддел за убиства се префрли во обичен криминал, многу зголемен бр на убиства.

И на Кале имаш милион камери, ама иди прошетај вечерно време 100метри накај Вардар или гробиштата па кажи колку е сигурно :D

Абе не цепидлачи сеа, Бафра - Бачето исти курац.

(поима неам, ќе поправам)
Не бе, нема проблем, туку интересно беше, не сум сретнал до сега. (y)

И јас сум над Бачето во теории, еве прашај го @LordDragonII :D
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.715
Поени од реакции
12.137
Јас не знам па што толку верувате на Холивуд филмовите дека е мед и млеко. :confused:
зависи кој филм.
стварно, да, криво ти е?
пфф, криво. Има свашта по светов. Него ти како аналитичар, мајданот ќе биде? Ми фали некако тој период на Мајдан, учки, мигранти :(
 
Последно уредено:

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.640
Поени од реакции
26.162
пфф, криво. Има свашта по светов. Него ти како аналитичар, мајданот ќе биде? Ми фали некако тој период на Мајдан, учки, мигранти :(
Мајданот за мајданци... за педери, педербал... јебига толку се може...

а што се однесува до списокот со две работи ... се намали за 2 години, а? колку што ми текнува во тој список беше тиранската платформа, името.... све тоа во главите на жмороните. пошто нели твојот господар во деца се колнеше. Со вакви овци за стрижење не е случајно што главна бизнис гранка кај нас е политиката.....


иначе чоек како мало дете си, се изнервира од суета... али ти си знаеш продолжи си со девалвација :D
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.715
Поени од реакции
12.137
Мајданот за мајданци...
не бе озбилно те прашав до кај е со Мајданот, дојдоа ли учките и што бидна со мигрантите. Нели ќе беше смак света, да ти постирам што све кажуевте има и тебе усрав да те фати.
Што се тиче она другото, не се устручавај со делење памет. И дете на нокшир седи, брмчи и си мисли дека е шофер на камион.
 
Последно уредено:
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
Европската цивилизација ќе заврши, ќе станат муслимани и хомосексуалци на Запад па ќе се убијат меѓу себе. А во МК ќе се врати правиот православизам од времето на Јован Кукузел и МК ќе се обедини со помош на Братска Русија албанците ќе ги протераме зад Кораб, Бугарите ќе признаат дека се Македонеци, А Грците ќе признаат дека се арамии на идентитет и земја, Србите ќе признаат дека МПЦ им е мајка црква, Ромите ќе престанат да сообираат шишиња и ќе продаваат дијаманти и Македонија ќе биде чиста, вечна и весела и сите среќно ќе си живееме за век и векова. Чича мича завршила прича.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom