Кој форумџија во кој филм би го играле?

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Да сте режисер значи....кој форумџии во кои познати филмови би ги играле. На пример...еве мене прво на памет ми паднаа Out Boy и Lady Queer. Нив ги сместувам во филмот Кршенгрб Планина или на енглески Brokeback Mountain.

Ајде...мислам дека би било интересно на темава да вметнеме форумџии со нивни форумски карактеристики во филмскиве јунаци.
И би...шмек :wink:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ајде...

На Шмекерот би му го дал главната улога во филмот "Kazanova" :)
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Кире Мали во улога на Тонг По во Кикбоксер :))
Ок е Кире? :wink: Мислам дека треба само реп да пуштиш ко него и ете си :)
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Би ги играле, или би ги сместиле? Ако второто, тебе Шмекеру те сместувам во "Spread" со Ештон Качер. Ако не си го гледал, обавезно глеј го за да видиш како шмекот може да биде профитабилен.:helou:
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.667
Поени од реакции
11.704
Mики1, он е на ридот и шири мудрост, а останатите се форумџиите и си тераат сеир...нема љутиш:baeh:



http://www.youtube.com/watch?v=XiDmMBIyfsU
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
Џену и Мац во 1001 ноќ. би ги ставил да глумат како онур и онаа што му се додворува цел филм, што биле порано заедно :pipi:
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Ајде...
На Шмекерот би му го дал главната улога во филмот "Kazanova" :)
Со задоволство би ја прифатил улогата :)

Би ги играле, или би ги сместиле? Ако второто, тебе Шмекеру те сместувам во "Spread" со Ештон Качер. Ако не си го гледал, обавезно глеј го за да видиш како шмекот може да биде профитабилен.:helou:
Нудл...го неам глеано филмот. Ќе те послушам и ќе го гледам :)
Инаку пфф Ештонн. Ја му кажав на која финта да ја ќари Деми. :wink:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.335
Поени од реакции
57.915
Темава е дефинитивно за :cds: ама ќе ја оставам тука некое време за да им биде на видик на филмаџииве, да си го искажат потенцијалот :) После тоа ќе ја префрлиме во ЧДА.

Засега Б_О_Ж_И_Н_О би го ставил во улогата на John Lock во LOST, тоа е фикс! :) Јас во истата серија се кандидирам за Smoke Monster пошто тоа секогаш победува :) Иако повеќе би бил Chandler во Friends. Што ме потсети, има еден дечко со nick Joey пошто е фан на истиот и заслужено треба да ја земе улогата. Ако одбие, тука е Шмекерот, само ќе треба да научи да вика How You Doin'... :)

Како што предходно дискутиравме на темата за Сериа А, baze_sk го ставам главна улога во Identity пошто секоја наредна реплика како со друг човек да разговарам.

Аха, и колегава џимеј на местото на Едвард Нортон во Fight Club.

Доста е засега :)
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.667
Поени од реакции
11.704
Смарт ес како експерт за психотропни супстанции посебно делот од 0:50 па до крај на клипчето...:zver:

 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Џену Грл би ја ставила во “Исправи се Делфина“. :pipi:Мислам дека е јасно зошто би ја ставила во тој филм, она е нашата гордост и некако баш ја замислувам во таков филм, башка исправи се Делфина е ем наш култен филм и баш ја обработува таа тематика односно препливувањето на Ла Манш од страна на Атина Бојаџи!:back:

Еве и на вики повеќе за филмот.
http://mk.wikipedia.org/wiki/Исправи_се,_Делфина
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Crazy in Love како Кетрин Хигл во The Ugly Truth. Кој не ја знае, нека го изгледа филмов, ќе си има целосна претстава каква е Crazy in Love :D
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Wot го дрмам у Хаус како главна улога ...мислам дека на него му одговара улогата како на ниеден друг од форумо.Мац)) ке го ставам хм, може да биде Џим кери у бројот 23 онака комично трагедичен a IosonoInterista го ставам главна улога у The Damned United.Фала Пријатно
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Crazy In love дефинитивно ја ставам во Бриџит Џонс. Со мал исклучок на физичкиот изглед, покрај толку пати што го има споменато филмот а и плавата коса, нема промашај.

За СтатусКво би го ставил во Mr Deeds и скоро секој филм на Адам Сендлер. Убедливо најмногу ме потсетува на глумецот но кога би бирал филм би бил овој.

ДонЈас одлично би му дошла улогата на Kris Marshall во Love actually или поточно типот кој ќе отпатува дури до САД да си ја побара среќата со девојките.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Ах веќе ми ја кажа Саладин, Крези ин лав како Бриџит Џонс.


А Ацидот во Транспортер, во улога на Џејсон Стетхем.


Македонка1985 во Александар, како Џоли.


Леандра како Деми Мур во Стриптиз :)))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom