Крав Мага

Член од
24 мај 2014
Мислења
4.528
Поени од реакции
4.492
Овде сеуште ништо, а?
Пред 4 години дојде претседателот на Крав Мага федерацијата на Бугарија во МК поточно во Скопје одржа еден одличен семинар даде неколку жолти појаси за бакшиш, подели дипломите и тоа беше се никакво друго поврзување со Крав Мага од тогаш нема кај нас. :toe:
 

Mr.MisteryMan

Шарлатан по природа
Член од
4 март 2017
Мислења
90
Поени од реакции
45
Мислам дека многу подобро од крав мага е капап.
 
Член од
29 септември 2017
Мислења
178
Поени од реакции
101
Пред 4 години дојде претседателот на Крав Мага федерацијата на Бугарија во МК поточно во Скопје одржа еден одличен семинар даде неколку жолти појаси за бакшиш, подели дипломите и тоа беше се никакво друго поврзување со Крав Мага од тогаш нема кај нас. :toe:
Пред некој ден најдов леток оставен во зграда во Аеродром за некој новоотворен клуб по Крав Мага во Лисиче.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.140
Поени од реакции
9.639
Пред некој ден најдов леток оставен во зграда во Аеродром за некој новоотворен клуб по Крав Мага во Лисиче.
Да те замолам да сликнеш и да поставиш овде? Или пиши ми го нивниот контакт телефем/маил/сајт на ПП, како ти е полесно.
 
Член од
29 септември 2017
Мислења
178
Поени од реакции
101
Да те замолам да сликнеш и да поставиш овде? Или пиши ми го нивниот контакт телефем/маил/сајт на ПП, како ти е полесно.

Го фрлив ливчето, ама успеав да ги најдам луѓето. Имаат крав мага и аикидо клуб, тие се тренерите. Контакти имаш на нивната фб страна.

Повели:
https://www.facebook.com/aikidoklub.hoshi/
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.749
Поени од реакции
748
Да,не викам не...но колку можат да го применат ?.
Ми збореше еден пријател, случка од странство.
Инструктор профи по боречки вештини, фатил на враќање дома крадец циган. :pos:
И после се јавил во полиција да дојдат да си го земат :pos::pos::pos::pos:
 
Член од
29 септември 2017
Мислења
178
Поени од реакции
101
Ми збореше еден пријател, случка од странство.
Инструктор профи по боречки вештини, фатил на враќање дома крадец циган. :pos:
И после се јавил во полиција да дојдат да си го земат :pos::pos::pos::pos:
Ако го истепал, полошо ќе направел сигурно. И кај нас е така со нашите закони.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.140
Поени од реакции
9.639
Член од
29 септември 2017
Мислења
178
Поени од реакции
101
“самоодбрана“
Џабе самоодбрана, на никој не му е гајле дали било или не било во самоодбрана.[DOUBLEPOST=1507381296][/DOUBLEPOST]
Истите момци се?
На линкот се спомнуваат само аикидо активности.
Да, прашав еден колега што тренира кај нив, имаат и крав мага тренинзи.
 
На врв Bottom