Кратка или долга коса?

blaster1

Искусен Кајганџија
Член од
16 декември 2008
Мислења
777
Поени од реакции
26
Зависи.За машко подобро е кратка коса ем е полесна за одржување,ем поубаво стои(зависи)... А за женско е подобро долга коса ем изгледа поженствено,поубаво стои,и едноставно прилега на женските долга коса.
:salut:
 

LiGLaTa

PartY AnimaL =)
Член од
10 јуни 2008
Мислења
310
Поени од реакции
10
Паа.. јас лично повеќе сакам краткаа косаа... Но зависии.. на некој поубава му стои кратка на некој друг па долга.. така да пред се зависи од личноста , обликот на ликот итн.. :pipi:
 
Член од
27 јануари 2009
Мислења
1.044
Поени од реакции
40
definitivno kratka kosa posebno ubavo im stoi na tie sto imaat ubavo lice
 

Tea ^^

★ loli pop ★
Член од
15 октомври 2008
Мислења
187
Поени од реакции
8
За машко се знае кратка а за женско долга, според мене.
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Носам куса коса, ептен, како момченце... Но добро ми стои, имам веројатно такво лице, што таа фризурка ми личи...Долга коса да, но само брановидна и дива, со многу волумен...Имав и таква, ја фарбав, ја вртев, ја пустев, и ми здодеа, и ја ишишав. Мажи...сакам секаква коса на нив, само да е измиена.:pipi:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
За зависи од формата на лицето(не на секоја девојка и стои долга коса или кратка)...
За мене појќе сакам долга коса... ја ишишав премногу кратко септември и уште се каам за то посебно кога ќе помислам колку ми беше долга...
ама ајде почна да расти некако па за една година дај боже да ми се врати старата должина:pipi:
 

lile_rock

Олд сКул...хD
Член од
22 јуни 2007
Мислења
902
Поени од реакции
7
Долга коса...и за машки и за женски :) :toe:
 

Дрндалче

...никад не запира...
Член од
11 јануари 2009
Мислења
837
Поени од реакции
338
ја сто години имав долга коса... тоа значи пола саат сушење, пола саат спремање (пеглање или виткање) али на крај ефектот= 5 ка
сеа имам кратка као да си ги скратам маките, ма се заебав- не можам да се глеам, така да...слушајте паталец! :nenene:
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
За машко поарно е со кратка коса, зошто изгледа посредено. А во врска со женските јас повеке обожавам женски со кратка коса, зошто им се истакнуваат цртите на челото и со тоа ја покажуваат женственоста. Нормално ако некоја девојка има долго чело или некои други недостатоци, подобро е со долга коса, но тоа се исклучоци.
 

Betty Booop

You can be my fantazy...
Член од
19 февруари 2009
Мислења
100
Поени од реакции
8
Devojka si lice so doga kosa...momce so kratka i toa e toa...:smir:
 

PepoOo

[d^.^b]
Член од
7 април 2008
Мислења
621
Поени од реакции
24
Долга , ама за машки не ного долга , ама да не е кратко т.е средна малце накај голема.
 
S

SSS-Stolica

Гостин
Порано имав дола коса и сите сакаа да ми ја чепкаат да ми ја виткаат и веќе ми дојде преку *** и се ишишав и досега немам пуштено пак долга коса а мајка ми ска да пуштам ама нема кратка мислам дека подобро ми стои
 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
Средна :) или пократка, ама не ептен. :))
 

Gohan

I (L) Fußball
Член од
14 февруари 2009
Мислења
420
Поени од реакции
14
Na sekoj razlicno im stojat,ama za mene definitivno kratka..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom