Кој ја создаваше „бугарштината“ во ВМРО

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Znam, ama koj mu ebe mater. nekoi raboti ako ne se povtoruvaat i potenciraat ke se zaboravat i potoa e predocna za kaenje.
P.S. Na temata:
Zosto pravnukot na krvnikot Protugjerov e ispraten so bugarceto Dimitrov na kolenicenje kaj Nimic?? Neli nema da se diskutira za menuvanje na imeto se dodeka narodot ne se izjasni deka moze i se slozuva so nekoe slozeno ili drugo ime??
P.S. Za imeto disutiraat i pregovaraat i razgovaraat site sao ne makedoncite. Ili se vrhovisti ilio andarti ili albanci ili srbi, ama makedonci nikade nema.
Токму затоа и преговараат,вистински Македонец нема што да преговара за сопственото име,само будала човек би се сложил да му се смени името а со тоа и неговиот вековен идентитет.Тоа треба да му е јасно на сите кој се сложуваат воопшто да се дискутира окулу името за да се добијат некакви права.Всучност со притисок за промена на име се нарушува основното човеково право а со тоа се прекинуваат сите дискуси за понатамошни преговори,разговори и воопшто било какви активности окулу името кое е вековно и непроменливо ни од поединци,ни со референдуми ниту пак со притисок.:toe:
 
Член од
9 октомври 2007
Мислења
1.126
Поени од реакции
24
Канзур, да те потсетам на ОтоманБанк во Солун.

Има ден. И тој ќе светне.

Оди сега дркај.
Денот светна, ама ти ги држиш очите затворени. А, кога одиш слеп по светот, ти се причинуваат разни визии и халуцинации. Скаран си со сиот свет, осамен како стар, трул храст. Нема потреба некој да те турне, сам ке паднеш. А, дркаш. Дркај, мора да се некако празниш.:vozbud:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Ја навистина не разбирам зашто те толерираат воопшто.
 
Член од
9 октомври 2007
Мислења
1.126
Поени од реакции
24
Ја навистина не разбирам зашто те толерираат воопшто.
Брат, го прочита претходниот пост на Гарфилд наменет на мене. Прво, ме навредува. Второ, ме поистоветува со друг, Трето, речникот му е крајно примитивен и уличарски. А, ти мене ми викаш зошто ме толерираат.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Брат, го прочита претходниот пост на Гарфилд наменет на мене. Прво, ме навредува. Второ, ме поистоветува со друг, Трето, речникот му е крајно примитивен и уличарски. А, ти мене ми викаш зошто ме толерираат.
А како поинаку заслужува одрод како тебе?

Предизвикуваш чувство на гадење.
 
Член од
9 октомври 2007
Мислења
1.126
Поени од реакции
24
А како поинаку заслужува одрод како тебе?

Предизвикуваш чувство на гадење.
Тоа е твоја лична импресија. Како што е моја спрема тебе. Само јас не се гадам. Моето чувство е појако-духовен презир. А, за терминот“ одрод“, констатацијата ти е пак лична. Ако одиш по стапките на Графилд, тогаш во Македонија ништо не ти се допаѓа, ниту ти е прифатливо. Ниту ВМРО-ДПМНЕ со Груевски, со 480.000 гласа, ниту СДСМ со 230.000 гласа. Тоа се луѓе кои живеат и работат во Македонија. Тие така ја доживуваат македонија и така ги преценуваат работите. Ако, ти, Гарфилд и некои други,на друг начин ја доживувате македонската реалност, тоа е , исто, ваше право. Но, никој не ви дава право да другите, кои не ги споделуваат вашите ставови ( а, тоа е поголемиот дел од македонскиот народ) да ги негирате.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Тоа е твоја лична импресија. Како што е моја спрема тебе. Само јас не се гадам. Моето чувство е појако-духовен презир. А, за терминот“ одрод“, констатацијата ти е пак лична. Ако одиш по стапките на Графилд, тогаш во Македонија ништо не ти се допаѓа, ниту ти е прифатливо. Ниту ВМРО-ДПМНЕ со Груевски, со 480.000 гласа, ниту СДСМ со 230.000 гласа. Тоа се луѓе кои живеат и работат во Македонија. Тие така ја доживуваат македонија и така ги преценуваат работите. Ако, ти, Гарфилд и некои други,на друг начин ја доживувате македонската реалност, тоа е , исто, ваше право. Но, никој не ви дава право да другите, кои не ги споделуваат вашите ставови ( а, тоа е поголемиот дел од македонскиот народ) да ги негирате.
Канзур, не ти се чини дека од повеќе зборуваш?
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Тоа е твоја лична импресија. Како што е моја спрема тебе. Само јас не се гадам. Моето чувство е појако-духовен презир. А, за терминот“ одрод“, констатацијата ти е пак лична. Ако одиш по стапките на Графилд, тогаш во Македонија ништо не ти се допаѓа, ниту ти е прифатливо. Ниту ВМРО-ДПМНЕ со Груевски, со 480.000 гласа, ниту СДСМ со 230.000 гласа. Тоа се луѓе кои живеат и работат во Македонија. Тие така ја доживуваат македонија и така ги преценуваат работите. Ако, ти, Гарфилд и некои други,на друг начин ја доживувате македонската реалност, тоа е , исто, ваше право. Но, никој не ви дава право да другите, кои не ги споделуваат вашите ставови ( а, тоа е поголемиот дел од македонскиот народ) да ги негирате.

Духовен презир кон самиот себе можеби, горчливи пари лапаат одродниците ко тебе.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Kanzur, aj uste tri dena na golem odmor. Ne zamaraj!

Odrod! Otkornatik. Bahsbugarin!
Dodusa, ti se keles i teraj kako sakas, ama ne tuka.
 
Член од
29 јуни 2005
Мислења
1.284
Поени од реакции
14
Да потсетам дека оние кои не коалицираат со терористи (бугарите) формираа коалиција без терористи (со ДУИ)!
Прегледај го приврзокот 7186

ПО ПОДНЕСЕНАТА КРИВИЧНА ПРИЈАВА
ВМРО-ДПМНЕ го поддржа Јордан Петровски во тужбата против ДБК

„Време“ објави дека Петровски ги пријави поранешните министри Љубомир Фрчкоски, Томислав Чокревски и Сиљан Аврамовски, како и поранешните раководители и оперативци во службата Слободан Богоевски, Зоран Верушевски, Горан Станковски, Зоран Поповиќ, Кузман Јовановски и Тодор Димковски, поради негово долгогодишно следење и малтретирање на политичка и идеолошка основа. Петровски, кој бил финансиер на ВМРО-ДПМНЕ, со години бил следен, прислушуван и малтретиран. МВР вчера за „Време“ потврди дека обвинетиот Сиљан Аврамовски, кој учествувал во отворањето на досието на Јордан Петровски, сега е заменик на директорот на УБК Сашо Мијалков.

http://www.vreme.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=5&tabid=1&EditionID=1267&ArticleID=81351

Mnogu "chudno" ovaa "bugarsko " ВМРО-ДПМНЕ, Garfield ili taka mene mi se prichinuva.Sigurno podrshkata za raschistuvanje na sluchajov ja ima pishuvano i barano заменикoт на директорот на УБК Сашо Мијалков- Сиљан Аврамовски.:pos2::pos2:
 
Член од
9 октомври 2007
Мислења
1.126
Поени од реакции
24
Прегледај го приврзокот 7186

ПО ПОДНЕСЕНАТА КРИВИЧНА ПРИЈАВА
ВМРО-ДПМНЕ го поддржа Јордан Петровски во тужбата против ДБК

„Време“ објави дека Петровски ги пријави поранешните министри Љубомир Фрчкоски, Томислав Чокревски и Сиљан Аврамовски, како и поранешните раководители и оперативци во службата Слободан Богоевски, Зоран Верушевски, Горан Станковски, Зоран Поповиќ, Кузман Јовановски и Тодор Димковски, поради негово долгогодишно следење и малтретирање на политичка и идеолошка основа. Петровски, кој бил финансиер на ВМРО-ДПМНЕ, со години бил следен, прислушуван и малтретиран. МВР вчера за „Време“ потврди дека обвинетиот Сиљан Аврамовски, кој учествувал во отворањето на досието на Јордан Петровски, сега е заменик на директорот на УБК Сашо Мијалков.

http://www.vreme.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=5&tabid=1&EditionID=1267&ArticleID=81351

Mnogu "chudno" ovaa "bugarsko " ВМРО-ДПМНЕ, Garfield ili taka mene mi se prichinuva.Sigurno podrshkata za raschistuvanje na sluchajov ja ima pishuvano i barano заменикoт на директорот на УБК Сашо Мијалков- Сиљан Аврамовски.:pos2::pos2:
Јас го знам одговорот, ама чекам креаторот на критериумите за “ национална и морална подобност“, велечасниот Гарфилд да те удостои со одговор. Ако не одговори на ова забелешка, влегувам јас во раскринкување на етаблираните “ бранители“ на македонската кауза.:nenene:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Стигна предметот на суд???
Почнаа да ги викаат на распит??
Се осудија?? Ги осудија??

Или чекаат на момент за пред камери спектакуларно да ги уапсат, за да му се крене "рејтингот" на Н.Г. за да може да и се качи на Боркица.
велат стресoт прави Е.D. (erectile disfunction)!

Нешто на што Канзур (менторот на А. Милошов и основоположник на УМС на ДПМНЕ, а и сега башбугарин) е навикнат, инаку немаше да дрка по интернет кафулиња.


П.С. Инаку, Мијалков не знам дали е бугарин пер се, ама знам дека е криминалец.


П.П.С. Сиљан?? Може му згрешил на Сашко нешто па сеа.....!
Игри се тоа, криминални и антидемократски.
 
Член од
9 октомври 2007
Мислења
1.126
Поени од реакции
24
Стигна предметот на суд???
Почнаа да ги викаат на распит??
Се осудија?? Ги осудија??

Или чекаат на момент за пред камери спектакуларно да ги уапсат, за да му се крене "рејтингот" на Н.Г. за да може да и се качи на Боркица.
велат стресoт прави Е.D. (erectile disfunction)!

Нешто на што Канзур (менторот на А. Милошов и основоположник на УМС на ДПМНЕ, а и сега башбугарин) е навикнат, инаку немаше да дрка по интернет кафулиња.


П.С. Инаку, Мијалков не знам дали е бугарин пер се, ама знам дека е криминалец.


П.П.С. Сиљан?? Може му згрешил на Сашко нешто па сеа.....!
Игри се тоа, криминални и антидемократски.

Не одговори на логичната забелешка( индиректно кажана) на Внчевтодор- како може бугарска гарнитура да мести процес против бугарски шпиун? Тоа е нелогична работа, па така следејки го патот на логиката доаѓаме до две можни опции. 1. Јордан Петровски не е бугарски шпиун и 2. Тие кои ги нарекуваш Бугари ( ДПМНЕ) и не се прави Бугари.
Значи, кој е Јордан Петровски чиј случај намерно се маргинализира и чија е елитата на ВМРО-ДПМНЕ? Ти, инсинуираш дека ДПМНЕ се Бугари, но, за жал, случајот на Јордан Петровски тоа го оспорува. Ако ,пак, прифатиме дека Јордан Петровски не е бугарски шпијун ( во неговото досие така се води), зошто човекот е малтретиран со години од страна на службите. А, како што сите знаеме, кои сме го читале неговото досие, неговиот единствен грев е што од 1990-1994 е бил еден од главните финансиери на ВМРО-ДПМНЕ.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ja sne insinuiram, jas tvrdam deka se polni so bugarofili i bashbugari vo DPMNE.

Inaku, bugaraanata kleta e poznata po debilizmi, a uste popoznata e deka samo za da se pokaze kako nesto drugo ke frli i svoj covek na buniste ako treba.

Doduse, sto pa so drkul polemiziram.

Koga takvite kako tebe tvrdat deka DPMNE ne se bugarceta, togas sprotivnoto mora da e edinstvenata vistina.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
па може барем еднаш да бидете чесни и признаете ,кога ви велеа дека војводата ЉУБЧО Е БУГАРОФИЛ велевте УДБАШКИ конструкции на СДСМ а си излезе дека тој си бил БУГАРИН,е имате и србоман =ДАРАВЕЛСКИ колку да не е без ич:pos2:А БОНЕВА СИЛВАНА е посебна приказна нка јавно каже дали тааа и нејзиното семејство немаат БУГАРСКИ ПАСОШИ ????,колку сум информиран нејзиниот маж има напишано книга за неговите БУГАРСКИ КОРЕНИ, е да не излезе и ова УДБАШКА КОНСТРУКЦИЈА
 

Kajgana Shop

На врв Bottom